Westernland - Dziki Zachód w Wielkopolsce

Kowboje, Indianie, traperzy i poszukiwacze złota. Westernland to prawdziwa gratka dla młodych miłośników Dzikiego Zachodu. 

Westernland to kompleks podzielony na 2 części: Wioskę Indiańską Raven Territory oraz miasteczko z Dzikiego Zachodu Laredo Town.

Całość zbudowana jest z zachowaniem szczegółowości oraz mnóstwem eksponatów z XIX-XX w.

Wycieczka do Westernlandu ma charakter edukacyjny. Dzieci poznają mieszkania Indian Wielkich Równin – namioty zwane tipi oraz wszystko, co związane z kulturą i folklorem – totemy, historie piktograficzne na skórach, oryginalne stroje, narzędzia i inne. W części drewnianej oglądają charakterystyczne dla dzikiego zachodu budynki, np. chatę trapera pokrytą mchem, dom Szeryfa, sklep kolonialny czy więzienie – dla niegrzecznych!

Oczywiście oprócz zwiedzania i eksponatów, mamy też mnóstwo atrakcji, np. płuczka złota, której pilnuje stary traper, Indiański Tor Przygody ze wspaniałymi przeszkodami do pokonania, strzelnica, na której można sprawdzić swoje oko i rękę w rzucie tomahawkiem, podkową i kapeluszem, czy np. Rancho Rodeo z atrakcjami dmuchanymi dla dzieci małych i dużych :) Dla najmniejszych uczestników wycieczek mamy plac zabaw Piaski Arizony z bizonami do wspinaczki. A dla lubiących zwierzęta mamy całą gromadkę osiołków z ich towarzyszami – koniem, szopem praczem i psami.

W formie zabawy i formule westernowej dzieciaki przenoszą się w świat Dzikiego Zachodu minionej epoki.

Obsługa przebrana jest w oryginalne stroje kowbojów, szeryfów, traperów, Indian oraz Indianek.

Fotografie: Przesłane przez Westernland

 

Galeria:

 

Informacje organizacyjne:

Adres:

Westernland
Józefów 52A, 63-313 Chocz

Telefon kontaktowy: 608 05 04 99, 606 61 82 51
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres www:

www.westernland.pl

Parking dla autobusów: TAK, gratis
Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Programy atrakcji z wyżywieniem: dzieci przedszkolne: 25 zł, dzieci szkolne: 35 zł, dorośli: 60 zł. 
Istnieje możliwość zmiany punktów programu, a co za tym idzie, również ceny jak i skomponowanie programu specjalnie pod wymagania organizatora wycieczki.

Cennik przewodników:

100 zł pierwsza godzina, 60 zł każda kolejna.
Przewodnik nie jest wymagany – uczestnicy wycieczki poruszają się po terenie wg stylizowanej starej mapki.

Minimalny czas zwiedzania:

2h

Maksymalny czas zwiedzania:

4-6h

Godziny i dni otwarcia:

Grupy zorganizowane – cały rok, po wcześniejszej rezerwacji, wycieczki od godziny 10:00 do 15:00. Klienci indywidualni – w sezonie maj-październik, niedziele w godz. 10:00-18:00

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Opiekunowie gratis – 1 na 10 uczestników wycieczki (w programie dla opiekunów kawa i wyżywienie). Parking dla autokarów i WC gratis. 
Wymagana rezerwacja.
W dniach 01.06-12.06 program specjalny z udziałem Indian – ilość miejsc ograniczona!

Stałe ekspozycje:

Wioska Indian – 15 oryginalnych tipi Indian Ameryki Północnej, w tym tipi ekspozycyjne z rękodziełem, narzędziami i ubraniami indiańskimi.
Laredo Town – drewniane miasteczko z dzikiego zachodu z mnóstwem eksponatów

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA