Z książką w drogę

środa, 10 czerwiec 2020 06:20

Złodziejaszki. Recenzja

Oceń ten artykuł
(1 głos)
"Złodziejaszki" Wydawnictwo Poradnia K "Złodziejaszki" Wydawnictwo Poradnia K
Porwanie młodych czytelników do Nowego Jorku lat dwudziestych XX wieku, czasu prohibicji, gangsterów i przedmurza Wielkiego Kryzysu wydaje się co najmniej karkołomne, jednakże to co zrobiła Katherine Rundell w swojej książce "Złodziejaszki" dowodzi, że dla tak genialnej pisarki jaką jest ona żaden czas i żadne miejsce nie jest ograniczeniem. 

Historia zaczyna się, gdy Vita Marlowe przypływa razem z matką do Nowego Jorku by odwiedzić dziadka, który po stracie żony oraz na skutek oszustwa jest na skraju ubóstwa i psychicznego załamania. Vita czuje z dziadkiem szczególną więź. To on w czasie jej choroby na polio, w wyniku której Vita utyka, pomógł jej odzyskać radość życia i nauczył umiejętności rzucania do celu. To sztuka, którą Vita opanowała naprawdę doskonale. Wnuczka z bólem patrzy na zmianę, która zaszła w jej dziadku. Śmierć jego żony odcisnęła na nim piętno, pozbawiła energii i chęci życia. Ten stan wykorzystał gangster Sorrotore, który za pomocą podstępu pozbawił dziadka Vity domu, którym był zamek przeniesiony ponad wiek temu z Europy przez ekscentrycznego przodka Vity. Vita bardzo chciałaby pomóc dziadkowi i cień nadziei pojawił się, gdy dziadek w swoich opowieściach wspomniał o tajemniczym szmaragdowym naszyjniku, który leżał schowany w zamku. Odzyskanie klejnotu pozwoliłoby opłacić prawników, dzięki którym dziadek mógł odzyskać swój dom i może też chęć dalszego życia. 

Vita opracowuje plan, który energicznie wprowadza w życie. Ma niewiele czasu, bo niebawem będzie musiała wrócić do Europy. W realizacji planu pomagają jej nowi niezwykli znajomi: dwóch chłopców z trupy cyrkowej: Arkadij i Samuel, oraz dziewczyna-kieszonkowiec, Silk. Każdy z nich dysponuje niezwykłymi umiejętnościami i każdy z nich jest niezbędny, aby odzyskać naszyjnik i pozwolić wygrać sprawiedliwości. Miedzy dziećmi rośnie nić przyjaźni, a szereg przygód i niebezpieczeństw, którym stawią czoła sprawi, że bardzo się do siebie zbliżą.

"Złodziejaszki" to wspaniała książka o przyjaźni i determinacji w dążeniu do sprawiedliwości. Niewątpliwie jedna z najlepszych książek dla dzieci, jaką dane było nam ostatnio czytać. 

Serdecznie polecamy!

Autor: Katherine Rundell
Tytuł: Złodziejaszki

Wydawnictwo Poradnia K, 2020, książka dla dzieci od lat 9

Link do strony Wydawnictwa: https://sklep.poradniak.pl/kategoria/katalog-wydawniczy/zlodziejaszki-katherine-rundell

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany sobota, 25 lipiec 2020 12:37

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Lalani z dalekich mórz. R...

on 29 wrzesień 2021
Lalani z dalekich mórz. Recenzja

Lalani to niepozorna dwunastolatka mieszkająca na wyspie okrążonej niezmierzonymi wodami. Głównym punktem tej wyspy jest...

Kuba na tropie czyli wszy...

Kuba na tropie czyli wszystko to, czego nie powiedzą wam w szkole. Recenzja

Często trudno jest "zarazić" (to mało popularne dziś słowo) dzieci i młodzież zainteresowaniem do historii...

Jak założyć magiczny skle...

on 27 kwiecień 2021
Jak założyć magiczny sklepik w tydzień. Recenzja

Magenta Nagła powraca! I to z przytupem. W dodatku nie zważając na nic robi magiczne...

Tatry. Przewodnik dla duż...

on 22 kwiecień 2021
Tatry. Przewodnik dla dużych i małych. Recenzja

O ile przewodniki z reguły kojarzą się z niewielkimi gabarytowo publikacjami, które łatwo zmieszczą się...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation