Muzeum Sztuki w Łodzi - MS2

Muzeum Sztuki w Łodzi - MS2

ms² mieści się w poprzemysłowym budynku tkalni na terenie dawnego kompleksu produkcyjnego należącego do Izraela Poznańskiego. W latach 1872–1892 na blisko trzydziestohektarowej działce wzniesiono istniejące do dziś fabryczne budynki. Po wojnie zakłady upaństwowiono. W 1971 roku produkujący tekstylia kompleks został objęty ochroną konserwatora zabytków. W latach 1991-1997 wygasła w nim produkcja przemysłowa. Od 2006 roku na terenie zakładów działa centrum handlowo-rozrywkowe Manufaktura.

Na terenie tego kompleksu znajduje się także najmłodszy odział Muzeum - ms². Jego powstanie wiązało się z potrzebą uzupełnienia deficytu przestrzeni ekspozycyjnych i magazynowych. Problem ten pozostawał nierozwiązany przez wiele lat. Konkurs na wielofunkcyjny, nowoczesny budynek wygrał w 1973 roku projekt Jana Fiszera. Obiekt miał powstać w parku na Zdrowiu, do realizacji jednak nie doszło z przyczyn finansowych.

 

{youtube}qczkwvn5s0I{/youtube}

 

Otwarte dla publiczności w 2008 roku ms² jest miejscem ciągłej reinterpretacji największej w Polsce, międzynarodowej Kolekcji Sztuki XX i XXI wieku. Stojące u podstaw idei grupy a.r. marzenie o nowoczesności i twórczym życiu rozważane jest przez kolejne ekspozycje, łączące prace z początku XX wieku (m. in. Fernanda Legera, Maxa Ernsta, Hansa Arpa czy Kurta Schwittersa) z dziełami twórców działających po II wojnie światowej (m.in. Aliny Szapocznikow, Krzysztofa Wodiczki, Mirosława Bałki) oraz wyróżniających się artystów młodszego pokolenia z całego świata.

Oprócz sal ekspozycyjnych w ms² mieści się również kawiarnia Awangarda, sala konferencyjna i edukacyjna oraz muzealna księgarnia.

 

 

Galeria zdjęć:

Zdjęcia udostępnione przez/ uznanie autorstwa: Muzeum Sztuki w Łodzi

  

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Muzeum Sztuki w Łodzi

ul. Ogrodowa 19
91-065 Łódź

Telefon kontaktowy:

42 634 39 48

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres www: https://msl.org.pl/ 
Parking dla autobusów:

 

Brak informacji
Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych i gości indywidualnych:

Bilet normalny: 15 PLN

Bilet ulgowy: 8 PLN

Bilet dla dzieci i młodzieży do 26 roku życia: 1 PLN

Bilet rodzinny (wydawany jest po okazaniu Karty Rodziny Wielodzietnej): 5 PLN

Cennik przewodników:

Brak informacji

Minimalny czas zwiedzania:

90 min.

Maksymalny czas zwiedzania:

180 min.

Godziny i dni otwarcia:

poniedziałek: nieczynne
wtorek - niedziela: 12.00 - 18.30

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół: https://msl.org.pl/oferta-dla-grup-zorganizowanych/ 
Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

 

Brak informacji
Stałe ekspozycje:

Brak informacji

Przeczytaj również

Książki dla uczniów na nagrody 2024 - TOP 8 pomysłów dla każdej klasy

Nagrody książkowe dla uczniów na zakończenie roku - pomysły

 Już niedługo koniec roku szkolnego 2023/2024! Ostatnie poprawki, zaliczenia, klasówki, propozycje ocen, a także przygotowanie ocen, występów, apelu, ale także nagród i prezentów dla zdolnych i wzorowych uczniów.

To niemal oczywiste, że najlepszą nagrodą za wyniki czy prezentem jest książka, dlatego przygotowaliśmy dla Was pomocne zestawienie top 8 wyjątkowych tytułów dla uczniów z każdej klasy szkoły podstawowej.

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA