Gwiezdna Flota - recenzja gry Rebel

Gwiezdna Flota - recenzja gry Rebel

Gwiezdna Flota to gra nie tylko dla kosmicznych wyjadaczy, chociaż z całą pewnością spodoba się fanom Star Treka i innych filmów czy książek, których tłem są kosmiczne podróże. To szansa, aby wcielić się w rolę kapitana statku kosmicznego, który będzie przemierzał odległe galaktyki, mierzył się z różnymi przeciwnościami losu i odkrywał kolejne planety, dbając o kondycję statku i swojego zespołu

Na czym polega gra? O co chodzi w grze Gwiezdna Flota?

 

Zaraz po otwarciu pudełka odkrywasz mnogość elementów i... liczącą 24 strony instrukcję. Odwieczne pytanie "ale o co tu chodzi?", które pojawia się po każdym otwarciu nowego pudełka z grą, mocno dobija się do głowy. I faktycznie, pierwsze rozłożenie planszy z setkami elementów oraz odkrywanie ich znaczenia stanowi pewne wyzwanie. Ale śmiało! Naprawdę warto się z tym zmierzyć, bowiem gdy gracze opanują już zasady gry, to sama gra jest już naprawdę nietrudna i przyjemna. Złożoność elementów i rozbudowany scenariusz sprawia, że łatwiej wejść w klimat gry i poczuć się odpowiedzialnym za losy swojego statku.

A teraz możliwie krótko i zwięźle o tym, o co chodzi w tej grze. Gra nie jest zdecydowanie kooperacyjna, dlatego jej celem jest wygrać osiągając większą liczbę punktów niż przeciwnicy. Punkty możesz zbierać na wiele różnych sposobów, m.in. wypełniając misję, pokonując kosmicznych piratów, odkrywając kolejne technologie wspomagające Twój statek. Wcielając się w rolę kapitana musisz sensownie zarządzać swoją zróżnicowaną załogą, wykorzystując ich specjalne umiejętności i kierując do odpowiednich, pożądanych w danym czasie zadań. Gra ma charakter turowy. Podczas swojej tury możesz albo realizować misję, albo skupić się na swoim statku aktywując w nim kolejne pomieszczenie. Realizując misje i podróżując przez galaktykę zdobywasz różne artefakty, które są przydatne w trakcie gry, np. do naprawy statku, który co rusz się psuje czy to w walce z piratami, czy w skutek innych wydarzeń. Pamiętaj, że Twoja załoga też nie jest jednolita. Każdy ma swoje umiejętności i predyspozycje, które właściwie rozwijane i wykorzystywane, będą przynosiły korzyść całej załodze. Pod koniec gry, dysponujesz już nieźle rozwiniętym statkiem, a twoja załoga nie przypomina już tych nieudaczników z początku rozgrywki. Jednak podsumowanie wszystkich punktów odpowie dopiero na pytanie, kto spisał się tutaj najlepiej.

 

 

 

Nasza opinia na temat gry Gwiezdna Flota

Gwiezdna Flota to świetny opcja na długie wieczory. Rozgrywka, choć na początku dosyć trudna do ogarnięcia przez złożoną instrukcję, co z kolei przekłada się na barwniejszą grę, angażuje wszystkich uczestników gry i daje sporo radości. Gra z pewnością nie nuży graczy, skłania do strategicznego myślenia i wybiegania w przyszłość. Co do kwestii wizualnej nie ma się do czego przyczepić. Świetna komiksowa grafika, dobrej jakości materiały, atrakcyjne pudełko sprawia, że zdecydowanie nadaje się na prezent, a i sama gra sumiennie działa na wyobraźnię. Acha - i wcale nie trzeba być fanem s-f, aby się dobrze bawić. Gra wciągnie praktycznie każdego, kto wykaże się minimalną choćby chęcią do poznania jej zasad.

Zdecydowanie polecamy

 

Gra Gwiezdna Flota

Wydawnictwo: Rebel
Liczba graczy: 1-4 osób
Czas gry: od 20 do 100 minut (w zależności od ilości graczy)
Wiek: 12+

Strona sklepu Wydawnictwa Rebel: https://www.rebel.pl/gry-planszowe/gwiezdna-flota-2010069.html 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA