środa, 12 czerwiec 2019 06:52

O Lence, Antku i planowaniu - recenzja

Oceń ten artykuł
(1 głos)
"O Lence Antku i planowaniu" Wydawnictwo Nasza Księgarnia "O Lence Antku i planowaniu" Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Dwójka przyjaciół Lenka i Antek to para rezolutnych dzieciaków, które mają swoje marzenia, niektóre naprawdę kosmiczne. Lenka lubi obserwować ptaki i polować na nie z aparatem fotograficznym, Antek chodzi z głową ponad chmurami - bardzo chciałby zostać kosmonautą. W którymś momencie dzieci niezależnie od siebie upewniają się, że ich marzenia to cel ich życia i do tego celu chcą dążyć. Żeby cel osiągnąć trzeba mieć plan. A dobrze dopracowany plan, który sukcesywnie jest realizowany, doprowadzi do spełnienia marzeń.

Bohaterowie książki przez kolejne jej karty starają się rozwijać umiejętności, które mają im w przyszłości pomóc zostać tym, kim chcą. Antek rozwija swoją tężyznę i wytrzymałość biegając systematycznie, mimo że nigdy za bardzo nie lubił tego robić. Lenka uczy się wielu innych umiejętności przydatnych ornitologom penetrującym dżunglę. Sztuka jednak polega na tym, żeby nie zapętlić się w swoich planach i nie zepchnąć przyjaciół na boczny tor, jak to nieomal zrobiła mała bohaterka. Cel jest ważny, ale ważny jest też świat i ludzie, w którym teraz jesteś. Przyjaciele zawsze będą cię wspierać, ale musisz i dla nich znaleźć czas.

To ciekawa książka, która może inspirować dzieci do planowania swoich działań, w celu realizacji swoich marzeń. Często jest przecież tak, że marzenia pozostają marzeniami, a po latach orientujemy się, że przecież mieliśmy być gdzieś zupełnie indziej. Jeżeli chcecie, aby Wasze dzieci nie bały się realizować swoje marzenia i by wiedziały jak się za to wziąć, to podarujcie im tę książkę. Efekt może być naprawdę zaskakujący...

 

Autor: Beata Ostrowicka
Tytuł: O Lence Antku i planowaniu

Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2019, książka dla dzieci 6-10 lat

Link do księgarni: https://nk.com.pl/o-lence-antku-i-planowaniu/2642/ksiazka.html#.XQCgTRYzbmE 

 

 

Ostatnio zmieniany środa, 12 czerwiec 2019 08:29

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA