Kraków

niedziela, 05 maj 2019 16:31

Historyland - Historia Polski zaklęta w klockach LEGO Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
HistoryLand w Krakowie zaprasza dzieci i wycieczki szkolne HistoryLand w Krakowie zaprasza dzieci i wycieczki szkolne
W budynku starego Dworca Głównego PKP w Krakowie znalazło lokalizację dla siebie dosyć niezwykłe miejsce: HistoryLand. Z ponad miliona klocków LEGO powstało kilka ogromnych makiet, które w połączeniu multimedialną wizualizacją i audioprzewodnikiem tworzą nieprzeciętne wrażenie, tym cenniejsze, że budulcem są zwykłe klocki, które można znaleźć chyba w każdym dziecięcym pokoju. Trudno nie docenić ogromu pracy, która musiała być włożona przez budowniczych makiet przy zachowaniu maksymalnej zgodności z realną historią i przestrzenią, którą przedstawiają. 

Na HistoryLand składa się 10 ogromnych makiet prezentujących 10 "klocków" z historii Polski i Polaków: 
Osada w Biskupinie / Drzwi Gnieźnieńskie / bitwa pod Grunwaldem / Klasztor na Jasnej Górze / bitwa pod Oliwą / obrona Westerplatte / bitwa pod Monte Cassino / Stocznia Gdańska / katedra na Wawelu / krakowskie Sukiennice. Każda z makiet prezentowana jest z odpowiednim oświetleniem, mappingiem ożywiającym statyczne figurki. Lektor w audioprzewodniku prowadzi zwiedzających przez kolejne opowiadając o wydarzeniach lub miejscach prezentowanych przez makiety. Z uwagi na średni wiek odwiedzającego nie są to opisy zbyt długie i złożone, ale z pewnością działają na wyobraźnię i dają impuls do samodzielnego rozszerzania swoich wiadomości przez dzieci. Na nas największe wrażenie wzbudziła niewątpliwie makieta bitwy pod Grunwaldem, gdzie tysiące małych klockowych rycerzyków stało naprzeciwko siebie w gotowości bojowej oraz makieta Bitwy pod Oliwą. Na pochwałę zasługuje fakt, że oglądając prezentowane wydarzenia nie czuć dysonansu pomiędzy zabawkową formą a tragiczną w sumie treścią opowieści.

Niewątpliwie HistoryLand to bardzo interesująca forma opowieści o niektórych wydarzeniach i miejscach istotnych w historii Polski. Warto zabrać tam dzieci podczas rodzinnej wyprawy, jak również podczas szkolnej wycieczki. To całkiem miła odmiana dla dzieci podczas zwiedzania Krakowa i poznawania jego historii, pozostająca jednak w historycznym kontekście wycieczki. 

Zdjęcia: podrozezklasa.pl

 

Galeria Figur Stalowych

Kompletną odmianą jest bardzo interesująca, dostępna w ramach obiektu, galeria figur stalowych. Zbudowane z elementów recyklingowych stalowe sportowe auta, do których można wejść i zrobić sobie zdjęcie, figury postaci z filmów s-f i bajek robią na wszystkich niesamowite wrażenie. Widać w tym nutkę artystycznego zacięcia autorów i pasję przekuwania niczego w coś niezwykłego. To świetna atrakcja dla tych, którzy odwiedzają HistoryLand. Można dotykać, wchodzić do aut i robić zdjęcia do woli.

 Zdjęcia: podrozezklasa.pl

 

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek z dziećmi:

Adres:

HistoryLand, Stary Dworzec PKP,
plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3, 31-154 Kraków,

Telefon kontaktowy: Biuro Obsługi Klienta (poniedziałek – sobota, 9.00 – 16.00)
tel.: +48 530 903 053
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www: https://historyland.pl 
Parking dla autobusów:

W sąsiedztwie obiektu

Szczegółowy cennik dla gości indywidualnych:

Normalny – przysługuje osobom powyżej 16. roku życia.
27,00 zł

Ulgowy – przysługuje dzieciom i młodzieży szkolnej do 16. roku życia.
24,00 zł

Rodzinny 4 (2+2) – przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi. Upoważnia do wejścia 4 osoby, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe oraz 2 dzieci do 16. roku życia.
89,00 zł

Rodzinny 5 (2+3) – przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi. Upoważnia do wstępu 5 osób, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe oraz 3 dzieci do 16. roku życia.
109,00 zł

Rodzinny 6 (2+4) – przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi. Upoważnia do wstępu 6 osób, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe oraz 4 dzieci do 16. roku życia.
129,00 zł

(Ceny na dzień 07-05-2019)

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

 

Grupowy, 10-20 osób dorosłych
26,00 zł

Grupowy, powyżej 20 osób dorosłych
25,00 zł

Grupowy ulgowy, 10-20 osób
21,00 zł

Grupowy ulgowy, powyżej 20 osób
20,00 zł

(Ceny na dzień 07-05-2019)

Cennik przewodników:

1-4 os. – 35 zł
5-10 os. – 50 zł
11-30 os. – 80 zł

Cennik audioprzewodników:

5 zł / szt. w ramach biletów indywidualnych
3 zł / szt. w ramach biletów rodzinnych

Minimalny czas zwiedzania: 40 min
Maksymalny czas zwiedzania:

1 godz. 30 min

Godziny i dni otwarcia:

Godziny otwarcia
pon. – pt.: 9:00 – 17:00
sob. – niedz.: 10:00 – 18:00

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół: https://gokidz.pl/szkoly/ 
Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Bilet grupowy normalny – przysługuje 1 osobie dorosłej w zorganizowanej grupie osób powyżej 16. roku życia. Grupy zorganizowane mogą liczyć od 10 do 20 osób lub powyżej 20 osób.

Bilet grupowy ulgowy – przysługuje 1 osobie w zorganizowanej grupie przedszkolnej i szkolnej (osoby do 16. roku życia). Grupy zorganizowane mogą liczyć od 10 do 20 osób lub powyżej 20 osób (plus opiekun). Do każdej puli 10 biletów 1 bilet dla opiekuna gratis (każdy kolejny opiekun zobowiązany jest kupić bilet).

Dzieci w wieku do 3 lat mogą odwiedzać HistoryLand bezpłatnie, wstęp możliwy jest jednak wyłącznie w towarzystwie rodzica bądź opiekuna. Odkrywanie HistoryLandu to niezwykła przygoda, pragniemy jednak zwrócić uwagę na to, że nasze centrum i dostępne w nim atrakcje dedykowane najmłodszym zainteresują przede wszystkim dzieci powyżej 3. roku życia.

Bilety do HistoryLandu nabywa się na konkretne godziny, są one dostępne w odstępach 30-minutowych. Zakupiony bilet upoważnia do wejścia do naszego centrum w przeciągu 15 minut od wybranej godziny wizyty. Komfortowe odkrywanie naszego centrum trwa około półtorej godziny.

Stałe ekspozycje:

 Nie dotyczy

 

Reklama

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 maj 2019 09:55

Artykuły powiązane

  • Kopalnia Soli „Wieliczka”. Najlepsze pomysły na wycieczki z dziećmi. Kopalnia Soli „Wieliczka”. Najlepsze pomysły na wycieczki z dziećmi.
    Poznaj je i zaplanuj niezapomniany czas z rodziną! Dokąd się wybrać na rodzinną wycieczkę? W jaki sposób zaplanować wolny czas, aby dzieci się nie nudziły? W tym artykule podpowiemy Ci jak połączyć przyjemne z pożytecznym, aktywnie spędzić czas i poznać jeden z najcenniejszych polskich zabytków.
  • Kopalnia Soli „Wieliczka” Udane wycieczki szkolne. Poznaj ich tajemnice! Kopalnia Soli „Wieliczka”  Udane wycieczki szkolne. Poznaj ich tajemnice!
    Dokąd zabrać uczniów na jednodniową lub dwudniową wycieczkę szkolną? Jak ją zaplanować aby połączyć przyjemne z pożytecznym i zrealizować cele edukacyjne? Jeśli pracujesz jako nauczyciel lub wychowawca to z pewnością zadajesz sobie te pytania. Idealnym miejscem na taki wyjazd jest Kopalnia Soli w Wieliczce.

1 Plac Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego
Kraków, małopolskie.
Polska ,30-001

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Jak zostać czarownicą w t...

on 22 sierpień 2019
Jak zostać czarownicą w tydzień? - recenzja

Eliza Kiszonka mieszka w małym, szarym miasteczku w małym mieszkanku nad małym sklepikiem prowadzonym przez...

Kaczątko zwane Guzikiem -...

on 22 sierpień 2019
Kaczątko zwane Guzikiem - recenzja

Kolejna odsłona przygód Jasmine Green z Dębowej Farmy. Mama Jasmine jest weterynarzem, a ojciec zajmuje...

Psierociniec. Kocia lista...

on 22 sierpień 2019
Psierociniec. Kocia lista życzeń - recenzja

Remik, pies poeta, którego wiersze zmieniają rzeczywistość, zostaje porwany! Autorami spisku są przebiegłe i samolubne...

Strzeżcie się, smoki! - r...

on 20 sierpień 2019
Strzeżcie się, smoki! - recenzja

Claudette, nieustraszona pogromczyni olbrzymów i smoków, nie boi się żadnego niebezpieczeństwa, jest na bakier z...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation