Gra Obrazki - recenzja

Gra Obrazki - recenzja

Wyobraźcie sobie, że za pomocą kilku przypadkowo znalezionych rzeczy musicie zobrazować komuś innemu wygląd jakiegoś obrazu, przedmiotu, widoku. Pod ręką masz kilka kamyków, albo sznurówki, albo kolorowe kamyki, albo... Czy uda Ci się w kilka chwil oddać rzeczywisty obraz? To może stanowić naprawdę duże wyzwanie, a przy czym sprawić sporo zabawy. Gra "Obrazki" Wydawnictwa Rebel, to bardzo prosta gra, która momentalnie wciąga i daje sporo satysfakcji. Łatwe i proste zasady sprawiają, że może w nią grać każdy, kto ma 8 i więcej lat. To bardzo interesująca propozycja do wspólnej rozgrywki dla rówieśników czy rodziny.

W stosunkowo dużym opakowaniu (w plecak raczej gry nie wrzucisz) mieszczą się: 91 kart dwustronnie zadrukowanych rozmaitymi obrazkami, znaczniki orientacji obrazków, woreczek do losowania żetonów z pozycją zdjęcia oraz same żetony, notes oraz przedmioty do obrazowania (patyczki, karty z symbolami, kamyki, sznurówki, drewniane klocki i kolorowe kostki). 

Gra przeznaczona jest dla od 3 do 5 osób. Czas rozgrywki to około 30 minut, czy ani za mało, ani za dużo, żeby spędzić wspólnie i ciekawie czas.

Zasady są bardzo proste. Na początek rozkładamy na stole czy podłodze karty ze zdjęciami w kwadracie 4 na 4 czyli łącznie 16 kart. Dookoła zdjęć rozkładamy znaczniki od A do D oraz od 1 do 4. W ten sposób łatwo określimy położenie zdjęcia za pomocą współrzędnych, np. A4. Następnie z woreczka losujemy współrzędne obrazka, który musimy w tajemnicy przed innymi zobrazować. Każdy z uczestników losuje narzędzia za pomocą których będzie tworzył obrazek, a następnie stara się za ich pomocą utworzyć obraz w taki sposób, aby jak najwięcej osób go odgadło. Najczęściej nie jest to łatwe i wymaga sporej wyobraźni wszystkich graczy, i tworzącego i odgadujących. 

 

Gdy przedstawienia obrazków będą już gotowe pozostaje już tylko zgadnąć, który obrazek miał na myśli autor. Im więcej osób odgadnie właściwie tym więcej punktów zbiera gracz. Za właściwe odgadnięcie też zbiera się punkty dlatego warto jest postarać się jak najbardziej i jak najlepiej odgadnąć. Zasady gry są zatem bardzo proste, nie oznacza to jednak, że gra jest nieciekawa, wprost przeciwnie. Ułożyć z dwóch sznurówek górski krajobraz, albo z 9 kolorowych kostek fragment zagraconego podwórka stanowi nie lada zadanie. Nieporadne próby budzą śmiech, a fakt, że wiek nie jest tutaj żadnym ograniczeniem, przydaje grze uniwersalnego charakteru.

 

 

 

Obrazki są grą, którą realnie można wiele razy grać ze względu na mnogość kombinacji obrazków i przedmiotów, z których można je ułożyć. Można oczywiście po jakimś czasie zauważyć powtarzalność układanych wzorów, ale 182 obrazki gwarantują długą grywalność. 

Jak zawsze w Wydawnictwie Rebel wizualna jakość gry jest bardzo wysoka. Bez zażenowania można ją wręczyć w prezencie każdemu dziecku, nastolatkowi czy dorosłemu i tym samym zaprosić do rozgrywki. Można ją też zabrać na wycieczkę, wykorzystać w świetlicy szkolnej, czy gdzie bądź. Jedyny mankament w podróży, to mało kieszonkowe wymiary.

Polecamy serdecznie.

 

Gra "Obrazki"

Wydawnictwo: Rebel
Liczba graczy: 3-5
Czas gry: 30 min.
Wiek: 8+

Strona sklepu Wydawnictwa: https://www.rebel.pl/gry-planszowe/obrazki-2004540.html 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA