6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Między 21 a 29 września, już po raz szósty, odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci – filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów. Przez dziewięć dni w 23 miastach i 24 kinach, uczestników festiwalu połączy hasło „Czas na spotkanie” – z filmami z całego świata, z wieloma po raz pierwszy prezentowanymi w Polsce.

Podczas Festiwalu zostanie pokazanych łącznie ponad 130 filmów, w ramach ośmiu festiwalowych sekcji. Projekcje filmowe, spotkania z twórcami, warsztaty, seanse z muzyką na żywo, czy czytanie książek w kinie – to tylko część z propozycji tegorocznego 6. MFF Kino Dzieci. Organizatorzy m. in. przypomną klasykę polskiego kina dla dzieci za sprawą retrospektywy Stanisława Jędryki. Po raz pierwszy festiwal Kino Dzieci wyjdzie poza kino by spotkać się z młodymi pacjentami Centrum Zdrowia Dziecka i Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. 

Konkurs główny, na który złoży się 9 filmów pełnometrażowych dla widzów w wieku od 4 do 12 lat, to selekcja najnowszych produkcji z lat 2018-2019, w tym 6 polskich premier. Filmy te będą do obejrzenia we wszystkich festiwalowych miastach, gdzie publiczność podda je ocenie w głosowaniu i wybierze najlepszy film festiwalu. Swoją nagrodę przyznają także składy jurorskie: dziennikarzy, twórców, ECFA oraz SKSiL. W Warszawie i Wrocławiu w Konkursie filmowych odkryć pokazane zostaną filmy różnorodne gatunkowo i stylistycznie, będące kinem artystycznym i wyzwaniem dla młodych widzów. Będzie to 8 filmów, z czego większość stanowi polskie premiery. Oceni je powołane do tego jury. Filmy obu z sekcji konkursowych będą wyświetlane z angielskimi napisami.

Nie zabraknie także prezentacji filmów, które podczas ubiegłorocznego Kina Dzieci spodobały się najbardziej. Nie zabraknie również festiwalowych spotkań przeznaczonych dla opiekunów i nauczycieli w ramach cyklu Kino Dzieci o wychowaniu. Podczas inaugurującego wykładu Wojciech Eichelberger – psychoterapeuta i trener, opowie jak rozmawiać z dziećmi o trudnych emocjach. Zaprosimy także na spotkanie ze specjalistami z Instytutu Edukacji Pozytywnej. 

Festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie wydarzenie branżowe Warsaw Kids Film Forum, czyli międzynarodowe forum koprodukcyjne projektów filmów i seriali dla młodej widowni. W ostatnich edycjach forum zgromadziło ponad 300 przedstawicieli polskiej i międzynarodowej branży filmowej: agentów sprzedaży, dystrybutorów, telewizji, producentów i twórców filmowych oraz instytucji finansujących.

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci i Warsaw Kids Film Forum jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Więcej informacji: http://www.kinodzieci.pl 

 

REKLAMA
REKLAMA