Wioska Indiańska Mc Bizon Karchowice

Wioska Indiańska Mc Bizon Karchowice

Wyjątkowe magiczne miejsce dla dorosłych i dla dzieci. Zapraszamy w plener na piękną polanę pod lasem z kolorowymi indiańskimi namiotami tipi, na którą często przylatują bociany. Przeniesiecie się u nas w czasie i przeżyjecie niezapomniane chwile w świecie marzeń z dzieciństwa.

Kto z nas dorosłych nie marzył o tym, aby być Indianinem, kowbojem, Indianką, postrzelać z łuku, posłuchać legend i historii życia Indian? Teraz zarówno Wy dorośli jak i również Wasze dzieci mogą wejść do indiańskich namiotów tipi, pobawić się na indiańskim placu zabaw i zobaczyć jak na żywo wyglądało i wygląda nadal życie niektórych Indian. Nasza wioska jest wzorowana na oryginalnych wioskach indiańskich Indian Ameryki Północnej w dawnych czasach. Cześć Indian w Kanadzie i USA nadal żyje w taki sposób, ale większość z nich niestety żyje tak jak my w mieszkaniach, nie podtrzymując swoich rodzimych tradycji.
Historia losów czerwonoskórych jest zarówno piękna, barwna i niesamowita - jak i smutna. W wyniku kolonizacji białego człowieka w Ameryce wiele plemion indiańskich przestało istnieć lub zostały przepędzone i zamknięte do rezerwatów, w których żyją do dziś dnia.
Ich bogata kultura pasjonuje nas i fascynuje. Chcemy się tą pasją z Wami podzielić :-)
Dzięki naszym znajomym i przyjaciołom Indianistom z PRPI (Polski Ruch Przyjaciół Indian), do Polski przyjeżdżają Indianie zapraszani zarówno z Ameryki jak i całego świata. Przekazują nam dużo ciekawych informacji o swoich losach i obecnej sytuacji w rezerwatach. Staramy się przekazywać Państwu te informacje jak najbardziej rzetelnie w miarę swojej wiedzy i umiejętności.

PRZYKŁADOWY PROGRAM POBYTU U NAS:
- 2 godzinny SUPER MEGA program edukacyjno – rozrywkowy dostosowany indywidualnie do wieku odwiedzających (od 1 do 120 lat :-))
– oglądanie wioski kolorowych tipi i przedstawienie naszej grupy
– malowanie twarzy dzieciom, ceremonia nadania imion indiańskich
– dzieci ubierają nasze stroje ( koszulki indiańskie i opaski z piórami)
– ODWIEDZINY W WIELKIM TIPI WODZA WIELKIEGO BIZONA,
- oglądanie wyposażenia tipi, opowieści o życiu Indian,
– prezentacja przedmiotów codziennego użytku, wyroby indiańskie
– nauka kilku słów indiańskich używanych na co dzień
– prezentacja strojów indiańskich
– prezentacja broni indiańskiej ( łuki, strzały, tamahawki itp.)
– prezentacja instrumentów muzycznych: bębny, grzechotki,mini koncert
– edukacja z zakresu znaczenia tańców i muzyki w życiu Indian
– nauka tańców międzyplemiennych
– integracyjne gry i zabawy indiańskie, rywalizacje między plemienne między odwiedzającymi
- strzelanie z łuku,
- plac zabaw: indiański połów ryb, równoważnia czejeńska, rzuty do celu, indiański tor przeszkód, polowanie na bizona, wyścigi lisów
– sklepik indiański z pamiątkami (indiańskie magiczne pióra, czarodziejskie kamyki mocy, indiańskie kolczyki naszyjniki, łapacze snów)

Wioska jest czynna w sezonie od połowy kwietnia do pażdziernika jest czynna w każdą niedzielę (wejście z przewodnikiem wyłącznie punktualnie o godz. 15 00)
POLECAMY URODZINY INDIAŃSKIE U NAS i imprezy plenerowe.
CENNIK URODZINY INDIAŃSKIE: ( również w tygodniu) cena za grupę dzieci do 15 osób - ok. 500zł - wynajem terenu wraz z animacjami. W tym czasie zajmujemy się dziećmi, opowiadamy o losach Indian i bawimy się razem z nimi wg programu pobyt dla grupy, plac zabaw, zwiedzanie wioski . Wyżywienie we własnym zakresie. Za dodatkowych gości solenizantów 20zł od osoby.
MAMY U NAS OGROMNY GRILL. Jest możliwość zorganizowania ogniska / grilla z naszą obsługą + 150zł (kiełbaski i pieczywo we własnym zakresie)
Grupy zorganizowane PRZEDSZKOLA, SZKOŁY, kluby seniora, urodziny, zapraszamy po wcześniejszej rezerwacji terminu
KOSZT wejścia indywidualnego 15 zł od osoby . Dla grup zorganizowanych TERMINY DO UZGODNIENIA na rezerwację.
ZAPRASZAMY NA:
– SESJE ZDJĘCIOWE W NASZEJ WIOSCE, WESELNE, SZKOLNE, PRZEDSZKOLNE, URODZINOWE, JUBILEUSZOWE, integracyjne imprezy firmowe u nas, również dla dorosłych, seniorów i młodzież, obsługujemy imprezy integracyjne, festyny, spotkania towarzyskie, jubileusze, wesela, urodziny

Galeria zdjęć:

Źródło: Wioska Indiańska Mc Bizon Karchowice

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Wioska Indiańska Mc Bizon Karchowice
Karchowice ul. Polna 6, 42-674 Zbrosławice

Telefon kontaktowy: 609397300
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www: www.facebook.com/WahpeTo/ 
Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

15zł od osoby 2 g pobyt

Cennik przewodników: Nie dotyczy
Minimalny czas zwiedzania: 2 godz.
Maksymalny czas zwiedzania:

2,5 godz.

Godziny i dni otwarcia:

Dla grup wstęp po wcześniejszej rezerwacji terminu

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół: Prowadzimy ciekawe warsztaty i prelekcje dla szkół i przedszkoli na terenie naszego ośrodka. Dojeżdżamy również do innych miejscowości zabierając z sobą mini wioskę ;-) z rekwizytami.
Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Ciekawy i interaktywny program edukacyjny połączony z rozrywką i wspólną zabawą dostosowany do wieku odwiedzających. Mnóstwo ciekawych informacji, zwiedzanie terenu z przewodnikiem, zabawy i gry zręcznościowe, zajęcia muzyczne, taneczne, wielki plac zabaw na świeżym powietrzu, edukacja. Na terenie naszej wioski znajduje się zadaszenie ze stołami i ławami do siedzenia i spożycia posiłków. Wyżywienie i napoje we własnym zakresie. Możliwość korzystania z wielkiego grilla ( na 100 kiełbasek)

Stałe ekspozycje:

Muzeum indianistyki pod zadaszeniem, ciekawe eksponaty, stroje indiańskie ze skóry jelenia, suknie i rekwizyty tancerek i tancerzy indiańskich, przedmioty codziennego użytku, instrumenty muzyczne, kilka namiotów tipi, drewutnia, ogród indiański ( kolorowa kukurydza), cmentarzysko indiańskie, szałas pary, indiański wóz

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA