Z książką w drogę

środa, 10 czerwiec 2020 06:20

Złodziejaszki. Recenzja

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
"Złodziejaszki" Wydawnictwo Poradnia K "Złodziejaszki" Wydawnictwo Poradnia K
Porwanie młodych czytelników do Nowego Jorku lat dwudziestych XX wieku, czasu prohibicji, gangsterów i przedmurza Wielkiego Kryzysu wydaje się co najmniej karkołomne, jednakże to co zrobiła Katherine Rundell w swojej książce "Złodziejaszki" dowodzi, że dla tak genialnej pisarki jaką jest ona żaden czas i żadne miejsce nie jest ograniczeniem. 

Historia zaczyna się, gdy Vita Marlowe przypływa razem z matką do Nowego Jorku by odwiedzić dziadka, który po stracie żony oraz na skutek oszustwa jest na skraju ubóstwa i psychicznego załamania. Vita czuje z dziadkiem szczególną więź. To on w czasie jej choroby na polio, w wyniku której Vita utyka, pomógł jej odzyskać radość życia i nauczył umiejętności rzucania do celu. To sztuka, którą Vita opanowała naprawdę doskonale. Wnuczka z bólem patrzy na zmianę, która zaszła w jej dziadku. Śmierć jego żony odcisnęła na nim piętno, pozbawiła energii i chęci życia. Ten stan wykorzystał gangster Sorrotore, który za pomocą podstępu pozbawił dziadka Vity domu, którym był zamek przeniesiony ponad wiek temu z Europy przez ekscentrycznego przodka Vity. Vita bardzo chciałaby pomóc dziadkowi i cień nadziei pojawił się, gdy dziadek w swoich opowieściach wspomniał o tajemniczym szmaragdowym naszyjniku, który leżał schowany w zamku. Odzyskanie klejnotu pozwoliłoby opłacić prawników, dzięki którym dziadek mógł odzyskać swój dom i może też chęć dalszego życia. 

Vita opracowuje plan, który energicznie wprowadza w życie. Ma niewiele czasu, bo niebawem będzie musiała wrócić do Europy. W realizacji planu pomagają jej nowi niezwykli znajomi: dwóch chłopców z trupy cyrkowej: Arkadij i Samuel, oraz dziewczyna-kieszonkowiec, Silk. Każdy z nich dysponuje niezwykłymi umiejętnościami i każdy z nich jest niezbędny, aby odzyskać naszyjnik i pozwolić wygrać sprawiedliwości. Miedzy dziećmi rośnie nić przyjaźni, a szereg przygód i niebezpieczeństw, którym stawią czoła sprawi, że bardzo się do siebie zbliżą.

"Złodziejaszki" to wspaniała książka o przyjaźni i determinacji w dążeniu do sprawiedliwości. Niewątpliwie jedna z najlepszych książek dla dzieci, jaką dane było nam ostatnio czytać. 

Serdecznie polecamy!

Autor: Katherine Rundell
Tytuł: Złodziejaszki

Wydawnictwo Poradnia K, 2020, książka dla dzieci od lat 9

Link do strony Wydawnictwa: https://sklep.poradniak.pl/kategoria/katalog-wydawniczy/zlodziejaszki-katherine-rundell

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany sobota, 25 lipiec 2020 12:37

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Dziewczynka z Atramentu i...

Dziewczynka z Atramentu i Gwiazd. Recenzja

Trzynastoletnia Isabella, córka kartografa Ta, mieszka na Wyspie Moya. Uwielbia słuchać opowieści Ta o dalekich...

Szczypta Magii. Recenzja

on 10 lipiec 2020
Szczypta Magii. Recenzja

Wyspa Wronoskał to mało przyjazne i atrakcyjne do życia miejsce. Sama nazwa jest już przytłaczająca....

Wojownicy i Czarodzieje....

Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę

Dawno temu na Wyspach Brytyjskich żyły dwa plemiona, które darzyły się głęboko pielęgnowaną pogardą i...

Złodziejaszki. Recenzja

on 10 czerwiec 2020
Złodziejaszki. Recenzja

Porwanie młodych czytelników do Nowego Jorku lat dwudziestych XX wieku, czasu prohibicji, gangsterów i przedmurza...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation