Kraków

niedziela, 05 maj 2019 16:31

Historyland - Historia Polski zaklęta w klockach LEGO Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
HistoryLand w Krakowie zaprasza dzieci i wycieczki szkolne HistoryLand w Krakowie zaprasza dzieci i wycieczki szkolne
W budynku starego Dworca Głównego PKP w Krakowie znalazło lokalizację dla siebie dosyć niezwykłe miejsce: HistoryLand. Z ponad miliona klocków LEGO powstało kilka ogromnych makiet, które w połączeniu multimedialną wizualizacją i audioprzewodnikiem tworzą nieprzeciętne wrażenie, tym cenniejsze, że budulcem są zwykłe klocki, które można znaleźć chyba w każdym dziecięcym pokoju. Trudno nie docenić ogromu pracy, która musiała być włożona przez budowniczych makiet przy zachowaniu maksymalnej zgodności z realną historią i przestrzenią, którą przedstawiają. 

Na HistoryLand składa się 10 ogromnych makiet prezentujących 10 "klocków" z historii Polski i Polaków: 
Osada w Biskupinie / Drzwi Gnieźnieńskie / bitwa pod Grunwaldem / Klasztor na Jasnej Górze / bitwa pod Oliwą / obrona Westerplatte / bitwa pod Monte Cassino / Stocznia Gdańska / katedra na Wawelu / krakowskie Sukiennice. Każda z makiet prezentowana jest z odpowiednim oświetleniem, mappingiem ożywiającym statyczne figurki. Lektor w audioprzewodniku prowadzi zwiedzających przez kolejne opowiadając o wydarzeniach lub miejscach prezentowanych przez makiety. Z uwagi na średni wiek odwiedzającego nie są to opisy zbyt długie i złożone, ale z pewnością działają na wyobraźnię i dają impuls do samodzielnego rozszerzania swoich wiadomości przez dzieci. Na nas największe wrażenie wzbudziła niewątpliwie makieta bitwy pod Grunwaldem, gdzie tysiące małych klockowych rycerzyków stało naprzeciwko siebie w gotowości bojowej oraz makieta Bitwy pod Oliwą. Na pochwałę zasługuje fakt, że oglądając prezentowane wydarzenia nie czuć dysonansu pomiędzy zabawkową formą a tragiczną w sumie treścią opowieści.

Niewątpliwie HistoryLand to bardzo interesująca forma opowieści o niektórych wydarzeniach i miejscach istotnych w historii Polski. Warto zabrać tam dzieci podczas rodzinnej wyprawy, jak również podczas szkolnej wycieczki. To całkiem miła odmiana dla dzieci podczas zwiedzania Krakowa i poznawania jego historii, pozostająca jednak w historycznym kontekście wycieczki. 

Zdjęcia: podrozezklasa.pl

 

Galeria Figur Stalowych

Kompletną odmianą jest bardzo interesująca, dostępna w ramach obiektu, galeria figur stalowych. Zbudowane z elementów recyklingowych stalowe sportowe auta, do których można wejść i zrobić sobie zdjęcie, figury postaci z filmów s-f i bajek robią na wszystkich niesamowite wrażenie. Widać w tym nutkę artystycznego zacięcia autorów i pasję przekuwania niczego w coś niezwykłego. To świetna atrakcja dla tych, którzy odwiedzają HistoryLand. Można dotykać, wchodzić do aut i robić zdjęcia do woli.

 Zdjęcia: podrozezklasa.pl

 

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek z dziećmi:

Adres:

HistoryLand, Stary Dworzec PKP,
plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3, 31-154 Kraków,

Telefon kontaktowy: Biuro Obsługi Klienta (poniedziałek – sobota, 9.00 – 16.00)
tel.: +48 530 903 053
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www: https://historyland.pl 
Parking dla autobusów:

W sąsiedztwie obiektu

Szczegółowy cennik dla gości indywidualnych:

Normalny – przysługuje osobom powyżej 16. roku życia.
27,00 zł

Ulgowy – przysługuje dzieciom i młodzieży szkolnej do 16. roku życia.
24,00 zł

Rodzinny 4 (2+2) – przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi. Upoważnia do wejścia 4 osoby, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe oraz 2 dzieci do 16. roku życia.
89,00 zł

Rodzinny 5 (2+3) – przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi. Upoważnia do wstępu 5 osób, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe oraz 3 dzieci do 16. roku życia.
109,00 zł

Rodzinny 6 (2+4) – przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi. Upoważnia do wstępu 6 osób, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe oraz 4 dzieci do 16. roku życia.
129,00 zł

(Ceny na dzień 07-05-2019)

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

 

Grupowy, 10-20 osób dorosłych
26,00 zł

Grupowy, powyżej 20 osób dorosłych
25,00 zł

Grupowy ulgowy, 10-20 osób
21,00 zł

Grupowy ulgowy, powyżej 20 osób
20,00 zł

(Ceny na dzień 07-05-2019)

Cennik przewodników:

1-4 os. – 35 zł
5-10 os. – 50 zł
11-30 os. – 80 zł

Cennik audioprzewodników:

5 zł / szt. w ramach biletów indywidualnych
3 zł / szt. w ramach biletów rodzinnych

Minimalny czas zwiedzania: 40 min
Maksymalny czas zwiedzania:

1 godz. 30 min

Godziny i dni otwarcia:

Godziny otwarcia
pon. – pt.: 9:00 – 17:00
sob. – niedz.: 10:00 – 18:00

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół: https://gokidz.pl/szkoly/ 
Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Bilet grupowy normalny – przysługuje 1 osobie dorosłej w zorganizowanej grupie osób powyżej 16. roku życia. Grupy zorganizowane mogą liczyć od 10 do 20 osób lub powyżej 20 osób.

Bilet grupowy ulgowy – przysługuje 1 osobie w zorganizowanej grupie przedszkolnej i szkolnej (osoby do 16. roku życia). Grupy zorganizowane mogą liczyć od 10 do 20 osób lub powyżej 20 osób (plus opiekun). Do każdej puli 10 biletów 1 bilet dla opiekuna gratis (każdy kolejny opiekun zobowiązany jest kupić bilet).

Dzieci w wieku do 3 lat mogą odwiedzać HistoryLand bezpłatnie, wstęp możliwy jest jednak wyłącznie w towarzystwie rodzica bądź opiekuna. Odkrywanie HistoryLandu to niezwykła przygoda, pragniemy jednak zwrócić uwagę na to, że nasze centrum i dostępne w nim atrakcje dedykowane najmłodszym zainteresują przede wszystkim dzieci powyżej 3. roku życia.

Bilety do HistoryLandu nabywa się na konkretne godziny, są one dostępne w odstępach 30-minutowych. Zakupiony bilet upoważnia do wejścia do naszego centrum w przeciągu 15 minut od wybranej godziny wizyty. Komfortowe odkrywanie naszego centrum trwa około półtorej godziny.

Stałe ekspozycje:

 Nie dotyczy

 

Reklama

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 maj 2019 09:55

Artykuły powiązane

  • Wycieczka z dziećmi do Krakowa, czyli odkrywamy miasto Kraka Wycieczka z dziećmi do Krakowa, czyli odkrywamy miasto Kraka
    Kraków jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem w Polsce i ta informacja raczej nikogo nie zaskoczy. Przepiękne Stare Miasto, Zamek na Wawelu, Kazimierz i dziesiątki muzeów przyciągają turystów z całego świata. Tłumy turystów przewijają się głównie w okresie letnim, dlatego warto jest rozważyć przyjazd wczesną wiosną lub na początku jesieni, kiedy łatwiej będzie się tutaj poruszać, znaleźć nocleg i miejsce przy stoliku, czy nawet dostać się w wiele miejsc, do których bez wcześniejszej rezerwacji wejść nie wejdziemy. Wybierając się na wycieczkę z dziećmi do Krakowa trzeba uprzednio poświęcić chwilę czasu by przeanalizować dostępne opcje, dokonać odpowiednich rezerwacji i porządnie zaplanować całą wyprawę. Poniżej prezentujemy kilka miejsc, które warto uwzględnić w planie rodzinnej czy szkolnej wycieczki do Krakowa. Każde z tych miejsce odwiedziliśmy i polecamy w oparciu o własne doświadczenie.
  • Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3 Centrum Szkła i Ceramiki Lipowa 3
    Centrum Ceramiki i Szkła w Krakowie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch potężnych obiektów muzealnych: Fabryki Schindlera oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Wielu turystów podążających do tych dwóch lokalizacji nie zauważa tego bardzo interesującego miejsca, w którym prezentowane są artystyczne wyroby ze szkła artystów współczesnych oraz z przełomu wieku XIX i XX, a co ciekawsze zwiedzające mogą obejrzeć bardzo interesujący pokaz ręcznego formowania szkła. Co odważniejsi mogą spróbować samodzielnie wydmuchać szklaną bańkę. Wyrobu niestety nie będzie można zabrać do domu ze względu na jego kruchość. 

1 Plac Imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego
Kraków, małopolskie.
Polska ,30-001

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

O Lence, Antku i planowan...

on 12 czerwiec 2019
O Lence, Antku i planowaniu - recenzja

Dwójka przyjaciół Lenka i Antek to para rezolutnych dzieciaków, które mają swoje marzenia, niektóre naprawdę...

Świnka Zwana Truflą - rec...

Świnka Zwana Truflą - recenzja

Jasmine jest córką Pani Weterynarz. Jej rodzina mieszka na niewielkiej farmie, w której rodzice opiekują...

Wielki Dzień Małej Królic...

Wielki Dzień Małej Króliczki - recenzja

 Nie jest dobrze, gdy Małą Króliczkę zżera nuda. Każdy jest czymś zajęty, nikt nie ma...

Psierociniec - Niepiesek

Psierociniec - Niepiesek

Kolejna powieść uroczej psiej serii Psierociniec w żadnym przypadku nie rozczarowuje. Bohaterem tym razem jest...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation