Kaczątko zwane Guzikiem - recenzja książki

Kaczątko zwane Guzikiem - recenzja książki

Kolejna odsłona przygód Jasmine Green z Dębowej Farmy. Mama Jasmine jest weterynarzem, a ojciec zajmuje się hodowlą zwierząt. Siłą rzeczy dziewczynka interesuje się zwierzętami i poświęca im wiele czasu wykazując się nie tylko czułością, ale też profesjonalną opiekuńczością, której nauczyła się obserwując rodziców w pracy. Tym razem Jasmine staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. 

Podczas wiosennego spaceru wraz z przyjacielem Tomem spotyka niezbyt lubianą koleżankę z klasy Bellę. Bella jest przeciwieństwem naszej bohaterki. Samolubna i bezmyślna spaceruje z psem spuszczonym ze smyczy. Pies biegając po zaroślach łapie dziką kaczkę i ją zabija. Bella nie poczuwa się do odpowiedzialności. Przyjaciele natomiast znajdują opuszczone kacze jaja, pozostawione przez broniącą potomstwa kaczkę. Postanawiają razem zaopiekować się nimi. Niestety w skutek różnych okoliczności udaje się uratować jedynie jedno pisklę. Między dziewczynką a kaczątkiem powstaje niezwykła nić przyjaźni...

Przygody Jasmine znowu wciągają małych czytelników. Uczą ich opiekuńczości wobec zwierząt i pokazują, że one również mają uczucia, a za ciepło i szacunek odwdzięczają się po stokroć. Między stronami można dowiedzieć się jak dbać o małe pisklaki, czego nie powinno się robić spacerując z psem poza ulicami i wielu, wielu innych rzeczy. Książka oprócz walorów edukacyjnych jest przede wszystkim bardzo dobrze napisana, momentami trzyma w napięciu i od czasu do czasu nakłoni do śmiechu. To bardzo mądra i przyjemna lektura na każdą porę roku. 

Polecamy! 

Autor: Helen Peters
Tytuł: Kaczątko zwane Guzikiem - recenzja

Wydawnictwo Wilga, 2019, książka dla dzieci od lat 8

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/kaczatko-zwane-guzikiem-helen-peters-sku86ad7c5a0344beedcc5c.html 

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA