Burza

Burza

Polsko-czeski duet artystyczny Elżbieta Chowaniec - Marek Zákostelecký powrócił na deski Wrocławskiego Teatru Lalek. Twórcy doskonale odebranego przez dziecięcą publiczność „Czarodziejskiego fletu” postanowili ponownie zmierzyć się z wielką klasyką i udowodnić, że można ją grać także dla najmłodszych.

Tym razem wzięli na warsztat "Burzę" – jedno z ostatnich i najbardziej tajemniczych dzieł Shakespeare'a. W ich interpretacji rzecz dzieje się w kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny.

Na odległej planecie rozbija się statek kosmiczny, którym podróżują Antonio wraz z przyjacielem Alonsem i jego synem Ferdynandem. Miejsce jest zamieszkane przez zesłanych tam przed laty przez Antonia księżniczkę Mirandę i jej ojca Prospera. Wygnańcom towarzyszą tubylcy – potworny Kaliban i tajemniczy Ariel. Na skutek intrygi Prospera Miranda i Ferdynand zakochują się w sobie. 

Marek Zákostelecký, znawca kina i wielbiciel filmowych trików, współtwórca „Ostatniej sztuczki Georges'a Méliès'a”, w pracy nad koncepcją inscenizacyjną „Burzy” zainspirował się steampunkowymi filmami przygodowymi Karela Zemana, zwanego „czeskim Méliès'em”. Szybkie tempo, humor i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że spektakl od początku przykuwa uwagę najmłodszych i do końca trzyma ich w napięciu niczym najlepsze powieści Juliusza Verne’a. Shakespeare dla dzieci? To możliwe! Przekonajcie się sami.

{youtube}Gl_Jla86B-g{/youtube}

 

BURZA  - sprawdź terminy przedstawień

Przedstawienie dla dzieci 6+

Spektakl na motywach "Burzy" Williama Shakespeare'a
PRZEKŁAD Piotr Kamiński
REDAKCJA NAUKOWA PRZEKŁADU Anna Cetera
POMYSŁ ADAPTACJI Elżbieta Chowaniec i Marek Zákostelecký
TEKST ADAPTACJI I DRAMATURGIA Elżbieta Chowaniec
REŻYSERIA I SCENOGRAFIA Marek Zákostelecký
MUZYKA Vratislav Šrámek
RUCH SCENICZNY Aneta Jankowska
PROJEKCJE MULTIMEDIALNE Alicja Pietrucka
UDŹWIĘKOWIENIE Robert Maniak
INSPICJENT Małgorzata Mańko-Drozd

OBSADA
MIRANDA Anna Makowska-Kowalczyk 
EWA, ARIEL Grzegorz Borowski
FERDYNAND Radosław Kasiukiewicz
ALONSO Marek Koziarczyk
PROSPERO Igor Kujawski (gościnnie)
ANTONIO Konrad Kujawski
ARIEL Grzegorz Mazoń
KALIBAN Sławomir Przepiórka

 

Wrocławski Teatr Lalek
plac Teatralny 4, 50-525 Wrocław

www.teatrlalek.wroclaw.pl  

 

 Reklama

{source}
<div id="59fc9337-706e-4bf6-a457-4134e96f43b7"></div> <script type="text/j-avascript"> var widgetParams = "{ 'Id':'59fc9337-706e-4bf6-a457-4134e96f43b7','AffId':'11809'}"; var params=encodeURIComponent(JSON.stringify(widgetParams)); var link = 'https://weben1.com/ElasticWidget2/Generate?query='+params; var iframe = document.createElement('iframe'); iframe.frameBorder=0; iframe.width = "100%"; iframe.height="205px"; iframe.id="webe"; iframe.setAttribute("src", link); document.getElementById("59fc9337-706e-4bf6-a457-4134e96f43b7").appendChild(iframe); </script>
{/source}

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA