Kroniki Jaaru. Księga luster - recenzja

Kroniki Jaaru. Księga luster - recenzja

Kate – zwyczajna nastolatka ze zwyczajnym życiem… póki nie chodzi do sklepu przyjaciółki jej ciotki (do którego ciotka zakazała jej chodzić). Po szkole gnana ciekawością przyszła z koleżanką do wcześniej podanego sklepu. Jednak okazuje się on sklepem z artykułami magicznymi. Właścicielka dała jej „Księgę Luster”, którą Kate używa do rzucenia czaru miłosnego na poznanego w szkole Jonathana. Zaklęcie nie idzie po jej myśli. Kate zostaje przeniesiona do Jaaru, gdzie zostaje znaleziona przez dwa fery.

Fion, fer mieszkający w Jaarze od lat poszukuje związanej z nim wiedźmy. Po kłótni z ojcem ucieka ze swojego kwiatu mieszkalnego do lasu. Nad strumieniem spotyka niesamowitą świecącą łanię, za którą wędruje do jaskini. Łania zmienia się w niebezpieczną nimfę Erato.
Jak Kate, początkująca wiedźma poradzi sobie Jaarze? I co tak naprawdę skrywa plan złej nimfy Erato?

Ta książka… ta książka jest cudowna! Zawiera wszystko, co powinna mieć w sobie dobra książka. A nawet jeszcze więcej! To, co napisano z tyłu książki mówi prawdę: „Gdyby Harry Potter był dziewczyną, nazywałby się Kate Hallander!”. Nie postawiłbym sam takiego porównania tylko dlatego, że nigdy bym nie wpadł na tak rzeczywiste porównanie! Już z niecierpliwością czekam na przeczytanie kolejnego tomu.

Książkę polecam osobom lubiącym: ciekawą fabułę, dłuższe wypowiedzi, zagadki, pomyłki, pojedynki i (oczywiście) magię.

Autor: Hendel Paulina
Tytuł: Kroniki Jaaru. Tom 1. Księga luster

Wydawnictwo Czwarta Strona, Poznań 2017, polecamy młodzieży 12+

Książkę tanio kupisz tutaj: KSIĘGARNIA ON LINE

 

 

 Reklama

{source}
<div id="59fc9337-706e-4bf6-a457-4134e96f43b7"></div> <script type="text/j-avascript"> var widgetParams = "{ 'Id':'59fc9337-706e-4bf6-a457-4134e96f43b7','AffId':'11809'}"; var params=encodeURIComponent(JSON.stringify(widgetParams)); var link = 'https://weben1.com/ElasticWidget2/Generate?query='+params; var iframe = document.createElement('iframe'); iframe.frameBorder=0; iframe.width = "100%"; iframe.height="205px"; iframe.id="webe"; iframe.setAttribute("src", link); document.getElementById("59fc9337-706e-4bf6-a457-4134e96f43b7").appendChild(iframe); </script>
{/source}

Przeczytaj również

Książki dla uczniów na nagrody 2024 - TOP 8 pomysłów dla każdej klasy

Nagrody książkowe dla uczniów na zakończenie roku - pomysły

 Już niedługo koniec roku szkolnego 2023/2024! Ostatnie poprawki, zaliczenia, klasówki, propozycje ocen, a także przygotowanie ocen, występów, apelu, ale także nagród i prezentów dla zdolnych i wzorowych uczniów.

To niemal oczywiste, że najlepszą nagrodą za wyniki czy prezentem jest książka, dlatego przygotowaliśmy dla Was pomocne zestawienie top 8 wyjątkowych tytułów dla uczniów z każdej klasy szkoły podstawowej.

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA