poniedziałek, 11 listopad 2019 18:29

Jak uratować czarownicę w tydzień? - recenzja

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
"Jak uratować czarownicę w tydzień?" Wydawnictwo Wilga "Jak uratować czarownicę w tydzień?" Wydawnictwo Wilga
Eliza Kiszonka powraca. A w zasadzie czarownica Magenta powraca. Marudna, egoistyczna i traktująca innych z góry, znowu wchodzi w życie Elizy z prośbą, która sięga głęboko w kompetencje nastoletniej bohaterki. Magenta mianowicie ma problem biznesowy, a Eliza, dzięki naukom swojego ojca i wspólnemu prowadzeniu Emporium Kiszonków, niskobudżetowego sklepu w stylu mydło i powidło, może Magencie pomóc. I to natychmiast. Teraz.

Eliza na tę propozycję podskakuje w duchu z radości, a rodzice również nie mają nic przeciwko (Magenta płaci jak mało kto). Mała bohaterka wyrusza więc w kolejną przygodę, podczas której nie tylko ponownie spotka swoich przyjaciół, listonosza Janka i pechową Sylfinę, ale również opanuje gigantyczny bałagan Magenty, ogarnie jej czarodziejski sklep wysyłkowy, uratuje ją przed degradacją, a także pokieruje zupełnie nietypowym środkiem magicznej lokomocji i odwiedzi najbardziej niesamowity targ na świecie... Druga część opowieści o Elizie i jej perypetiach z Magentą jest równie zabawna jak pierwsza i równie wciągająca. Dobre tempo opowieści, barwne i nieoczywiste postaci, inteligentny i cięty humor stawiają tę książkę naszej półce w pozycji "przeczytane, ale wrócimy tam jeszcze".

Serdecznie polecamy! 

Autor: Kaye Umansky
Tytuł: Jak uratować czarownicę w tydzień?

Wydawnictwo Wilga, 2019, książka dla dzieci od lat 8

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/jak-uratowac-czarownice-w-tydzien-tom-2-kaye-umansky-skua18ddafe528158655ad9.html 

 

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 listopad 2019 20:40
REKLAMA