Pomysł na wycieczkę z dziećmi | wycieczkę szkolną

Kopalnia Soli „Wieliczka” Udane wycieczki szkolne. Poznaj ich tajemnice!

Kopalnia Soli „Wieliczka” Udane wycieczki szkolne. Poznaj ich tajemnice!

Dokąd zabrać uczniów na jednodniową lub dwudniową wycieczkę szkolną? Jak ją zaplanować aby połączyć przyjemne z pożytecznym i zrealizować cele edukacyjne? Jeśli pracujesz jako nauczyciel lub wychowawca to z pewnością zadajesz sobie te pytania. Idealnym miejscem na taki wyjazd jest Kopalnia Soli w Wieliczce.

Dlaczego warto zabrać uczniów do kopalni soli?

W zabytkowej kopalni na uczniów czeka mnóstwo ciekawostek i tajemnic do odkrycia, a co najważniejsze - pod ziemią nie sposób się nudzić. Doświadczeni przewodnicy dbają o to, aby każdy młody turysta zdobył nowe umiejętności i poczuł klimat podziemi. Wycieczka klasowa do Wieliczki spełni również cele edukacyjne i Twoje oczekiwania, ponieważ ma formę interaktywnej lekcji oraz poszerza wiedzę przekazywaną na zajęciach w szkole.

Zwiedzanie kopalni możesz potraktować jako uzupełnienie wycieczki szkolnej do Krakowa lub jeden z atrakcyjnych punktów podczas odwiedzania atrakcji Małopolski.

 

Podpowiadamy jak zorganizować wycieczkę dla uczniów do Wieliczki. Zobacz najciekawsze propozycje wyjazdów dla przedszkoli i szkół podstawowych.
 

Pomysły na wycieczki szkolne jednodniowe
 

Zwiedzanie Trasy Turystycznej (dla uczniów w każdym wieku)

To tutaj dzieci sprawdzą jak to jest przebywać ponad 100 metrów pod ziemią, zobaczą jeziora solankowe, komory i kaplice wykute w soli przez górników. O sekretach kopalni opowie przewodnik, a uczniowie spróbują jak smakuje sól wprost z solnej ściany.

Jak zarezerwować zwiedzanie? Napisz e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Odkrywanie Solilandii (wycieczka dla przedszkolaków i młodszych uczniów)

Dzieci wyposażone w mapę i latarki wyruszą do solnego labiryntu na poszukiwanie bajkowych postaci i przedmiotów, które Skarbnik sprytnie ukrył w zakamarkach kopalni. Aby poprawnie wykonać zadania i zdobyć dyplom uczniowie muszą uważnie słuchać opowieści przewodnika.

Jak zarezerwować Odkrywanie Solilandii? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Śladami legend (wycieczka dla nieco starszych uczniów)

Czy Twoi uczniowie znają legendę o pierścieniu św. Kingi? Czy wiedzą kim jest Skarbnik? Zabierz dzieci na interaktywną lekcję pod ziemię, której tematem są wielickie legendy! Zwiedzanie kopalni, będzie okazją do poznania najpiękniejszych z nich. Nie zabraknie zabawy i rywalizacji pod okiem przewodnika.    

Jak zarezerwować Śladami legend? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Wyprawa na Trasę Górniczą (dla uczniów powyżej 10 lat) 

Emocje, nowe doświadczenia i przygoda tak można opisać wyprawę na Trasę Górniczą. Uczniowie założą stroje robocze, zabiorą profesjonalny sprzęt i przeniosą się do świata prawdziwych górników. Wyznaczanie drogi za pomocą mapy, skręcanie liny i sprawdzanie ile soli jest w solance, to tylko niektóre zadania, z którymi zmierzą się pod ziemią.

Rezerwacja zwiedzania Trasy Górniczej: tel. 12 278 75 70, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Wycieczka Młody Górnik (dla uczniów powyżej 10 lat)

Wyprawa, która ma charakter górniczej szychty. Jeśli twoi uczniowie lubią aktywność i przygody to będą zachwyceni! Podczas wędrówki zdobędą wiele praktycznych umiejętności. Dowiedzą się jakich narzędzi używają górnicy i nauczą się nimi posługiwać, sprawdzą czy wydobywanie soli jest trudne, wypróbują górnicze sposoby na porozumiewanie się pod ziemią.

Rezerwacja wycieczki Młody Górnik: tel. 12 278 73 72 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  

 

Pomysły na wycieczki szkolne dwudniowe

Kopalnia Soli „Wieliczka” oferuje wiele możliwości zwiedzania dla uczniów, ale to nie wszystko. W kopalni można również wspaniale wypocząć.  Dawkę zdrowia i pozytywnych emocji zapewni dzieciom nocleg 125 metrów pod ziemią.

W ramach dwudniowej wycieczki klasowej możesz zarezerwować zwiedzanie kopalni w pakiecie z noclegiem pod ziemią oraz dwoma posiłkami.

 

Do wyboru masz kilka możliwości:

 • Zwiedzanie Trasy Turystycznej + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie
 • Odkrywamy Solilandię + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie
 • Śladami legend + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie
 • Młody Górnik + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie

Jeśli planujesz dwudniową wycieczkę, to zwiedzanie połączone z noclegiem pod ziemią jest idealnym pomysłem!

Jak zarezerwować zwiedzanie z noclegiem? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Planując dwudniową wycieczkę szkolną do Wieliczki koniecznie zarezerwuj czas na wizytę z dziećmi w Tężni Solankowej. Dawka ruchu i inhalacja naturalnym solnym aerozolem to samo zdrowie. Wizyta w tężni nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Bilety można zakupić w kasach na miejscu. W okresie jesienno-zimowym tężnia może być okresowo zamknięta, aktualne informacje o godzinach otwarcia znajdziesz na stronie www.kopalnia.pl/zwiedzanie/teznia-solankowa 

Wybierz jedną z propozycji zwiedzania kopalni dla swoich uczniów i zaplanuj niezapomnianą wycieczkę do Wieliczki!

 

Jak się przygotować do zwiedzania kopalni z uczniami?

 • Temperatura pod ziemią wynosi ok. 17-18°C, warto zadbać o odpowiedni ubiór i wygodne buty.
 • Zwiedzanie trwa przeciętnie 2 - 3 godz., grupie zawsze towarzyszy przewodnik.
 • Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wycieczki dla grupy szkolnej. W tym celu zadzwoń lub napisz e-mail, w zależności od oferty którą wybierasz.
 • Możesz zamówić obiad dla uczniów w kopalni, o szczegóły zapytaj podczas rezerwacji.
 • Wokół kopalni znajdują się wygodne parkingi dla autokarów i busów.
 • Toalety na terenie kopalni są bezpłatne.    

 

Wejdź na stronę www.kopalnia.pl/zapisz-sie-na-newsletter i zapisz się na newsletter dla nauczycieli! Kilka razy w roku otrzymasz inspirujące konspekty lekcji oraz informacje o promocjach i nowościach, które mogą Cię zainteresować.

Aby być na bieżąco obserwuj kopalnię na FB www.facebook.com/kopalniawieliczka/

 

Aktualne propozycje wycieczek dla szkół znajdziesz zawsze na www.kopalnia.pl

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA