Dinokalipsa - recenzja gry

Dinokalipsa - recenzja gry

Dinokalipsa to gra, w której wcielamy się w określonego sympatycznego dinozaura, którego dopada, niczym deszcz meteorytów, huragan życiowych klęsk i niepowodzeń. Zadaniem naszego dinozaura jest nie nie tyle wygrać, co przetrwać. Niby depresyjne, ale w połączeniu z uroczą grafiką gry i czarnym humorem, gra na swój sposób urzeka i zachęca do zabawy.

Dinokalipsa to strategiczna gra karciana, w której głównym zadaniem jest przeprowadzić naszego dinozaura przez planszę o 50 polach lub ewentualnie do końca rozgrywki nie odpaść z gry. Każdy z graczy gra o przetrwanie w trudnej rzeczywistości zwanej życiem. Przeprowadzić osobistego dinozaura na sam koniec planszy, zwanej planszą ucieczki, niby do przysłowiowej pięćdziesiątki wcale nie jest łatwo. Czekają na niego rozmaite pułapki, czy to emocjonalne, czy katastroficzne, a nawet drapieżne (życie jest brutalne). Co może spotkać gracza podczas podróży przez życie? Np. atak drapieżnych wiewiórek. sercowe porażki i rozczarowania, ulewa, strzał z liścia czy po prostu meteoryt. Możliwości jest wiele.

Zasady, choć początkowo wydają się skomplikowane, to w rzeczywistości są dosyć proste. W wersji podstawowej w grze może brać udział 4 graczy. Każdy losuje swojego bohatera, o intrygujących imionach: Ten Stego, Pechowy Bronek, Nerwowy Reks oraz Łzyceratops. Zdobywamy kolejne punkty wykładając karty z ręki. Do przodu posuwamy o tyle pól ile katastrof zebraliśmy. Nie jesteśmy jednak w tej grze jedyni. Zależy nam w sumie, aby być pierwszym na finiszu, dlatego możemy się posunąć do pewnych niezbyt przyjemnych posunięć, aby być na mecie pierwszym. Trzeba jednak pamiętać, że istnieją pewne układy kart, które nas z gry eliminują, i wtedy nie dobiegniemy już nigdzie.

 

 

Nasza opinia na temat gry Dinokalipsa

Trudno się oprzeć wrażeniu, że gdyby gra powstała 40 lat temu, z pewnością pojawiłaby się w jednym z filmów Woodego Allena. Czarny humor, depresyjny nastrój postaci, sprawiają, że gra sprawia sporo przyjemności i śmiechu, zwłaszcza podczas pierwszych rozgrywek, gdy karty są dla nas nowe i historyjki na nich opowiedziane świeże. Chwilę wymaga opanowanie zasad gry, ale po dłuższej chwili, można je ogarnąć, nie będąc wcale orłem w grach planszowych. Gra Dinokalipsa, to bardzo przyjemna opcja na rozgrywkę ze znajomymi czy rodziną w długie zimowe wieczory. Sam wygląd zachęca do zakupu na prezent. Zapewniamy, że warto.

 

Gra planszowa Dinokalipsa

Wydawnictwo: Rebel
Liczba graczy: 2-4
Czas gry: 30-60 minut
Wiek: 8+

Strona sklepu Rebel: https://www.rebel.pl/gry-planszowe/dinokalipsa-2004981.html

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA