Kroniki zamku Avel: Nowe opowieści - dodatek do gry Rebel. Recenzja

Kroniki zamku Avel: Nowe opowieści - dodatek do gry Rebel. Recenzja

Gra Kroniki Zamku Avel, którą mieliśmy przyjemność recenzować jakiś czas temu, doczekała się dodatku, który rozbudowuje i tak bardzo ciekawą grę.  Kroniki zamku Avel: Nowe opowieści to rozszerzenie, które opowiada nowe historie z nowymi utrudnieniami, potworami i możliwościami. W tym artykule w kilku słowach postaram się przybliżyć co Was czeka po otwarciu nowego pudełka.

Nie ma co ukrywać, bez podstawy do gry Kroniki Zamku Avel z dodatku wiele korzyści mieć nie będziecie. Dlatego jeśli już posiadacie tę grę to świetnie, a jeśli jeszcze nie, to może warto się nad tym zastanowić. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na temat gry, przeczytajcie naszą recenzję gry Kroniki Zamku Avel

Pudełko z dodatkiem niewiele różni się wielkością i jakością wykonania od podstawy gry. W pudełku znajdziemy: 13 figurek do samodzielnego złożenia, 2 półkafle planszy, planszę Księżycowej Bestii, 12 żetonów Księżycowej Bestii, 3 znaczniki odłamków księżyców, 8 żetonów magicznego ekwipunku, 12 żetonów magicznych duszków, 3 liczniki wytrzymałości, 6 żetonów potworów, almanach, instrukcję składania figurek, 4 plansze z żetonami do samodzielnego malowania, kartę pomocy oraz instrukcję. Dodatek wprowadza nas w historię po wydarzeniach, które rozegrały się w podstawie gry. Okazuje się, że zło nie zostało do końca pokonane, a na nasz świat i zamek czają się kolejne potwory, które będą próbowały narzucić swoje rządy. Bogowie trzech mrocznych księżyców, czyli Dusioł, Zygz i Umbrowy Żmij, czają się by zająć miejsce pokonanego Monstrum Czarnego Księżyca. Czy im się to uda zależy wyłącznie od graczy, podjętej przez nich strategii i kooperacji. Bowiem gra Kroniki Zamku Avel to nie gra przeciwko sobie, ale gra kooperacyjna

 

Na graczy czekają 3 scenariusze w ramach Kampanii fabularnej „Okruchy zła”. Scenariusze zmieniają nieco przebieg rozgrywki, poprzez dodanie specjalnych celów, które należy zrealizować, aby wygrać. Można w nie grać po kolei, ponieważ tworzą spójną historię, można też grać niezależnie. Mamy też do dyspozycji 4 moduły, które urozmaicają rozgrywkę. Wśród nich znajdziemy Księżycową Bestię, Okrutnych łowców oraz elfią parę królewską, Tytanię i Oberona. Almanach z kolei wspaniale wprowadza graczy w świat Zamku Avel. 

 

Nasza opinia na temat dodatku do gry Kroniki zamku Avel: Nowe opowieści

Nowy dodatek doskonale na nowo przyciąga do tej świetniej gry. Dodanie nowych scenariuszy zwiększa jej grywalność i sprawia, że chętnie się wraca do kolejnych rozgrywek, bo za każdym razem może przydarzyć się coś nowego i trzeba się będzie zmierzyć narastającym niebezpieczeństwem. Więcej opcji prowadzi do większej ilości zaskoczeń. Gra się nie nudzi i angażuje coraz bardziej z każdą minutą. Wielkim atutem tej gry jest to, że trudno zapewnić sobie wygraną przed końcem gry. Wpisana w grę losowość sprawia, że scenariusz trudny jest w 100% do przewidzenia. 

Jeśli w swoich zbiorach masz już podstawę gry i sprawiła Ci choć trochę frajdy, to dodatek na pewno będzie miłym zaskoczeniem. 

Zdecydowanie polecamy

 

Kroniki zamku Avel: Nowe opowieści - dodatek do gry Kroniki Zamku Avel

Wydawnictwo: Rebel
Liczba graczy: 1-4 osób
Czas gry: około 60 minut
Wiek: 8 lat +

Strona sklepu Wydawnictwa Rebel: https://www.rebel.pl/gry-planszowe/kroniki-zamku-avel-nowe-opowiesci-2012879.html 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA