Świętokrzyska Polana

 

Świętokrzyska Polana to nowe miejsce na turystycznej mapie Polski. Położony na terenie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego w Chrustach (gm. Zagnańsk) koło Kielc, na polanie w głębi lasu, stanowi doskonałe miejsce do wypoczynku, zabawy i aktywnego spędzania czasu.

Położenie w sercu Gór Świętokrzyskich, bogata oferta noclegowa i gastronomiczna oraz różnorodność atrakcji sprawiają, że jest to idealne miejsce do wypoczynku, turnusów zdrowotnych, obozów, kolonii, zimowisk, imprez firmowych i rodzinnych. Zapraszamy także na jednodniowe wycieczki edukacyjne, połączone z ciekawymi warsztatami oraz wycieczki rekreacyjne. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

W skład obiektu wchodzą:
- Akwaria Oceanika, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata;
- Park Miniatur Świętokrzysko to miejsce, które przeniesie każdego w niezwykłą podróż po zabytkach Ziemi Świętokrzyskiej. Zamki i obiekty obronne, zabytki sakralne oraz zabytki techniczne;
- Kraina Zabawy – dmuchańce, aquaroller , łódeczki, eurobangee;
- Polanika – noclegi, rehabilitacja, basen, hipoterapia, alpakoterapia, warsztaty dla dzieci i młodzieży;
- Lipowy Dwór – gastronomia, sale konferencyjne , bankiety imprezy.

Oferta edukacyjna dla dzieci:

Dmuchańce
W Krainie Zabawy znalazło się kilka wielkich dmuchanych atrakcji, część dla młodszych i część dla starszych dzieci oraz karuzela z ośmiornicą.

AQUAROLLER
Tu sprawdzisz, czy łatwo jest chodzić po wodzie, zrobisz salto, spróbujesz swych sił w bieganiu w Aquarollerze. Wielki pompowany walec zapewnia pełne bezpieczeństwo przy upadku i miękkie lądowanie.

ŁÓDECZKI
To świetna zabawa na gorące, letnie dni. Kolorowe łódeczki napędzane siłą mięśni dzieci pływają w basenie z płytką, chłodną wodą. Wyścigi i relaks na wodzie dostarczają mnóstwa emocji i z pewnością spodobają się każdemu.

EUROBUNGEE
Na najbardziej odważnych czeka 8-metrowe eurobungee, na którym można skakać na wysokość nawet 11 metrów. Salta wykonywane w powietrzu gwarantują niezapomniane emocje.

OCEANIKA
Oceanika to miejsce, w którym każdy miłośnik wodnego życia znajdzie coś interesującego i zobaczy stworzenia, na co dzień niedostępne.
Zgromadzono tu zwierzęta i rośliny z wód rzek, jezior, mórz i oceanów całego świata, podzielone według miejsca ich występowania.

Warsztaty Entomologiczne.
Podczas warsztatów edukacyjnych można zobaczyć jak wyglądają największe, najpiękniejsze, najdziwniejsze motyle, chrząszcze, pająki, pluskwiaki, ważki, modliszki, karaczany i inne owady.

Warsztaty z Alpakami.
Na grupy czekają nasze wspaniałe alpaki, które będzie można nakarmić, pogłaskać i lepiej poznać. Alpaki to z natury łagodne i delikatne stworzenia, dlatego
świetnie nadają się do pracy nawet z najmłodszymi dziećmi.

Fotografie: Świętokrzyska Polana

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Kompleks Świętokrzyska Polana,
Chrusty, Ul. Laskowa 95, 26-050 Zagnańsk.

Telefon kontaktowy:

577 061 601

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.swietokrzyskapolana.pl 

Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Link do cennika

Cennik przewodników:

Bezpłatnie

Minimalny czas zwiedzania:

40 minut - 1 atrakcja

Maksymalny czas zwiedzania:

50 minut - 1 atrakcja

Godziny i dni otwarcia:

Godziny otwarcia dla grup: od wtorku do niedzieli 10-18

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Rozbudowana infrastruktura i doskonałe położenie w samym sercu Gór Świętokrzyskich czynią z tego miejsca przestrzeń relaksu, rekreacji i doskonałej zabawy. Zorganizowana u nas zielona szkoła, czy zaplanowane wycieczki szkolne zagwarantują najmłodszym moc atrakcji oraz idealne warunki do zabawy i nauki. Spokój i ciszę oraz perfekcyjną opiekę znajdą tu turyści zdrowotni, poszukujący odpowiednich warunków, by nabrać sił w trakcie rehabilitacji. Wyjątkową atrakcję na skalę krajową stanowią wielkie akwaria Oceanika ze zwierzętami wodnymi z całego świata. Nasz obiekt stanowi także fantastyczne miejsce dla głodnych wiedzy podróżników, którzy lubią poznawać historię odwiedzanych miejsc. Park miniatur pozwoli im odkryć tajemnice najważniejszych budowli regionu, a dogodne położenie kompleksu zapewnia świetne warunki do zwiedzania okolicznych miast i miasteczek.

Stałe ekspozycje:

- Oceanika - największy obiekt Kompleksu Świętokrzyska Polana, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata. 
- Park Miniatur czynny cały rok w zależności od warunków pogodowych.

Planowane wydarzenia:

brak informacji

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA