Świnka Zwana Truflą - recenzja książki

Świnka Zwana Truflą - recenzja książki

Jasmine jest córką Pani Weterynarz. Jej rodzina mieszka na niewielkiej farmie, w której rodzice opiekują się różnymi zwierzętami gospodarskimi. Są tu kury, krowy, owce. Brakuje jednak jednego rodzaju zwierząt, które szczególnie Jasmine się podobają - świnek. Jasmine często jeździ ze swoją mamą, gdy ta pracuje. Obserwuje pilnie co robi mama, czasem jeśli może, to pomaga. Wie o zwierzętach całkiem sporo jak na dziewczynkę w jej wieku.

W zasadzie spędza z nimi więcej czasu niż jej rodzeństwo: starsza, wiecznie ucząca się siostra i młodszy zwariowany brat.

Pewnego razu Jasmine jedzie z mamą do gospodarza, który potrzebuje pomocy weterynarza. Dowiaduje się na miejscu, że urodziły się nowe świnki i z ciekawością biegnie zobaczyć nowe stworzenia. Gdy jest już na miejscu znajduje sporo żwawych prosiąt, ale też jedno wyjątkowo małe prosiątko, które jest już na skraju życia. Szybko podejmuje decyzję, że wbrew wszystkiemu postara się uratować mu życie. Chowa prosiątko i zabiera w ukryciu do domu... Odtąd zaczyna dramatyczną walkę o życie Trufli, bo tak nazwała to małe zwierzątko...

"Świnka Zwana Truflą" to książka, którą naprawdę dobrze się czyta. Ale także słucha, o czym zaświadczy 7-letnia Ida. Dobrze zbudowana opowieść, która wciąga w swoją akcję, wzrusza i wprowadza w typową angielską jesienną pogodę. Czytając ma się wrażenie, że wszechobecne błoto przykleja się do kaloszy, a zimny wiatr szczypie w nos. Ciekawa akcja wciąga, a sama opowieść nie jest w zasadzie o śwince, ale o małej odważnej Jasmine, dzięki poświęceniu której to skazane na śmierć zwierzątko dostaje szansę na przeżycie, ale także na miłość i przyjaźń dzielnej dziewczynki. 

Polecamy serdecznie dzieciom w wieku od 5 do 9 lat, a może nawet i starszym...

 

Autor: Peters Helen
Tytuł: Świnka Zwana Truflą

Wydawnictwo Wilga, 2019, książka dla dzieci 5-9 lat

https://www.gwfoksal.pl/swinka-zwana-trufla-helen-peters-skub040883614c7ff4c3936.html 

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA