Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki Experyment w Gdyni to wyjątkowe miejsce na mapie Trójmiasta, w którym wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli mogą spotkać się z nauką w czystej formie. To rewelacyjne miejsce zarówno na rodzinną wycieczkę z dziećmi, jak również na wycieczkę szkolną.

Centrum Nauki Experyment to interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Tutaj rodzą się pasje i fascynacja nauką. To miejsce zaprasza każdego i zachęca do odkrywania i poznawania świata. Centrum Nauki Experyment zostało otwarte w 2007 roku w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym w Gdyni, jako jedna z pierwszych placówek tego typu w Polsce. 

Wystawy zajmują powierzchnię 3500 mkw. Podzielone są na 5 stref tematycznych. Znajdują się tu eksponaty interaktywne, które zainteresują gości w każdym wieku. Można je eksplorować samodzielnie lub skorzystać z usługi: Zwiedzanie z edukatorem, który oprowadza gości tłumacząc im działanie mechanizmów eksponatów.

 

Wystawy stałe Centrum Nauki Experyment:

  • Akcja człowiek - biologia i anatomia człowieka
  • Drzewo życia - biologia, ekosystem, zależności w przyrodzie
  • Niewidoczne siły - fizyka
  • Kierunek zdrowie - jak dbać o zdrowie i ratować życie
  • Hydroświat - woda i jej właściwości

 

{youtube}Bn_O_EUlnSw{/youtube}

 

W ofercie oraz obszarach aktywności Centrum Nauki Experyment można znaleźć:

Interaktywne wystawy - pięć wystaw tematycznych: eksponaty z zachętą działania, do poznania przez doświadczanie, eksponaty z wiedzą do wykorzystania. Aktywna edukacja przy stanowiskach – w ofercie scenariusze lekcji, ścieżki zwiedzania, zwiedzanie z edukatorem, animację i edukację przy eksponatach, minipokazy naukowe.
Zajęcia edukacyjne dla przedszkoli, szkół, grup zorganizowanych - kreatywne zajęcia, podczas których stosowane są m.in. znane uczniom mechanizmy gier, quizów, aplikacji. Są one okazją do samodzielnego wykonania wielu doświadczeń, bez konieczności osiągnięcia określonego rezultatu.
Programy rodzinne AKADEMIA EXPERYMENTU, WARSZTATY RODZINNE, EXPERYMENCIAKI – realizowane są programy oparte na wspólnym poznawaniu, międzypokoleniowej współpracy w przyjaznych warunkach do uczenia się i zabawy.
Wydarzenia naukowe - organizowane są specjalne wydarzenia dla różnych odbiorców: Noc Naukowców dla rodzin, NaukoweLove dla dorosłych, PRZEPIS NA DOBRĄ FORMĘ dla seniorów, ScienceCom dla młodzieży i studentów.
Programy dla nauczycieli - warsztaty WARTO SIĘ SZKOLIĆ, programy EXPERT EXPERYMENTU i AMBASADOR EXPERYMENTU, konferencja EDUKACJA W AKCJI.
Programy dla dorosłych i seniorów SCIENCE CAFE, CIEKAWI ŚWIATA – stacjonarnie i wyjazdowe wykłady i warsztaty dla dorosłych i uczestników uniwersytetów III wieku.
Programy popularnonaukowe - warsztaty, pokazy, pikniki naukowe w kraju i za granicą (m.in. w Rumunii, Mołdawii, Szwecji, Danii).

 

Galeria zdjęć:

Zdjęcia: Tomasz Kamiński/CN Experyment

  

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Centrum Nauki Experyment

al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia

Telefon kontaktowy:

+48 58 72 73 951 / 512 494 175

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

https://experyment.gdynia.pl/ 

Parking dla autobusów:

na terenie Centrum

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych i gości indywidualnych:

Bilet normalny - 25 PLN
Bilet rodzinny
60 PLN- 2 dorosłych + 1 dziecko
70 PLN - 4 osoby
+10 PLN każda dodatkowa osoba

 

Bilet ulgowy/grupowy
15 PLN

Cennik przewodników:

zwiedzanie z edukatorem - informacja: https://experyment.gdynia.pl/zwiedzanie-z-edukatorem/ 

Minimalny czas zwiedzania:

90 min. 

Maksymalny czas zwiedzania:

180 min.

Godziny i dni otwarcia:

Poniedziałek 7.30-15.30
Wtorek 7.30-16.30
Środa 7.30-15.30
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:  
Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Specjalnie dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy opcję zwiedzania naszych wystaw pod opieką edukatora. Nie tylko zna on odpowiedzi na wszystkie pytania, ale sprawi, że grupa sama je odnajdzie! Poznawanie stanowisk pod czujnym okiem edukatora to świetna okazja do zintegrowania grupy, zachęcenia do współzawodnictwa oraz inspiracji do kreatywnego myślenia. Oprowadzający po wystawie uatrakcyjni pobyt w Experymencie aktywizującymi metodami animacji i utwierdzi w przekonaniu, jak fascynująca jest nauka! Przez ok. 45 min. edukator pozostaje na wyłączność grupy.

termin wt.-nd. / 10:00 i 14:00 / wakacje: 7 dni w tygodniu
wiek od 5 lat
liczba uczestników 10-25 osób
czas 45 min
bilet 20 zł / online lub +48 (58) 500 49 94

 

Oferta dla szkół: https://experyment.gdynia.pl/dla-grup/ 

Stałe ekspozycje:

j.w.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA