Strażnicy. Szkatułka i ważka

Kiedy Horacy widzi z okna autobusu szyld, a na nim swoje imię i nazwisko, budzi się w nim ciekawość, która prowadzi go do Domu Odpowiedzi, ukrytego magazynu pełnego tajemniczych przedmiotów.

Tam znajduje małe owalne pudełko - a raczej pudełko odnajduje jego. Spotyka też wysokiego i cuchnącego siarką mężczyznę, który będzie prześladował go przez całą książkę. W tym momencie jego życie zmienia się na zawsze.

W książce "Strażnicy. Szkatułka i ważka" Ted Sanders stworzył mistrzowski świat magii i science fiction. Główni bohaterowie Horacy i Chloe są wspaniale rozbudowanymi postaciami, które prowadzą nas w wir niezwykłej przygody. Między wierszami poruszane są ważne tematy przyjaźni, zaufania i lojalności, walce dobra ze złem. Książka prowadzi nas do świata pełnego magii, tajemnic i niezwykłych przedmiotów, które dzielą się ze swoimi strażnikami mocą łamiącą znane nam prawa fizyki. To napisana przystępnym językiem powieść, która wciąga i połyka czytelnika na ponad 500 stron. Stworzony przez Sandersa świat jest na tyle kuszący, że każdy po lekturze tej książki z pewnością sięgnie po następną część opowieści. 

 

Autor: Ted Sanders
Tytuł: Strażnicy. Szkatułka i ważka.

Wydawnictwo Wilga, Warszawa 2015, polecamy połykaczom książek w każdym wieku

Książkę w dobrej cenie kupisz tutaj: KSIĘGARNIA ON LINE

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA