niedziela, 24 październik 2021 16:08

Muzeum Sztuki w Łodzi - MS2

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza wycieczki szkolne i dzieci z rodzicami Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza wycieczki szkolne i dzieci z rodzicami
ms² mieści się w poprzemysłowym budynku tkalni na terenie dawnego kompleksu produkcyjnego należącego do Izraela Poznańskiego. W latach 1872–1892 na blisko trzydziestohektarowej działce wzniesiono istniejące do dziś fabryczne budynki. Po wojnie zakłady upaństwowiono. W 1971 roku produkujący tekstylia kompleks został objęty ochroną konserwatora zabytków. W latach 1991-1997 wygasła w nim produkcja przemysłowa. Od 2006 roku na terenie zakładów działa centrum handlowo-rozrywkowe Manufaktura.

Na terenie tego kompleksu znajduje się także najmłodszy odział Muzeum - ms². Jego powstanie wiązało się z potrzebą uzupełnienia deficytu przestrzeni ekspozycyjnych i magazynowych. Problem ten pozostawał nierozwiązany przez wiele lat. Konkurs na wielofunkcyjny, nowoczesny budynek wygrał w 1973 roku projekt Jana Fiszera. Obiekt miał powstać w parku na Zdrowiu, do realizacji jednak nie doszło z przyczyn finansowych.

 

 

Otwarte dla publiczności w 2008 roku ms² jest miejscem ciągłej reinterpretacji największej w Polsce, międzynarodowej Kolekcji Sztuki XX i XXI wieku. Stojące u podstaw idei grupy a.r. marzenie o nowoczesności i twórczym życiu rozważane jest przez kolejne ekspozycje, łączące prace z początku XX wieku (m. in. Fernanda Legera, Maxa Ernsta, Hansa Arpa czy Kurta Schwittersa) z dziełami twórców działających po II wojnie światowej (m.in. Aliny Szapocznikow, Krzysztofa Wodiczki, Mirosława Bałki) oraz wyróżniających się artystów młodszego pokolenia z całego świata.

Oprócz sal ekspozycyjnych w ms² mieści się również kawiarnia Awangarda, sala konferencyjna i edukacyjna oraz muzealna księgarnia.

 

 

Galeria zdjęć:

Zdjęcia udostępnione przez/ uznanie autorstwa: Muzeum Sztuki w Łodzi

  

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Muzeum Sztuki w Łodzi

ul. Ogrodowa 19
91-065 Łódź

Telefon kontaktowy:

42 634 39 48

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres www: https://msl.org.pl/ 
Parking dla autobusów:

 

Brak informacji
Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych i gości indywidualnych:

Bilet normalny: 15 PLN

Bilet ulgowy: 8 PLN

Bilet dla dzieci i młodzieży do 26 roku życia: 1 PLN

Bilet rodzinny (wydawany jest po okazaniu Karty Rodziny Wielodzietnej): 5 PLN

Cennik przewodników:

Brak informacji

Minimalny czas zwiedzania:

90 min.

Maksymalny czas zwiedzania:

180 min.

Godziny i dni otwarcia:

poniedziałek: nieczynne
wtorek - niedziela: 12.00 - 18.30

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół: https://msl.org.pl/oferta-dla-grup-zorganizowanych/ 
Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

 

Brak informacji
Stałe ekspozycje:

Brak informacji

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 październik 2021 17:16

Artykuły powiązane

  • Centrum Nauki Experyment w Gdyni Centrum Nauki Experyment w Gdyni
    Centrum Nauki Experyment w Gdyni to wyjątkowe miejsce na mapie Trójmiasta, w którym wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli mogą spotkać się z nauką w czystej formie. To rewelacyjne miejsce zarówno na rodzinną wycieczkę z dziećmi, jak również na wycieczkę szkolną.
  • Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie
    Główny cel naszej działalności to edukacja ekologiczna społeczności lokalnej, w szczególności dzieci i młodzieży. Jednak część naszych działań jest również przeznaczona dla całych rodzin oraz dla osób dorosłych. Integralną częścią Centrum Edukacji Ekologicznej jest też Park na Górnym Borze wraz ze znajdującą się tam ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą.

19 Ogrodowa
Łódź, Łódzkie.
Polska ,91-071