Lista Tagów

wycieczka szkolna na mazury

  • Hotel Tajty na rodzinny wypad do Giżycka Hotel Tajty na rodzinny wypad do Giżycka

    Tuż przed granicami Giżycka, nieco ukryty przed oczami podróżujących mieści się hotel, który zaskakuje swoim malowniczym położeniem, mnogością atrakcji i ofertą dla rodzin oraz grup zorganizowanych. Hotel Tajty, bo o nim tu mowa, to niezbyt duży obiekt, w którym spędziliśmy niezwykle miłe dwa dni i z którym rozstawaliśmy się z pewnym żalem i postanowieniem, że jeszcze tu wrócimy.

  • Most obrotowy w Giżycku Most obrotowy w Giżycku

    Most obrotowy w Giżycku znajdujący się nad Kanałem Łuczańskim przy ulicy Stanisława Moniuszki jest jednym z trzech mostów drogowych przebiegających przez Kanał Giżycki w
    mieście. Ważący ponad sto ton most stanowi interesujący zabytek techniki, i ze względu na typ konstrukcji jest unikatem w skali kraju, oraz tylko jednym z dwóch mostów obrotowych (działających!) na terenie całej Europy. Co ciekawe most jest w stanie otworzyć lub zamknąć jedna osoba w przeciągu około 5 minut.

  • Park Linowy przy Hotelu Tajty Park Linowy przy Hotelu Tajty

    Park Linowy Tajty znajduje się w pięknym sosnowym lesie tuż nad jeziorem Tajty. Na trzech trasach, każdy kto chce pokonać swoje lęki, może odbyć powietrzny treking, którego bazą są przeszkody i zjazdy tyrolkowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Uczestnicy pokonują samodzielnie wybrane przez siebie trasy lub przechodzą je z instruktorem. 

  • Port w Giżycku i rejsy statkiem po jeziorze Niegocin Port w Giżycku i rejsy statkiem po jeziorze Niegocin

     

    W Giżycku znajduje się port żeglugi, z którego można wypłynąć w rejs po jeziorze Niegocin, a także do innych miejscowości mazurskich. Rejsy odbywają się statkami pasażerskimi, na których mieści się kilkudziesięciu pasażerów. To bardzo ciekawa opcja na urozmaicenie każdej wycieczki. W końcu nie każdy pływał prawdziwym statkiem...

  • Twierdza Boyen Twierdza Boyen

    Twierdza Boyen powstała w latach 1843 – 1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Decyzja o budowie została podjęta na początku 1843 r. przez króla Fryderyka Wilhelma IV. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej.

  • Wieża Ciśnień w Giżycku Wieża Ciśnień w Giżycku

    Giżycka wieża ciśnień została zbudowana w 1900 roku według projektu inżyniera Otto Intze. Swoją funkcję pełniła od 1996 roku, kiedy to została sprzedana w ręce prywatne. Po wykonanym remoncie, w budynku urządzono muzeum, w którym zgromadzone są eksponaty związane z historią miasta oraz Mazur.

  • Zamek Krzyżacki w Giżycku Zamek Krzyżacki w Giżycku

    Zamek w Giżycku położony jest w przesmyku jezior: Niegocin i Kisajno, nad brzegiem Kanału Giżyckiego. Mieści się przy ulicy Stanisława Moniuszki. Obecnie użytkowany jako jeden z budynków hotelu St. Bruno i niestety nie jest dostępny dla zwiedzających. Większość z widocznych budynków  jest odbudowanych i nie stanowi zabytku w pełnym znaczeniu tego słowa. Z pierwotnego zamku zachowało się jedno dwupiętrowe skrzydło z późnorenesansowymi zwieńczeniami murów szczytowych. Niemniej jednak z zewnątrz kompleks wygląda wspaniale i jest dumą mieszkańców Giżycka.