Eri czarodziejka - recenzja książki

Eri czarodziejka - recenzja książki

Eri jest młodą uczennicą szeptuchy Maruszy, która kształci dziewczynkę na czarodziejkę i znachorkę, która będzie potrafiła pomagać ludziom w ich słabościach i chorobach. Ciekawska i trochę nieznośna jest jednak bardzo pilną i obiecującą uczennicą. Pewnego dnia Marusza otrzymuje wezwanie do Zamku Magów i pozostawia swoje domostwo pod opieką dziewczynki. Niedługo później we wiosce, którą zamieszkuje Eri wraz ze swoimi rodzicami zaczynają się dziać dziwne i niepokojące rzeczy.

Chwila nieuwagi i młodszy braciszek Eri, który był pod jej opieką, zostaje porwany przez południce, wysłanniczki złej czarownicy Widary. Wszyscy wiedzą, co dzieje się z dziećmi porwanymi przez Widarę. Zamienia je w swoich wierne sługi o potwornym wyglądzie wilkołaków. Zła czarownica dokona rytuału przemiany już za kilka dni i wygląda na to, że pod nieobecność Maruszy tylko Eri może uratować brata. Wbrew rodzicom Eri wyrusza w pełną niebezpieczeństw drogę, w której towarzyszy jej zupełnie nieoczekiwany chłopiec, który staje się jej najlepszym opiekunem. 

Książka niewątpliwie jest książką drogi. Baśniowa konwencja prowadzi bohaterkę przez pełną niebezpieczeństw puszczę, w której spotyka też zupełnie nieoczekiwanych sprzymierzeńców. Szczególnego uroku nadaje opowieści jej słowiański charakter. Ta długa opowieść nie dłuży się i nie męczy. Autor zgrabnie prowadzi małą bohaterkę i jej tajemniczego przyjaciela do dramatycznego finału, jakim jest spotkanie ze złą wiedźmą, która zagraża nie tylko bratu Eri, ale też całemu światu.

Wspaniała i barwna opowieść. Serdecznie polecamy.

Autor: Jacek Inglot
Tytuł: Eri czarodziejka

Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2019, książka dla dzieci od lat 7

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/eri-czarodziejka/2705/ksiazka.html#.Xo4sem5uKzl 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA