29 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło nabór do nowego projektu finansowania wycieczek szkolnych o nazwie "Podróże z klasą". Nabór wniosków rozpoczyna się już 19 czerwca 2024. Dzięki programowi MEN można uzyskać nawet do 50 000 zł dofinansowania na wycieczkę. Budżet przeznaczony na projekt liczy 60 mln złotych.
Lato już tuż tuż, co oznacza, że sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Dla rodziców oznacza to również czas przygotowań do rodzinnych wakacji. Jeśli planujesz wakacyjny wyjazd z dzieckiem, ważne jest, aby odpowiednio się do tego przygotować. Oto kilka porad, jak przygotować dziecko na wakacyjny wyjazd oraz jakie rzeczy spakować mu do plecaka.
Od momentu odkrycia pierwszych skamieniałości dinozaurów w XIX wieku, fascynacja tymi prehistorycznymi gigantami nieustannie rośnie. Polska, choć może nie jest pierwszym krajem, który przychodzi na myśl w kontekście dinozaurów, ma bogatą historię odkryć i fascynujące znaleziska, które rzucają światło na prehistoryczne życie na terenie obecnego kraju. Choć dinozaury wyginęły przed milionami lat, ich ślady w postaci skamieniałości, odcisków stóp oraz innych artefaktów nadal fascynują zarówno naukowców, jak i entuzjastów paleontologii.
Nie jest tajemnicą, że sąsiedztwo z Państwem Zakonu Krzyżackiego nie było łatwym okresem w historii Polski. Zakon Krzyżacki, który przybył na ziemie Prus w pierwszej połowie XIII wieku na zaproszenie Konrada Mazowieckiego, wypełnił swoją misję niemal wzorowo, podbijając plemiona pruskie i zajmując ich ziemię. Nie przyniosło to jednak wymarzonego pokoju i dobrostanu dla Polski. W miejsce plemion pruskich wyrosło bowiem potężne i silne Państwo Krzyżackie, które tak samo, a może nawet bardziej, zagrażało Polsce. Krzyżacy utwierdzali swoją władzę budując liczne i potężne zamki, z których wiele pozostało do dziś. Większość z nich możemy odwiedzić w ramach Szlaku Zamków Gotyckich.
Mimo, że wiosna już coraz bliżej, wiele ogrodów w miastach rozświetlają miliony światełek tworząc niezwykłe ogrody światła. Jednym z najbardziej znanych Ogrodów, który jesienią zeszłego roku zaświecił po raz 12, jest Królewski Ogród Świateł przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w Warszawie.
Skąd Krasnale znalazły się we Wrocławiu? Ano historii może jest wiele, jedne bajkowe, a inne trochę mniej. Najprawdopodobniej jednak historia pojawienia się małych skrzatów na ulicach Wrocławia sięga lat 80-tych zeszłego wieku. Z jednej strony nie tak dawno, ale jednocześnie bardzo dawno temu...
Jeśli szukasz inspiracji na wycieczkę ze swoją klasą po województwie wielkopolskim to polecamy bardzo ciekawe opracowanie przygotowane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną pt.: "Poznaj Wielkopolskę z klasą!". W tym 76-stronicowym ebooku znajdziesz 22 gotowe programy wycieczek szkolnych jedno- dwu- lub trzydniowych.
Kwitnąca na Hali Gąsienicowej Wierzbówka Kiprzyca nie pozwala nikomu przejść obojętnie. Aby ją zobaczyć w pełnej krasie wybierz się w Tatry w środku wakacji.