Gorący ziemniak familijny

Gorący ziemniak familijny

W nasze ręce trafiła gra Wydawnictwa Alexander "Gorący ziemniak". Jak większość gier tego wydawnictwa cechuje się prostymi zasadami, które pozwalają na szybką i przyjemną grę całej rodzinie. W naszym przypadku świetnie bawiła się zarówno pięciolatka jak i czterdziestoletni "nestor". Wystarczy refleks, pomysłowość i duża dawka humoru.

Gra zapakowana jest w mocne i atrakcyjnie zaprojektowane pudełko. W środku do rozpakowania jest: plansza do gry, tytułowy gorący ziemniak, 165 kart, 8 pionków, bączek do odmierzania czasu, instrukcję. Osiem pionków oznacza oczywiście, że z powodzeniem w grę może grać 8 osób, a najmniej 2, choć w dwójkę gra nie będzie tak wciągająca i zabawna. 

Zasady są banalnie proste: jeden z graczy wyciąga jedną z kart, na której widnieją cztery pytania. Zadający pytanie wybiera jedno z nich (pytania są tak sformułowane, że wśród nich na pewno znajdzie się jedno dopasowane do wiedzy i wyobraźni nawet najmłodszego gracza) i zadaje kolejnemu z graczy, który w dłoni trzyma "gorącego" ziemniaka.  Jednocześnie jeden z graczy wprawia w ruch bączka, który jest czasomierzem odmierzającym czas rozgrywki. Zadaniem graczy odpowiedzieć na pytanie jak najszybciej i odrzucić do kolejnej osoby ziemniaka. Finalnie wygląda to tak jakby gracze rzucali do siebie ziemniakiem świeżo wyciągniętym z ogniska... Odpowiedzi padają seriami, a ten który nie zdąży odpowiedzieć przed zatrzymaniem się wprawionego w ruch bączka przesuwa swój pionek w stronę rozpalonego na planszy rusztu. Przegrywa ten, który "przypali" się pierwszy.

"Co trzeba ugotować przed jedzeniem?" "Wymień komiksowych bohaterów?" "Co można robić na lotnisku?" "Czego nie wolno jeść?" Pytania niby proste, ale spróbujcie na nie odpowiadać jak najszybciej i z sensem, byle tylko zdążyć przed zatrzymaniem bączka...

{youtube}a4uG7v3dDGQ{/youtube}

Słowem świetna, zabawna i nie wymagająca gra dla całej rodziny. Polecamy!

Wydawnictwo Alexander
Liczba graczy: 2 do 8
Wiek: od 5 lat
Czas gry: około 20-30 minut

 

 

Przeczytaj również

Książki dla uczniów na nagrody 2024 - TOP 8 pomysłów dla każdej klasy

Nagrody książkowe dla uczniów na zakończenie roku - pomysły

 Już niedługo koniec roku szkolnego 2023/2024! Ostatnie poprawki, zaliczenia, klasówki, propozycje ocen, a także przygotowanie ocen, występów, apelu, ale także nagród i prezentów dla zdolnych i wzorowych uczniów.

To niemal oczywiste, że najlepszą nagrodą za wyniki czy prezentem jest książka, dlatego przygotowaliśmy dla Was pomocne zestawienie top 8 wyjątkowych tytułów dla uczniów z każdej klasy szkoły podstawowej.

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA