Pomysł na wycieczkę z dziećmi | wycieczkę szkolną

Poznań za (nie)jeden uśmiech

Poznań za (nie)jeden uśmiech

Grupy wybierające się na wycieczkę Szlakiem Piastowskim lub przymierzające się do zwiedzenia tylko i wyłącznie stolicy Wielkopolski, spędzają w Poznaniu minimum 1 dzień. Jest to i tak niewiele, jeśli wziąć pod uwagę ilość atrakcji, jakie oferuje dzieciom miasto koziołków.

Na początek odkrywania tajemnic Poznania proponujemy małym turystom spotkanie na Ostrowie Tumskim i poznawanie miasta od jego najstarszej części po współczesne centrum, czyli Stary Rynek. Taki właśnie program zawiera animowana wycieczka Detektywi Historii, która w zabawny sposób pozwala dzieciom poznać najważniejsze atrakcje Poznania.

 

O tym, jak wygląda śledztwo małych detektywów pod czujnym okiem głównego śledczego-przewodnika-animatora, przekonacie się, oglądając filmik:

{youtube}yKyBh4yjrvQ{/youtube}

Głównym założeniem tej wycieczki jest nauka poprzez zabawę. Osiągamy to dzięki gadżetom i rekwizytom, które ożywiają opowieść i sprawiają, że dzieci się nie nudzą. Dla przykładu – przy pręgierzu, gdzie kat miejski wymierzał kary, pokazujemy narzędzia jego pracy, a mali detektywi zgadują, do czego dane przedmioty służyły.

Wycieczka animowana, zajmująca ok 3 godziny, obejmuje najczęściej południowy pokaz trykających się koziołków na wieży poznańskiego ratusza – największą atrakcję turystyczną Poznania.

Nieco starszym uczniom szkół gimnazjalnych czy licealnych proponujemy grę Uciekające koziołki, która jest aktywną formą zwiedzania miasta.

Gra jest drużynowym wyścigiem, opartym na najsłynniejszej poznańskiej legendzie. Według niej niedoświadczony kuchcik spalił dziczyznę na wielką ucztę, a kupione naprędce dwa koziołki uciekły mu spod noża i popędziły na rynek. W tym momencie zaczyna się gra, a zadaniem graczy jest złapanie koziołków i uratowanie uczty. W tym zadaniu graczom pomogą karty i mapa.

Gra zmusza uczniów do odwiedzenia najciekawszych obiektów na Starym Rynku i w jego okolicy. Nastawiamy się tu jednak bardziej na rozrywkę, szybkość i spostrzegawczość, niż na gruntowne zwiedzanie, choć oczywiście podstawowe informacje o obiektach gracze znajdą na kartach zadań, więc będą wiedzieć, co oglądają i dlaczego.

Po wycieczce animowanej Detektywi historii lub grze Uciekające koziołki wszystkich – i małych, i większych – zapraszamy w odwiedziny do Nowego Zoo w Poznaniu. Otwarta przestrzeń, zróżnicowany teren i zwierzęta, które w dużej mierze znajdują się pod ochroną to główne argumenty za tym, żeby wybrać się na spacer po poznańskim ogrodzie zoologicznym. A dojechać tam można mi.in. Maltanką – kolejką parkową.

Jeśli martwicie się, że nie wystarczy Wam sił na obejście wszystkich najciekawszych zakątków Zoo, nie martwcie się, na miejscu kursuje również kolejka parkowo-ogrodowa. O własnych siłach bądź kolejką dotrzecie nie tylko do tygrysów, żyraf czy nosorożców, ale również niedźwiedzi czy słoni. Wizyta w Zoo, o ile można na nie wygospodarować kilka godzin i spokojnie obejść poszczególne zakątki, na pewno spodoba się dzieciom i dorosłym – jesteśmy o tym przekonani.  

Alternatywą do ZOO może być Malta – tereny rekreacyjne wokół jeziora, zlokalizowane niedaleko Ogrodu Zoologicznego. Po intensywnym zwiedzaniu miasta warto wybrać się odetchnąć w rejon, który z jednej strony jest ostoją ciszy i spokoju, z drugiej – zapewnia wiele rozrywki i dzieciom, i dorosłym. Można tu zajrzeć na całoroczny stok narciarski, zjechać kolejką górską, pograć w minigolfa, wpaść na plac zabaw czy wypożyczyć ekorowery. Możliwości jest naprawdę dużo, więc każda grupa na pewno znajdzie na Malcie coś dla siebie.

Tereny zielone – ZOO lub Malta będą dobrymi miejscami na zakończenie jednodniowej wycieczki. Pozwolą odpocząć i zebrać miłe wspomnienia z Poznania, no i oczywiście stworzą niejedną  okazję do pomyślenia nad kolejnymi wyprawami do stolicy Wielkopolski.

 

Zapraszamy do Poznania!

 

Martyna Kaczmarek – nauczyciel z zawodu, z pasji - przewodnik po Poznaniu. Uwielbia animowane wycieczki, podczas których w odpowiednim przebraniu i używając rekwizytów opowiada o historii w nieszablonowy sposób. Lubi poznawać nowe miejsca i ludzi, kocha aktywne spędzanie czasu wolnego i podróże.

City Event Poznań 
http://cityevent-poznan.pl/ 

Info: +48 608 284 208

 

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA