Pomysł na wycieczkę z dziećmi

poniedziałek, 22 lipiec 2019 07:24

Kopalnia Soli „Wieliczka” Udane wycieczki szkolne. Poznaj ich tajemnice!

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Dokąd zabrać uczniów na jednodniową lub dwudniową wycieczkę szkolną? Jak ją zaplanować aby połączyć przyjemne z pożytecznym i zrealizować cele edukacyjne? Jeśli pracujesz jako nauczyciel lub wychowawca to z pewnością zadajesz sobie te pytania. Idealnym miejscem na taki wyjazd jest Kopalnia Soli w Wieliczce.

Dlaczego warto zabrać uczniów do kopalni soli?

W zabytkowej kopalni na uczniów czeka mnóstwo ciekawostek i tajemnic do odkrycia, a co najważniejsze - pod ziemią nie sposób się nudzić. Doświadczeni przewodnicy dbają o to, aby każdy młody turysta zdobył nowe umiejętności i poczuł klimat podziemi. Wycieczka klasowa do Wieliczki spełni również cele edukacyjne i Twoje oczekiwania, ponieważ ma formę interaktywnej lekcji oraz poszerza wiedzę przekazywaną na zajęciach w szkole.

Zwiedzanie kopalni możesz potraktować jako uzupełnienie wycieczki szkolnej do Krakowa lub jeden z atrakcyjnych punktów podczas odwiedzania atrakcji Małopolski.

 

Podpowiadamy jak zorganizować wycieczkę dla uczniów do Wieliczki. Zobacz najciekawsze propozycje wyjazdów dla przedszkoli i szkół podstawowych.
 

Pomysły na wycieczki szkolne jednodniowe
 

Zwiedzanie Trasy Turystycznej (dla uczniów w każdym wieku)

To tutaj dzieci sprawdzą jak to jest przebywać ponad 100 metrów pod ziemią, zobaczą jeziora solankowe, komory i kaplice wykute w soli przez górników. O sekretach kopalni opowie przewodnik, a uczniowie spróbują jak smakuje sól wprost z solnej ściany.

Jak zarezerwować zwiedzanie? Napisz e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Odkrywanie Solilandii (wycieczka dla przedszkolaków i młodszych uczniów)

Dzieci wyposażone w mapę i latarki wyruszą do solnego labiryntu na poszukiwanie bajkowych postaci i przedmiotów, które Skarbnik sprytnie ukrył w zakamarkach kopalni. Aby poprawnie wykonać zadania i zdobyć dyplom uczniowie muszą uważnie słuchać opowieści przewodnika.

Jak zarezerwować Odkrywanie Solilandii? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Śladami legend (wycieczka dla nieco starszych uczniów)

Czy Twoi uczniowie znają legendę o pierścieniu św. Kingi? Czy wiedzą kim jest Skarbnik? Zabierz dzieci na interaktywną lekcję pod ziemię, której tematem są wielickie legendy! Zwiedzanie kopalni, będzie okazją do poznania najpiękniejszych z nich. Nie zabraknie zabawy i rywalizacji pod okiem przewodnika.    

Jak zarezerwować Śladami legend? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Wyprawa na Trasę Górniczą (dla uczniów powyżej 10 lat) 

Emocje, nowe doświadczenia i przygoda tak można opisać wyprawę na Trasę Górniczą. Uczniowie założą stroje robocze, zabiorą profesjonalny sprzęt i przeniosą się do świata prawdziwych górników. Wyznaczanie drogi za pomocą mapy, skręcanie liny i sprawdzanie ile soli jest w solance, to tylko niektóre zadania, z którymi zmierzą się pod ziemią.

Rezerwacja zwiedzania Trasy Górniczej: tel. 12 278 75 70, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Wycieczka Młody Górnik (dla uczniów powyżej 10 lat)

Wyprawa, która ma charakter górniczej szychty. Jeśli twoi uczniowie lubią aktywność i przygody to będą zachwyceni! Podczas wędrówki zdobędą wiele praktycznych umiejętności. Dowiedzą się jakich narzędzi używają górnicy i nauczą się nimi posługiwać, sprawdzą czy wydobywanie soli jest trudne, wypróbują górnicze sposoby na porozumiewanie się pod ziemią.

Rezerwacja wycieczki Młody Górnik: tel. 12 278 73 72 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  

 

Pomysły na wycieczki szkolne dwudniowe

Kopalnia Soli „Wieliczka” oferuje wiele możliwości zwiedzania dla uczniów, ale to nie wszystko. W kopalni można również wspaniale wypocząć.  Dawkę zdrowia i pozytywnych emocji zapewni dzieciom nocleg 125 metrów pod ziemią.

W ramach dwudniowej wycieczki klasowej możesz zarezerwować zwiedzanie kopalni w pakiecie z noclegiem pod ziemią oraz dwoma posiłkami.

 

Do wyboru masz kilka możliwości:

 • Zwiedzanie Trasy Turystycznej + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie
 • Odkrywamy Solilandię + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie
 • Śladami legend + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie
 • Młody Górnik + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie

Jeśli planujesz dwudniową wycieczkę, to zwiedzanie połączone z noclegiem pod ziemią jest idealnym pomysłem!

Jak zarezerwować zwiedzanie z noclegiem? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Planując dwudniową wycieczkę szkolną do Wieliczki koniecznie zarezerwuj czas na wizytę z dziećmi w Tężni Solankowej. Dawka ruchu i inhalacja naturalnym solnym aerozolem to samo zdrowie. Wizyta w tężni nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Bilety można zakupić w kasach na miejscu. W okresie jesienno-zimowym tężnia może być okresowo zamknięta, aktualne informacje o godzinach otwarcia znajdziesz na stronie www.kopalnia.pl/zwiedzanie/teznia-solankowa 

Wybierz jedną z propozycji zwiedzania kopalni dla swoich uczniów i zaplanuj niezapomnianą wycieczkę do Wieliczki!

 

Jak się przygotować do zwiedzania kopalni z uczniami?

 • Temperatura pod ziemią wynosi ok. 17-18°C, warto zadbać o odpowiedni ubiór i wygodne buty.
 • Zwiedzanie trwa przeciętnie 2 - 3 godz., grupie zawsze towarzyszy przewodnik.
 • Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wycieczki dla grupy szkolnej. W tym celu zadzwoń lub napisz e-mail, w zależności od oferty którą wybierasz.
 • Możesz zamówić obiad dla uczniów w kopalni, o szczegóły zapytaj podczas rezerwacji.
 • Wokół kopalni znajdują się wygodne parkingi dla autokarów i busów.
 • Toalety na terenie kopalni są bezpłatne.    

 

Wejdź na stronę www.kopalnia.pl/zapisz-sie-na-newsletter i zapisz się na newsletter dla nauczycieli! Kilka razy w roku otrzymasz inspirujące konspekty lekcji oraz informacje o promocjach i nowościach, które mogą Cię zainteresować.

Aby być na bieżąco obserwuj kopalnię na FB www.facebook.com/kopalniawieliczka/

 

Aktualne propozycje wycieczek dla szkół znajdziesz zawsze na www.kopalnia.pl

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 lipiec 2019 07:51

Artykuły powiązane

 • Muzeum Dom z Basztą Muzeum Dom z Basztą
  Muzeum „Dom z basztą" zlokalizowane jest w zabytkowej kamienicy z 1523 r. W budynku tym mieściła się pierwsza na Podkarpaciu apteka, założona w 1557 r. przez aptekarza Marcina Bariana Rokickiego. Apteka w tym budynku istniała do końca XVII wieku.
 • Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej
    Muzeum mieści się w zabytkowym staropolskim dworze. Mieszkająca w nim szlachta posiadała, położoną na południe od Limanowej, Starą Wieś. Granice tej wsi i miasta do II Wojny Światowej wyznaczał właśnie ten dwór. Historia Starej Wsi i rodów w niej panujących sięga XV wieku.

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Zabić drozda - powieść gr...

on 28 luty 2020
Zabić drozda - powieść graficzna - recenzja

"Zabić drozda" to książka niezwykle potrzebna, zdecydowanie ponadczasowa, opowiadająca o problemie nietolerancji i rasizmu. Wydana...

Strzeżcie się, potwory!-...

on 02 luty 2020
Strzeżcie się, potwory!- recenzja

Olbrzymy i smoki już padły. Teraz ciemny strach powinien paść na potwory, gdyż znalazły się...

Ella i jej sekret - recen...

on 05 styczeń 2020
Ella i jej sekret - recenzja

Ella MacKay jest nowa. W nowej szkole, w nowym domu, w nowej miejscowości. Wyprowadziła się...

Jak uratować czarownicę w...

on 11 listopad 2019
Jak uratować czarownicę w tydzień? - recenzja

Eliza Kiszonka powraca. A w zasadzie czarownica Magenta powraca. Marudna, egoistyczna i traktująca innych z...

« »
© 2020 Podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.