Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie

Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie

Główny cel naszej działalności to edukacja ekologiczna społeczności lokalnej, w szczególności dzieci i młodzieży. Jednak część naszych działań jest również przeznaczona dla całych rodzin oraz dla osób dorosłych. Integralną częścią Centrum Edukacji Ekologicznej jest też Park na Górnym Borze wraz ze znajdującą się tam ścieżką dydaktyczno-przyrodniczą.

Zależy nam na poszerzaniu wiedzy o środowisku (lokalnej i nie tylko) wśród mieszkańców i turystów, uświadamianiu problemów, z jakimi mierzy się nasza przyroda i jak duży jest w tym udział człowieka. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy poprawić stan otaczającego nas środowiska.

Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie to aż 9 sal wystawowych, w których można zapoznać się z lokalną przyrodą – zarówno fauną jak i florą, pogłębić swoją wiedzę o zagadnieniach takich jak zanieczyszczenie wody, powietrza, a także poznać zasady zdrowego odżywiania.

Ekspozycja jest dostosowana do potrzeb osób w różnym wieku i o różnych potrzebach – bez względu na to, czy odwiedzą nas przedszkolaki, czy młodzież licealna lub dorośli, jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu dla siebie coś interesującego.

{youtube}ABeEdn21p0U{/youtube} 

 

 

Galeria zdjęć:

Zdjęcia udostępnione przez/ uznanie autorstwa: Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie

  

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie

ul. Rynek 3, 43-430 Skoczów

Telefon kontaktowy:

33 82 80 153

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Adres www:

https://cee.skoczow.pl 

Parking dla autobusów:

ul. Plac Stary Targ

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych i gości indywidualnych:

Bezpłatnie

Cennik przewodników:

Bezpłatnie

Minimalny czas zwiedzania:

90 min. 

Maksymalny czas zwiedzania:

180 min.

Godziny i dni otwarcia:

Poniedziałek 7.30-15.30
Wtorek 7.30-16.30
Środa 7.30-15.30
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:  
Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Prosimy o wcześniejszą rezerwację

Stałe ekspozycje:

W Centrum Edukacji Ekologicznej można zapoznać się z bogactwem fauny i flory z terenu Gminy Skoczów. Ważną kwestią poruszaną w ekspozycjach są zagadnienia ekologiczne i nauka prawidłowego postępowania, które służy środowisku naturalnemu. Centrum podzielone jest na 9 sal tematycznych.: Flora I, Flora II, Woda, Powietrze, Wiem co jem, Ryby, Płazy i Gady, Ptaki, Drzewa. W każdej z nich znajdziemy informacje przyrodnicze i edukacyjne podane w ciekawy, czasem zaskakujący a na pewno angażujący sposób.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA