Pomysł na wycieczkę z dziećmi | wycieczkę szkolną

poniedziałek, 22 lipiec 2019 07:24

Kopalnia Soli „Wieliczka” Udane wycieczki szkolne. Poznaj ich tajemnice!

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Dokąd zabrać uczniów na jednodniową lub dwudniową wycieczkę szkolną? Jak ją zaplanować aby połączyć przyjemne z pożytecznym i zrealizować cele edukacyjne? Jeśli pracujesz jako nauczyciel lub wychowawca to z pewnością zadajesz sobie te pytania. Idealnym miejscem na taki wyjazd jest Kopalnia Soli w Wieliczce.

Dlaczego warto zabrać uczniów do kopalni soli?

W zabytkowej kopalni na uczniów czeka mnóstwo ciekawostek i tajemnic do odkrycia, a co najważniejsze - pod ziemią nie sposób się nudzić. Doświadczeni przewodnicy dbają o to, aby każdy młody turysta zdobył nowe umiejętności i poczuł klimat podziemi. Wycieczka klasowa do Wieliczki spełni również cele edukacyjne i Twoje oczekiwania, ponieważ ma formę interaktywnej lekcji oraz poszerza wiedzę przekazywaną na zajęciach w szkole.

Zwiedzanie kopalni możesz potraktować jako uzupełnienie wycieczki szkolnej do Krakowa lub jeden z atrakcyjnych punktów podczas odwiedzania atrakcji Małopolski.

 

Podpowiadamy jak zorganizować wycieczkę dla uczniów do Wieliczki. Zobacz najciekawsze propozycje wyjazdów dla przedszkoli i szkół podstawowych.
 

Pomysły na wycieczki szkolne jednodniowe
 

Zwiedzanie Trasy Turystycznej (dla uczniów w każdym wieku)

To tutaj dzieci sprawdzą jak to jest przebywać ponad 100 metrów pod ziemią, zobaczą jeziora solankowe, komory i kaplice wykute w soli przez górników. O sekretach kopalni opowie przewodnik, a uczniowie spróbują jak smakuje sól wprost z solnej ściany.

Jak zarezerwować zwiedzanie? Napisz e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Odkrywanie Solilandii (wycieczka dla przedszkolaków i młodszych uczniów)

Dzieci wyposażone w mapę i latarki wyruszą do solnego labiryntu na poszukiwanie bajkowych postaci i przedmiotów, które Skarbnik sprytnie ukrył w zakamarkach kopalni. Aby poprawnie wykonać zadania i zdobyć dyplom uczniowie muszą uważnie słuchać opowieści przewodnika.

Jak zarezerwować Odkrywanie Solilandii? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Śladami legend (wycieczka dla nieco starszych uczniów)

Czy Twoi uczniowie znają legendę o pierścieniu św. Kingi? Czy wiedzą kim jest Skarbnik? Zabierz dzieci na interaktywną lekcję pod ziemię, której tematem są wielickie legendy! Zwiedzanie kopalni, będzie okazją do poznania najpiękniejszych z nich. Nie zabraknie zabawy i rywalizacji pod okiem przewodnika.    

Jak zarezerwować Śladami legend? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Wyprawa na Trasę Górniczą (dla uczniów powyżej 10 lat) 

Emocje, nowe doświadczenia i przygoda tak można opisać wyprawę na Trasę Górniczą. Uczniowie założą stroje robocze, zabiorą profesjonalny sprzęt i przeniosą się do świata prawdziwych górników. Wyznaczanie drogi za pomocą mapy, skręcanie liny i sprawdzanie ile soli jest w solance, to tylko niektóre zadania, z którymi zmierzą się pod ziemią.

Rezerwacja zwiedzania Trasy Górniczej: tel. 12 278 75 70, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Wycieczka Młody Górnik (dla uczniów powyżej 10 lat)

Wyprawa, która ma charakter górniczej szychty. Jeśli twoi uczniowie lubią aktywność i przygody to będą zachwyceni! Podczas wędrówki zdobędą wiele praktycznych umiejętności. Dowiedzą się jakich narzędzi używają górnicy i nauczą się nimi posługiwać, sprawdzą czy wydobywanie soli jest trudne, wypróbują górnicze sposoby na porozumiewanie się pod ziemią.

Rezerwacja wycieczki Młody Górnik: tel. 12 278 73 72 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  

 

Pomysły na wycieczki szkolne dwudniowe

Kopalnia Soli „Wieliczka” oferuje wiele możliwości zwiedzania dla uczniów, ale to nie wszystko. W kopalni można również wspaniale wypocząć.  Dawkę zdrowia i pozytywnych emocji zapewni dzieciom nocleg 125 metrów pod ziemią.

W ramach dwudniowej wycieczki klasowej możesz zarezerwować zwiedzanie kopalni w pakiecie z noclegiem pod ziemią oraz dwoma posiłkami.

 

Do wyboru masz kilka możliwości:

  • Zwiedzanie Trasy Turystycznej + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie
  • Odkrywamy Solilandię + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie
  • Śladami legend + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie
  • Młody Górnik + pobyt nocny pod ziemią + kolacja i śniadanie

Jeśli planujesz dwudniową wycieczkę, to zwiedzanie połączone z noclegiem pod ziemią jest idealnym pomysłem!

Jak zarezerwować zwiedzanie z noclegiem? Zadzwoń lub napisz e-mail: tel. 12 278 73 72, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Planując dwudniową wycieczkę szkolną do Wieliczki koniecznie zarezerwuj czas na wizytę z dziećmi w Tężni Solankowej. Dawka ruchu i inhalacja naturalnym solnym aerozolem to samo zdrowie. Wizyta w tężni nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Bilety można zakupić w kasach na miejscu. W okresie jesienno-zimowym tężnia może być okresowo zamknięta, aktualne informacje o godzinach otwarcia znajdziesz na stronie www.kopalnia.pl/zwiedzanie/teznia-solankowa 

Wybierz jedną z propozycji zwiedzania kopalni dla swoich uczniów i zaplanuj niezapomnianą wycieczkę do Wieliczki!

 

Jak się przygotować do zwiedzania kopalni z uczniami?

  • Temperatura pod ziemią wynosi ok. 17-18°C, warto zadbać o odpowiedni ubiór i wygodne buty.
  • Zwiedzanie trwa przeciętnie 2 - 3 godz., grupie zawsze towarzyszy przewodnik.
  • Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wycieczki dla grupy szkolnej. W tym celu zadzwoń lub napisz e-mail, w zależności od oferty którą wybierasz.
  • Możesz zamówić obiad dla uczniów w kopalni, o szczegóły zapytaj podczas rezerwacji.
  • Wokół kopalni znajdują się wygodne parkingi dla autokarów i busów.
  • Toalety na terenie kopalni są bezpłatne.    

 

Wejdź na stronę www.kopalnia.pl/zapisz-sie-na-newsletter i zapisz się na newsletter dla nauczycieli! Kilka razy w roku otrzymasz inspirujące konspekty lekcji oraz informacje o promocjach i nowościach, które mogą Cię zainteresować.

Aby być na bieżąco obserwuj kopalnię na FB www.facebook.com/kopalniawieliczka/

 

Aktualne propozycje wycieczek dla szkół znajdziesz zawsze na www.kopalnia.pl

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 lipiec 2019 07:51
REKLAMA