czwartek, 14 czerwiec 2018 11:41

Naznaczeni Błękitem - Kroniki Drugiego Kręgu - recenzja

Oceń ten artykuł
(1 głos)
"Naznaczeni Błękitem - Kroniki Drugiego Kręgu" Wydawnictwo Jaguar "Naznaczeni Błękitem - Kroniki Drugiego Kręgu" Wydawnictwo Jaguar
Książka opowiada oddzielnie o trzech wielkich magach – Białym Rogu - Tkaczu Iluzji (tworzył iluzje), Nocnym Śpiewaku- Stworzycielu (umiał łączyć przedmioty i zmieniać je w coś innego np. kamień w sztabkę złota) i Kamyku (także tkaczu iluzji), którzy mieli talent o wiele większy od innych, ale musieli coś za to zapłacić: Biały Róg zamiast normalnych nóg: kawałki ciała, które były tylko zbędnym balansem, Nocny Śpiewak miał sierść, a Kamyk był głuchy.

Każdy miał bardzo ciekawe życie (np. Biały Róg samodzielnie bronił ojczyzny, Nocny śpiewak był przez długi czas pewien, że jest psem, a Kamyk żył ze smokiem za najlepszego przyjaciela). 

Czy Biały róg obroni własny dom przed obcym wojskiem? Czy nocny śpiewak opanuje swój groźny talent? Czy Przyjaźń Kamyka ze smokiem skończy się tragedią? Przeczytajcie, a się dowiecie!

Naprawdę wspaniała książka. Jest tak wspaniale napisana, że po prostu czuć, że jest się tam razem z bohaterami i patrzy się na to z boku, lub jest się tym bohaterem samemu. Książka w pewnych momentach jest niecenzuralna, ale ledwo zwraca się na to uwagę.

Książkę polecam głównie dla młodzieży, ale starszym też nie zaszkodziłoby pożyczyć od swoich dzieci lub kupić sobie samej/samemu J.

Przeczytaj koniecznie!

Autor: Ewa Białołęcka
Tytuł: Kroniki Drugiego Kręgu, księga I – Naznaczeni błękitem

Wydawnictwo Jaguar, Warszawa 2018, polecamy młodzieży 12+

Książkę w dobrej cenie kupisz tutaj: KSIĘGARNIA ON LINE

 

 

Reklama

{source}
<div id="47fd6afd-fc0b-495e-affa-028278d08469"></div> <script type="text/javascript"> var widgetParams = "{ 'Id':'47fd6afd-fc0b-495e-affa-028278d08469','AffId':'11809'}"; var params=encodeURIComponent(JSON.stringify(widgetParams)); var link = 'https://weben1.com/ElasticWidget2/Generate?query='+params; var iframe = document.createElement('iframe'); iframe.frameBorder=0; iframe.width = "100%"; iframe.height="205px"; iframe.id="webe"; iframe.setAttribute("src", link); document.getElementById("47fd6afd-fc0b-495e-affa-028278d08469").appendChild(iframe); </script>
{/source}

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2019 08:00

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA