Agricola Rodzinna - recenzja gry

Agricola Rodzinna - recenzja gry

Jeśli poznałeś już jedną z popularnych gier dostępnych w telefonach, w których Twoim celem jest rozbudowa swojej farmy do okazałych rozmiarów i zapewnienie spokojnego bytu dla mieszkańców Twojego gospodarstwa, to zrozumienie zasad gry Agricola Rodzinna nie sprawi Ci najmniejszych kłopotów. Tyle tylko, że Agricola to gra przy której spędzisz miło czas z rodziną lub przyjaciółmi, a nie przed ekranem telefonu.

I na tym polega między innymi czar planszówek: na spędzaniu czasu z innymi.

Na czym polega gra? O co chodzi w grze Agricola Rodzinna?

Po otwarciu pudełka z grą zaskoczyła nas mnogość szczegółów oraz nieco złożona instrukcja. Pierwsze zrozumienie zasad gry wymagało dłuższej chwili, ale nie zniechęcajcie się. Wbrew pozorom gra naprawdę nie jest trudna i nie sprawia większych problemów nawet młodszym graczom. Agricola Rodzinna to ekonomiczna gra planszowa, w której głównym zadaniem jest rozwinięcie swojej farmy tak, aby zapewniła dostatni byt mieszkańcom Twojego gospodarstwa. 

Gra składa się z głównej planszy, chat startowych, od których rozpoczynamy przygodę i wielu żetonów dodatkowych izb, pastwisk, usprawnień, żywności a nawet żebrania. Jest tego naprawdę dużo i rozstawienie gry trwa jakiś czas. 

Na początku rozgrywki każdy z graczy (od 1 do 4) rozpoczyna od małej chatki. Znajdują się tam tylko dwie izby, w której mieszczą się tylko rolnik i jego żona. Z upływem kolejnych dni (jest to bowiem gra turowa), Twoje gospodarstwo ma szansę rozbłysnąć i nabrać blasku. Zdobywając odpowiednie surowce rozbudowujesz swoje gospodarstwo, zasiewasz zboże i zbierasz plony, pieczesz chleb, karmisz i powiększasz swoje stado. Powiększający się dobytek pozwala rozbudowywać Twój dom o kolejne izby, a także Twoją rodzinę o kolejnych członków. Całość trwa 14 tur. Na koniec zliczamy punkty. Kto zdobędzie ich najwięcej, ten wygrywa.

 

 

 

Nasza opinia na temat gry Agricola Rodzinna

Agricola Rodzinna to opcja na miłe spędzenie czasu z przyjaciółmi czy rodziną. Gra przebiega spokojnie, wymaga zastanowienia, przewidywania ruchów przeciwników (ilości zasobów w turze są ograniczone) i strategicznego myślenia. Niezbyt skomplikowane zasady sprawiają, że łatwo je wyjaśnić młodszym graczom. Gra jak zwykle w Rebel wizualnie bardzo dobra, jak również jakościowo. Na prezent jak znalazł :)

Polecamy serdecznie.

 

Gra Agricola Rodzinna

Wydawnictwo: Rebel
Liczba graczy: 1-4 osób
Czas gry: około 45 minut
Wiek: 8+

Strona sklepu Rebel: https://www.rebel.pl/gry-planszowe/agricola-rodzinna-2012449.html 

Przeczytaj również

Książki dla uczniów na nagrody 2024 - TOP 8 pomysłów dla każdej klasy

Nagrody książkowe dla uczniów na zakończenie roku - pomysły

 Już niedługo koniec roku szkolnego 2023/2024! Ostatnie poprawki, zaliczenia, klasówki, propozycje ocen, a także przygotowanie ocen, występów, apelu, ale także nagród i prezentów dla zdolnych i wzorowych uczniów.

To niemal oczywiste, że najlepszą nagrodą za wyniki czy prezentem jest książka, dlatego przygotowaliśmy dla Was pomocne zestawienie top 8 wyjątkowych tytułów dla uczniów z każdej klasy szkoły podstawowej.

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA