kino

 • 39. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! 39. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

  5 grudnia startuje 39. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Ze względu na obecną sytuację pandemiczną festiwal realizowany będzie w nietypowej formie online. Na przekór wszystkiemu ta forma festiwalu daje szansę dotarcia do każdego domu w Polsce, w którym tylko jest dostęp do internetu. Między 5 a 12 grudnia większość filmów dostępna będzie też online na platformie alekino.com.

 • Kino w Trampkach 2018. 7-17 czerwca Kino w Trampkach 2018. 7-17 czerwca

  Od 7 czerwca rozpoczyna się kolejna edycja corocznego festiwalu filmowego dla dzieci i młodzieży "Kino w Trampkach". To już 6 edycja festiwalu, który na stałe wpisał się już do kalendarza polskich imprez filmowych. Przez 10 kolejnych dni będzie można obejrzeć filmy z kilkudziesięciu krajów ze wszystkich kontynentów. Ponadto organizowane będą  wydarzenia towarzyszące, warsztaty, spotkania i liczne konkursy. Warto tam być! Tym bardziej, że organizator festiwalu przygotował specjalny program dla szkół.

 • Ku nowej przygodzie – 5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci Ku nowej przygodzie – 5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

  5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dniach 22-30 września w 21 miastach w Polsce pod hasłem „Ku nowej przygodzie”. W programie w Warszawie i Wrocławiu projekcje ponad 100 filmów, sekcja kina indyjskiego, ekranizacje literatury dziecięcej i młodzieżowej, a w całej Polsce 8 tytułów z Konkursu głównego. Filmom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i gośćmi specjalnymi oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.

 • OSKARY 2017 - WIELKIE animacje

  Gdy wszyscy krzyczą o nominacjach 2017 do najważniejszej nagrody filmowej roku Oskary, też chcemy trochę przyłączyć się do tego chóru i przybliżyć Wam nominacje w kategorii Długometrażowa Animacja. Z pewnością widzieliście chociażby jeden z tych tytułów, ale są też takie, o których pewnie nie słyszeliście.

  W kategorii tej w tym roku zostało nominowanych 5 obrazów:

 • Sonia - premiera filmu

  24 marca do kin wchodzi film, który powstał na podstawie książki Piji Lindenbaum o tym samym tytule. Siedmioletnia Sonia po raz pierwszy nocuje poza domem