Opowieści z Wielkich Bloków

Opowieści z Wielkich Bloków

Dziesięcioletnia Weronika spędza wakacje w bloku z wielkiej płyty. Marzy o zabawie z rówieśnikami, ale wychowująca ją samotnie mama boi się o córkę. Nie pozwala jej wychodzić i zostawia pod opieką ekscentrycznej sąsiadki Serafiny.

Dziewczynka postanawia uciec. Trafia jednak do równoległej rzeczywistości Wielkich Bloków, gdzie spotyka Timo, Augusta i Yuki, którzy podobnie jak ona zamknięci są w czterech ścianach. Okazuje się, że tajemniczy nieznajomi nie wychodzili ze swojego mieszkania od stu dwudziestu lat, a najlepszą rozrywką stała się dla nich codzienna rutyna. Dzięki Weronice odzyskują nadzieję na opuszczenie zastanej rzeczywistości. Po drodze czeka na nich jednak wiele niebezpieczeństw: smoków i stwarzających huragan motyli, ale również silnych emocji. Aby się z nimi zmierzyć, będą musieli współpracować.

„Opowieści z Wielkich Bloków” to spektakl dla całej rodziny, łączący w sobie słowo, obraz i ekspresję Polskiego Języka Migowego. Opowiada o tym, jak można radzić sobie z uczuciami powodowanymi przez wykluczenie: samotnością, złością, tęsknotą. Główna bohaterka to przedstawicielka świata Głuchych, grana przez Głuchą aktorkę – Dominikę Kozłowską.

W spektaklu świat Głuchych i świat słyszących przenikają się, a dialogi prowadzone są w języku polskim oraz w PJM. Twórcy chcą w ten sposób pokazać, że komunikacja mimo różnic i podziałów jest możliwa, a najtrudniejszymi barierami do pokonania bywają te, które sami stawiamy.

(opis Wrocławski Teatr Lalek)

 

{youtube}DjHb5XlpUmE{/youtube}

 

Dla widzów od 8 lat

TEKST i DRAMATURGIA: Ewa Mikuła
REŻYSERIA: Marta Streker
SCENOGRAFIA: Katarzyna LeksPremiera: 5 marca 2022

WROCŁAWSKI TEATR LALEK
Instytucja Kultury Gminy Wrocław
pl.Teatralny 4
50-051 Wrocław

https://teatrlalek.wroclaw.pl/pl/component/sppagebuilder/547-opowiesci-z-wielkich-blokow  

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA