Z książką w drogę

niedziela, 24 maj 2020 18:08

Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
"Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę" Wydawnictwo Znak emotikon "Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę" Wydawnictwo Znak emotikon
Dawno temu na Wyspach Brytyjskich żyły dwa plemiona, które darzyły się głęboko pielęgnowaną pogardą i nienawiścią. Z jednej strony okuci w żelazo Wojownicy mieszkający w niezdobytym zamku, z drugiej, ukryci w niezmierzonej dzikiej puszczy wśród całej galerii niezwykłych stworów, Czarodzieje. Wojownicy przybyli w te strony już dawno temu i, odpornym na czary żelazem, wyrwali puszczy kawał ziemi i osiedli przyczajeni, gotowi na atak i obronę przed nieznanym magicznym światem. Czarodzieje mieszkali tu od niepamiętnych czasów i zmuszeni byli ustąpić pola przed najeźdźcami, bo na nic zdawały się ich czary, gdy przeciwnicy dzierżyli żelazne miecze.

Obie grupy czuły do siebie głęboką antypatię sięgającą na pokolenia wstecz i wzajemnie się unikały. Jednak do nieoczekiwanego spotkania dochodzi, gdy zupełnie nieobliczalny Xar, syn przywódcy Czarodziejów udaje się na zakazaną wyprawę wgłąb puszczy na tereny zajęte przez Wojowników, aby upolować Wiedźmę, a zamiast tego spotyka niepozorną księżniczkę Nadziejkę, córkę królowej Wojowników. Z takiego spotkania mogą wyniknąć tylko i wyłącznie kłopoty... I żadnego czytelnika nie zdziwi ich rosnąca w zastraszającym tempie ilość. A do tego Wiedźmy. Wszyscy wiedzą, że przerażające i odrażające postacie zostały pokonane i wytępione wieki temu i tylko kompletny ignorant szukałby ich, aby posiąść część ich magicznej mocy. Ale czy na pewno wyginęły?

Książka Cressidy Cowell, autorki serii książek Jak wytresować smoka, wciąga i porywa czytelnika w wir przygód bez długich wstępów i niepotrzebnych opisów. Przygoda zaczyna się już i ciągnie się w szybkim tempie, aż do ostatniej strony. Postaci są wyraźnie zarysowane, irytują, albo budzą sympatię, albo jedno i drugie. Czarne i niepokojące ilustracje doskonale budują klimat głębokiej i ciemnej puszczy, w której dzieje się akcja powieści. Bez dwóch zdań jest to książka, która porwie każdego, kto lubi klimat magii i kompletnie zwariowanych bohaterów.

Polecamy!

 

Autor: Cressida Cowell
Tytuł: Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę

Wydawnictwo Znak emotikon, 2020, książka dla dzieci od lat 9

Link do strony Wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/ksiazka/wojownicy-i-czarodzieje-jak-upolowac-wiedzme-cressida-cowell-167514

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 lipiec 2020 10:21

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Dziewczynka z Atramentu i...

Dziewczynka z Atramentu i Gwiazd. Recenzja

Trzynastoletnia Isabella, córka kartografa Ta, mieszka na Wyspie Moya. Uwielbia słuchać opowieści Ta o dalekich...

Szczypta Magii. Recenzja

on 10 lipiec 2020
Szczypta Magii. Recenzja

Wyspa Wronoskał to mało przyjazne i atrakcyjne do życia miejsce. Sama nazwa jest już przytłaczająca....

Wojownicy i Czarodzieje....

Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę

Dawno temu na Wyspach Brytyjskich żyły dwa plemiona, które darzyły się głęboko pielęgnowaną pogardą i...

Złodziejaszki. Recenzja

on 10 czerwiec 2020
Złodziejaszki. Recenzja

Porwanie młodych czytelników do Nowego Jorku lat dwudziestych XX wieku, czasu prohibicji, gangsterów i przedmurza...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation