Muzeum Współczesne Wrocław

Oceń ten artykuł
(11 głosów)
Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza wycieczki szkolne Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza wycieczki szkolne
Muzeum Współczesne Wrocław (MWW) – niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie miasta, zlokalizowane przy Placu Strzegomskim w schronie przeciwlotniczym wybudowanym dla ludności cywilnej w 1942 roku według projektu znanego wrocławskiego architekta Richarda Konwiarza.

Jest to jeden z kilku schronów przeciwlotniczych powstałych we Wrocławiu w czasie II Wojny Światowej. W latach 2010–2011 został poddany generalnemu remontowi i zaadaptowany na potrzeby siedziby Muzeum Współczesnego Wrocław. 
MWW to samorządowa instytucja kultury miasta Wrocławia powołana przez Radę Miejską 10 lutego 2011 roku, a otwarta 2 września 2011. Muzeum wystawia, popularyzuje i gromadzi zbiory międzynarodowej sztuki współczesnej oraz sztuki wrocławskiej II połowy XX wieku. Prowadzi regularny program debat, wykładów, konferencji naukowych, projekcji filmowych, interdyscyplinarnych projektów społecznych, a także warsztatów edukacyjnych i artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W MWW odbywają się promocje wydawnicze oraz prezentacje raportów z badań społecznych. 
W ofercie Muzeum Współczesnego Wrocław są wystawy czasowe oraz dwie wystawy stałe. Wystawy czasowe są prezentowane na poziomach 3 i 4, gdzie znajdują się największe przestrzenie wystawiennicze oraz na poziomach 0 i 5, gdzie prezentowane są mniejsze projekty. 

Archiwum Jerzego Ludwińskiego – stała przestrzeń ekspozycyjno-badawcza, łącząca w sobie elementy wystawy, archiwum i magazynu sztuki. Ta potrójna struktura podporządkowana jest głównej roli Archiwum, jaką stanowi ukazanie intelektualnej spuścizny Jerzego Ludwińskiego i jego znaczenia dla kształtowania się wrocławskiej oraz polskiej sceny artystycznej przełomu lat 60. i 70. XX wieku. 
Stanisław Dróżdż. Pojęciokształty – stała wystawa poświęcona twórczości Stanisława Dróżdża (1939–2009) oryginalnego twórcy poezji konkretnej – pojęciokształtów, autora muralu „Klepsydra" na fasadzie MWW, artysty szczególnie zasłużonego dla kultury Wrocławia. Na ekspozycję składają się oryginalne obiekty w sekwencji jaką nadał im Stanisław Dróżdż oraz 54 warianty układów „Klepsydry". 
Na poziomie 2 znajduje się Samoobsługowe Muzeum – przestrzeń interaktywna, oparta na koncepcji manualnego operowania obrazem wizualnym, dostępna dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych w godzinach otwarcia muzeum. 
Na poziomie 1 znajduje się Beautiful Tube – kontrastująca z pozostałymi pomieszczeniami kolorowa przestrzeń zaprojektowana przez duet L/B (Sabina Lang i Daniel Baumann). W Beautiful Tube regularnie odbywają się debaty, wykłady, pokazy filmowe i dyskusje, realizowane w ramach programu społecznego. Beautiful Tube to również miejsce warsztatów realizowanych przez dział edukacji MWW. 
W oszklonej rotundzie na dachu Muzeum Współczesnego Wrocław mieści się Cafe Muzeum. W kawiarni można miło spędzić czas ze znajomymi, umówić się na biznesowe spotkanie, skorzystać z darmowego Internetu WiFi. Wielkim atutem Cafe Muzeum jest duży taras, z którego można podziwiać panoramę tętniącego życiem Wrocławia.

Fotografie: Muzeum Współczesne Wrocław

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Muzeum Współczesne Wrocław

pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław

Telefon kontaktowy:

502994116

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.muzeumwspolczesne.pl 

Parking dla autobusów:

Nie

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Opłata grupowa – 7 złotych od osoby – za wstęp do Muzeum pobierana jest w przypadku, gdy grupa zwiedzających jest nie mniejsza niż 15 osób. W przypadku opłaty grupowej, wstęp dla 1 opiekuna grupy jest bezpłatny, każdemu kolejnemu opiekunowi przysługuje bilet ulgowy w cenie 5 złotych.

Cennik przewodników:

Oferta dla grup maksymalnie 30-osobowych: 
- oprowadzanie w j. polskim: 30 złotych, 
- oprowadzanie w j. angielskim: 50 złotych. 
Dodatkowo każdy uczestnik grupy powinien nabyć bilet wstępu na wystawy zgodnie z aktualnym cennikiem.

Minimalny czas zwiedzania:

60 min.

Maksymalny czas zwiedzania:

90 min.

Godziny i dni otwarcia:

poniedziałek: 10:00–18:00 
wtorek: zamknięte 
środa–niedziela: 12:00–20:00

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Oferta edukacyjna MWW zawiera projekty bezpłatne i płatne. 

Projekty bezpłatne 
A. ROZRUSZNIK SZTUKI: 
1) Coniedzielne Warsztaty Rodzinne – co tydzień nowy temat w oparciu o aktualnie prezentowane wystawy + oprowadzanie po wystawie + zajęcia manualne. Czas trwania: 90 min. Termin: niedziele, godz. 13:30–15:30. Wiek dzieci: 4–11 lat. Wiek opiekunów: bez ograniczeń. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2) Rozrusznik Wystaw w Ruchu – ćwiczenia w muzeum, wizyta na Samoobsługowym Muzeum + ćwiczenia z druku rozrusznika wystaw. Czas trwania: 60 min. Termin: w godzinach otwarcia muzeum. Wymagana wcześniejsza rezerwacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

B. SAMOOBSŁUGOWE MUZEUM: 
przestrzeń interaktywna na II piętrze, dostępna dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych w godzinach otwarcia muzeum – samodzielna zabawa zwiedzającego. 

C. TRENUJ SZTUKĘ: 
warsztaty dla młodzieży ponadgimnazjalnej. Czas trwania: 90–120 min. Termin: czwartki, godz. 16.00–18.00. 

Projekty płatne 
A. OPROWADZANIE: turyści, wycieczki, szkoły, seniorzy, domy kultury, dla grup max. 30-osobowych – oprowadzanie + zabawa z ćwiczeniem. Czas trwania: 60–90 min. Termin: poniedziałki, środy, czwartki, piątki, godz. 12:00–16:00. Do wyboru: 
1) oprowadzenie w j. polskim: cena 30 zł od grupy, dodatkowo należy nabyć bilet wstępu na wystawę, w czwartki tylko 30 zł, opiekunowie bezpłatnie. 
2) oprowadzanie w j. angielskim: cena 50 zł od grupy, dodatkowo należy nabyć bilet wstępu na wystawę, w czwartki tylko 30 zł, opiekunowie bezpłatnie. 

B. LEKCJA MUZEALNA: zajęcia dotyczące stałego programu MWW – koncepcja Jerzego Ludwińskiego, sztuka konceptualna i współczesna Wrocławia, kolekcja DTZSP, kolekcja MWW – prelekcja i warsztat na bazie opracowanych kart pracy. Grupa: min. 10 osób / max. 30 osób. Cena 100 zł od grupy. Czas trwania: 60–70 min. Termin i godziny (w godzinach otwarcia muzeum) do umówienia. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 71-356-42-53. 

C. WARSZTATY DLA SZKÓŁ (zamawiane): edukacja uzupełniająca podstawę programową szkół, tematy realizowane również na zamówienie klienta, prelekcja + 2 ćwiczenia + karty pracy. Cena: 15 zł od dziecka. Grupa: min. 16 osób / max. 30 osób. Czas trwania: 90 min. Termin i godziny (w godzinach otwarcia muzeum) do umówienia. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 71-356-42-53. 

D. SZKOŁA W MIEŚCIE (dla grup max. 30-osobowych): 
1) Zajęcia edukacyjne I: wizyta na aktualnych wystawach + ćwiczenia. Cena: 250 zł oprowadzanie + miniwarsztat. Czas trwania: 60 min. Termin i godziny (w godzinach otwarcia muzeum) do umówienia. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 71-356-42-53. 
2) Zajęcia edukacyjne II: tematy do wyboru z opracowanej przez nas „Bazy warsztatów", prelekcja + 1 ćwiczenie. Cena: 500 zł warsztat. Czas trwania: 60 min. Termin i godziny (również przed otwarciem MWW) do umówienia. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 71-356-42-53. 
3) Zajęcia edukacyjne III: tematy do wyboru z opracowanej przez nas „Bazy warsztatów", prelekcja + 2 ćwiczenia + karty pracy. Cena: 700 zł warsztat. Czas trwania: 120 min. Termin i godziny (również przed otwarciem MWW) do umówienia. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; 71-356-42-53. 

Na zajęcia płatne obowiązują zapisy z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Stałe ekspozycje:

brak informacji

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 06 luty 2020 13:17

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA