Hydropolis

Hydropolis

Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą.

To właśnie w tym miejscu można m.in. obejrzeć film na panoramicznym ekranie 360 stopni, wejść do legendarnego batyskafu – pierwszego statku załogowego, który dotarł do najgłębszego miejsca na naszej planecie – samodzielnie sprawdzić działanie starożytnych wynalazków wodnych czy odpocząć na świecącej leżance w wyjątkowej strefie relaksu. 
Wrocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej działa dopiero od 5 grudnia 2015 roku, ale zostało już odwiedzone przez ponad pół miliona zwiedzających! Dynamicznie rozwijając swoją ofertę, zdążyło wypracować sobie opinię jednego z najciekawszych centrów nauki w Polsce i docenione zostało przez niezależne grona eksperckie – Dolnośląski Klucz Sukcesu za najlepszą inicjatywę edukacyjną oraz miano Cudu Polski 2016 w plebiscycie National Geographic to tylko niektóre tytuły, wywalczone przez Hydropolis w pierwszych miesiącach działalności. 
Hydropolis jest także wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w historycznym podziemnym zbiorniku wody czystej – obiekt powstał w 1893 roku i jest jednym z zabytków wrocławskiej architektury wodociągowej. 

Oferta warsztatowa 

Ważną gałęzią działalności Hydropolis jest edukacja. Centrum oferuje szeroki wachlarz zajęć dostosowanych do wieku uczniów. Warsztaty realizują wybrane zagadnienia obowiązującej podstawy programowej. Jednym z współpracowników Hydropolis jest Joanna Urbańska, Nauczyciel Roku 2016 w Polsce. To właśnie ona jest autorem jednego ze scenariuszy dydaktycznych, stworzonego wyłącznie na potrzeby centrum. 

Pełna lista nagród i wyróżnień: 

- Cud Polski 2016 National Geographic Traveler; 
- wyróżnienie w konkursie Piękny Wrocław w kat. Modernizacja obiektu historycznego; 
- wyróżnienie w konkursie Zabytek Zadbany Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; 
- Dolnośląski Klucz Sukcesu za najlepszą inicjatywę edukacyjną; 
- wyróżnienie od prestiżowego magazynu online Merit Award za kurtynę wodną; 
- wyróżnienie w konkursie Best Places Wroclaw 2016 przewodnika Local Life; 
- certyfikat jakości 2017 od Tripadvisor.

Galeria zdjęć:

Fotografie: Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

ul. Na Grobli 17, 50-421 Wrocław

Telefon kontaktowy:

71 34 09 515

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.hydropolis.pl 

Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych: Bilet indywidualny ulgowy w grupie (min. 10 osób) - 17 zł. Na 10 osób, jeden opiekun otrzymuje mozliwość bezpłatnego wstępu.
Cennik przewodników:

Każda grupa zorganizowana, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby, otrzymuje przewodnika bezpłatnie.

Minimalny czas zwiedzania: min. czas zwiedzania - 60 minut. Najważniejsze atrakcje: jedyna na świecie kopia 1:1 batyskafu Trieste, katalog wraków świata, organizmy głębinowe, modele statków, ekran 360 stopni, starożytne wynalazki, nowoczesne technologie.
Maksymalny czas zwiedzania:

średni czas zwiedzania - 2 godziny. Maksymalny czas zwiedzania - ograniczony godzinami otwarcia obiektu. Wystawa ma łącznie ponad 70 instalacji i eksponatów.

Godziny i dni otwarcia:

Poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00; 
Weekendy: 10.00 - 20.00.

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

Pełna oferta edukacyjna obejmuje 9 zajęć warsztatowych (od grup przedszkolnych po szkoły ponadgimnazjalne) realizujących wybrane zagadnienia obowiązującej podstawy programowej, 3 ścieżki tematyczne zwiedzania (historyczną, ekologiczną oraz geograficzną) oraz 2 rodzaje zajęć projektowych. Pełna oferta ze szczegółowym opisem konkretnych warsztatów dostępna jest pod adresem http://hydropolis.pl/edukacja/?info=1 

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: Rezerwacja grupy oraz usługi przewodnickiej odbywa się drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Możliwe jest połączenie zwiedzania wystawy z warsztatami edukacyjnymi. Na terenie obiektu znajduje się parking dla autokarów grup zorganizowanych
Stałe ekspozycje:

Wystawa składa się z 9 stref - 8 stref stałych i strefy wystaw czasowych. Stałe strefy: Planeta wody, Głębiny, Ocean życia, Strefa relaksu, Człowiek i woda, Historia inżynierii wodnej, Miasto i woda, Stany wody.

Planowane wydarzenia:

Brak informacji

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA