Port w Giżycku i rejsy statkiem po jeziorze Niegocin

Port w Giżycku i rejsy statkiem po jeziorze Niegocin

 

W Giżycku znajduje się port żeglugi, z którego można wypłynąć w rejs po jeziorze Niegocin, a także do innych miejscowości mazurskich. Rejsy odbywają się statkami pasażerskimi, na których mieści się kilkudziesięciu pasażerów. To bardzo ciekawa opcja na urozmaicenie każdej wycieczki. W końcu nie każdy pływał prawdziwym statkiem...

Rejsy statkami „białej floty” Żeglugi Mazurskiej, to zarówno wielogodzinne wyprawy do największych ośrodków turystycznych i portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, jak i krótsze rejsy spacerowe po zakątkach szczególnych ze względów widokowych, przyrodniczych lub historycznych.
Z portu w Giżycku można się wybrać na południe w rejs Giżycko – Mikołajki, przebiegający środkową częścią szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, w dużej części po zbudowanych w XVIII wieku kanałach. Można też popłynąć na północ w rejs Giżycko – Węgorzewo, którego szlak biegnie przez malownicze akweny zespołu jeziora Mamry, które jest drugim, pod względem wielkości, jeziorem w Polsce. Bardzo interesującą opcją, zwłaszcza dla miłośników przyrody jest rejs Giżycko – Wyspa Kormoranów. Szlak tej wycieczki wiedzie południowymi akwenami jeziora Mamry na rezerwatowe Jezioro Dobskie, a celem jest wyspa Wysoki Ostrów – lęgowa kolonia kormoranów i czapli, a jednocześnie relikt staropruskiego grodziska nawodnego. Dłuższe rejsy pomiędzy portami można realizować w różnych konfiguracjach: w jedną, albo drugą stronę, a także tam i z powrotem z dogodną przerwą na zwiedzanie portowych miasteczek. Wszelkie szczegóły można znaleźć w rozkładzie i cenniku rejsów. Warto poświęcić nawet cały dzień na rejsowanie po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Na statkach obecne są restauracje, w których można zjeść obiad lub kupić przekąski.
Pasażerowie, którzy nie mają zbyt wiele czasu, a chcieliby w pełni poczuć wyjątkowy klimat Wielkich Jezior Mazurskich, mogą się wybrać w o wiele krótsze rejsy spacerowe. Z portu w Giżycku można wypłynąć w rejs Giżycko – Łabędzi Szlak – krajobrazowo-ornitologiczną przygodę pomiędzy malowniczymi, stanowiącymi rezerwaty przyrody, wyspami na jeziorze Kisajno. 

Możliwe są także czarterowe rejsy tematyczne dla zorganizowanych grup, realizowane na zamówienie w formie czarteru.

Galeria zdjęć:

Źródło: podrozezklasa.pl

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Port Giżycko
ul. Kolejowa 9, 11-500 Giżycko

Telefon kontaktowy: tel./fax. 87 428 25 78
Adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www: https://www.zeglugamazurska.com.pl/porty/port-w-gizycku/ 
Parking dla autobusów:

W odległości 100 m

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

W zależności od wybranego rejsu od 20 zł/os

Cennik przewodników: Nie dotyczy
Minimalny czas zwiedzania: W zależności od rejsu od 1 godz.
Maksymalny czas zwiedzania:

do 8 godz.

Godziny i dni otwarcia:

Port Giżycko, tel./fax 87/428 25 78, od 20.04. do 30.04. – (8.30 – 15.30)
od 01.05. do 30.09. – (8.30 – 18.00)
od 01.10. do 31.10. – (8.30 – 15.30)

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

Nie dotyczy

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: brak info
Stałe ekspozycje:

Nie dotyczy

Planowane wydarzenia:

brak informacji

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA