Serce na sznurku - recenzja

Serce na sznurku - recenzja

Książka "Serce na sznurku" Małgorzaty Domagalik, to historia dwójki bohaterów, niedźwiedzia polarnego Ksawerego oraz małej foczki, których losy w dramatycznych okolicznościach splatają się i dają szansę na stworzenie niezwykłej przyjaźni. Historia ta rozpoczyna się dosyć drastycznie, w momencie gdy mała foka traci swoją matkę w wyniku polowania zorganizowanego przez "czarne buciory" czyli przez ludzi.

Niemal jednocześnie ponury i egoistycznie nastawiony do świata niedźwiedź Ksawery traci w podobnych okolicznościach przyjaciela. Foka panicznie uciekając przed niebezpieczeństwem trafia do domu Ksawerego, który - jak każdy z niedźwiedzi polarnych - traktuje fokę jako źródło pożywienia (można powiedzieć, że foka trafiła z deszczu pod rynnę).  Ksawery natomiast wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż na ratunek żonie przyjaciela. Opowieść rozwija się dramatycznie dotykając bolącej problematyki śmierci i utraty najbliższych osób. Można powiedzieć, że autorka postawiła przed sobą trudne zadanie stworzenia powieści ważnej, która leczy z najbardziej traumatycznych uczuć, jakie mogą dotknąć dziecko. Książka pokazuje młodym czytelnikom, że sytuacje, które wydają się być beznadziejne, mogą przerodzić się w coś zupełnie nieoczekiwanego. Przyjaźń możemy znaleźć zarówno u tych, których może uznajemy za gorszych od siebie, a także u tych, którzy patrzą na nas z góry. "Lodołamaczem" jest tutaj serdeczność, poświęcenie i dobroć.
"Serce na sznurku" to ciekawa i ujmująca książka. Ma czasami może słabsze momenty, ale autorka zręcznie wyprowadza akcję na prostą. Może też świetnie nadać się na prezent, tym bardziej, że jest pięknie wydana i ilustrowana. Polecam.

Autor: Domagalik Małgorzata
Tytuł: Serce na sznurku

Wydawnictwo Wilga, Wrocław 2018, książka dla dzieci 6-10 lat

Książkę w dobrej cenie kupisz tutaj: KSIĘGARNIA ON LINE 

 

Reklama

{source}
<div id="47fd6afd-fc0b-495e-affa-028278d08469"></div> <script type="text/j-avascript"> var widgetParams = "{ 'Id':'47fd6afd-fc0b-495e-affa-028278d08469','AffId':'11809'}"; var params=encodeURIComponent(JSON.stringify(widgetParams)); var link = 'https://weben1.com/ElasticWidget2/Generate?query='+params; var iframe = document.createElement('iframe'); iframe.frameBorder=0; iframe.width = "100%"; iframe.height="205px"; iframe.id="webe"; iframe.setAttribute("src", link); document.getElementById("47fd6afd-fc0b-495e-affa-028278d08469").appendChild(iframe); </script>
{/source}

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA