Program dotacji wycieczek szkolnych  Podróże z Klasą MEN 2024

Nowy program MEN dotyczący finansowania wycieczek szkolnych "Podróże z klasą"

29 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło nabór do nowego projektu finansowania wycieczek szkolnych o nazwie "Podróże z klasą". Nabór wniosków rozpoczyna się już 19 czerwca 2024. Dzięki programowi MEN można uzyskać nawet do 50 000 zł dofinansowania na wycieczkę. Budżet przeznaczony na projekt liczy 60 mln złotych.

Czy w Polsce żyły dinozaury? Smoki znad Wisły
Żródło Pixabay: Krasiejów

Czy w Polsce żyły dinozaury? Smoki znad Wisły

Od momentu odkrycia pierwszych skamieniałości dinozaurów w XIX wieku, fascynacja tymi prehistorycznymi gigantami nieustannie rośnie. Polska, choć może nie jest pierwszym krajem, który przychodzi na myśl w kontekście dinozaurów, ma bogatą historię odkryć i fascynujące znaleziska, które rzucają światło na prehistoryczne życie na terenie obecnego kraju. Choć dinozaury wyginęły przed milionami lat, ich ślady w postaci skamieniałości, odcisków stóp oraz innych artefaktów nadal fascynują zarówno naukowców, jak i entuzjastów paleontologii.

Wycieczki szkolne po Wielkopolsce - ebook pełen inspiracji

Wycieczki szkolne po Wielkopolsce - ebook pełen inspiracji

Jeśli szukasz inspiracji na wycieczkę ze swoją klasą po województwie wielkopolskim to polecamy bardzo ciekawe opracowanie przygotowane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną pt.: "Poznaj Wielkopolskę z klasą!". W tym 76-stronicowym ebooku znajdziesz 22 gotowe programy wycieczek szkolnych jedno- dwu- lub trzydniowych.

Królewski Ogród Światła w Warszawie

Królewski Ogród Światła w Warszawie

Mimo, że wiosna już coraz bliżej, wiele ogrodów w miastach rozświetlają miliony światełek tworząc niezwykłe ogrody światła. Jednym z najbardziej znanych Ogrodów, który jesienią zeszłego roku zaświecił po raz 12, jest Królewski Ogród Świateł przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w Warszawie.

Jak przygotować dziecko na wakacyjny wyjazd? Jakie rzeczy spakować dziecku do plecaka?

Jak przygotować dziecko na wakacyjny wyjazd? Jakie rzeczy spakować dziecku do plecaka?

Lato już tuż tuż, co oznacza, że sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Dla rodziców oznacza to również czas przygotowań do rodzinnych wakacji. Jeśli planujesz wakacyjny wyjazd z dzieckiem, ważne jest, aby odpowiednio się do tego przygotować. Oto kilka porad, jak przygotować dziecko na wakacyjny wyjazd oraz jakie rzeczy spakować mu do plecaka.