Muzeum Techniki Wojskowej GRYF

Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf” zostało założone w kwietniu 2013 roku przez Mariana Koteckiego. Gromadzimy eksponaty związane z techniką wojskową, ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu z okresu II wojny światowej.

Naszą ideą przewodnią jest dynamiczna prezentacja eksponatów. Chcemy udowodnić, że muzeum to nie zakurzone gabloty i sale z wyfroterowanymi parkietami, ale przede wszystkim lekcja żywej, interaktywnej historii, którą można dotknąć, poczuć i przeżyć. Nasze pojazdy są w pełni sprawne technicznie – biorą dział w inscenizacjach historycznych, plenerowych widowiskach batalistycznych czy imprezach edukacyjnych, jak również w realizacji filmów dokumentalnych i fabularnych. Współpracujemy także z pasjonatami historii oraz grupami rekonstrukcyjnymi, których historycznie umundurowani członkowie tworzą załogi pojazdów.

{youtube}_BaZMWFfo1Y{/youtube}

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą kolekcją eksponatów w placówce Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf”, która jest dostępna dla zwiedzających w Dąbrówce koło Luzina przy ul. ppłk. R. Lubowiedzkiego 2. Ekspozycja została pomyślana w taki sposób, by zapewnić ekscytującą i pożyteczną rozrywkę dla całej rodziny, a wizyta w naszym muzeum na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem. Dodatkową atrakcją jest możliwość zwiedzenia Muzeum Saperskiego „Explosive”, które posiada bogatą ekspozycję sprzętu saperskiego, różnego typu amunicji, bomb czy min.

Galeria zdjęć:

Fotografie: Muzeum Techniki Wojskowej GRYF

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Muzeum Techniki Wojskowej GRYF

84-242 Dąbrówka, ul. ppłk. Ryszarda Lubowiedzkiego 2

Telefon kontaktowy:

667 910 060

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

www.muzeumgryf.pl 

Parking dla autobusów:

Tak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Zwiedzanie z przewodnikami dwóch muzeów: Muzeum Techniki Wojskowej GRYF i Muzeum Saperskiego Explosive - 20 zł od osoby
Przejazd gąsienicowym pojazdem BAT-M po poligonie - 600 zł (pojazd przystosowany do bezpiecznego przewożenia max. 32 osób)
Atrakcje saperskie: pole minowe i rzutnia granatów - 8 zł/os

Cennik przewodników:

w cenie zwiedzania

Minimalny czas zwiedzania: 120 min

 

Maksymalny czas zwiedzania:

240 minut

Godziny i dni otwarcia:

Codziennie w godzinach 10:00 - 18:00

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

jak w opisie

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Wymagana rezerwacja telefoniczna lub e-mail, minimalny wiek na przejazd pojazdem gąsienicowym 6 lat, ubranie odpowiednie do proponowanych atrakcji

Stałe ekspozycje:

Sale muzealne w MTW GRYF i MS Explosive, 5 hal z pojazdami i artylerią - ponad 70 czołgów, pojazdów gąsienicowych, samochodów zabytkowych, dział i rakiet, ekspozycja plenerowa.

Planowane wydarzenia:

Piknik militarny z okazji Święta Wojska Polskiego - 13 sierpnia 2017 (niedziela)

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA