poniedziałek, 13 marzec 2017 15:11

Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu zaprasza wycieczki szkolne Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu zaprasza wycieczki szkolne
Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu – najnowocześniejsza atrakcja turystyczna na Podkarpaciu mieści się w piwnicach trzech kupieckich kamienic.

To tu znajdowały się wielopoziomowe podziemia przeznaczone na składy towarów m.in. podczas słynących w całej nowożytnej Europie jarosławskich jarmarków. W pełni zaaranżowana Trasa wprowadza zwiedzających w klimat XVI/XVII-wiecznego Jarosławia – jego bogactwa i różnorodności. Dzięki ekspozycjom wzbogaconym o urządzenia multimedialne, na turystów czeka wspaniała zabawa, podczas której można, m.in. wypalić gliniane naczynie, spotkać kupców z rożnych stron świata, a także popłynąć szkutą w dół Sanu i Wisły – przy dźwiękach wioseł i śpiewu ptaków. Podziemne Przejście Turystyczne to nie tylko bogata historia Jarosławia z minionych stuleci, ale również opowieść o wielkiej katastrofie budowlanej z początku lat 60. XX wieku - jednej z największych w dziejach Polski.

Galeria:

Fotografie: Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu

Rynek 5, 37-500 Jarosław

Telefon kontaktowy:

16 624 89 89

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www: https://podziemia.jaroslaw.pl/ 
Parking dla autobusów:

ul.Sobieskiego, Jarosław

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

Bilety normalne 10zł 
bilety ulgowe 6zł (emeryci, renciści, młodzież ucząca się do 26 roku życia)

Cennik przewodników:

przewodnik PTTK - 20zł/grupa do 15-tu osób 
zwiedzanie z pracownikiem - bez dodatkowej opłaty

Minimalny czas zwiedzania: 30 minut
Maksymalny czas zwiedzania:

60 minut

Godziny i dni otwarcia:

poniedziałek: nieczynne 
wtorek - piątek: 9:00 - 16:00 
sobota - niedziela: 10:00 - 16:00 
(ostatnie wejście - godzinę przed zamknięciem)

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Zwiedzanie odbywa się w grupach maksymalnie 10 osobowych w pewnych odstępach czasu dlatego prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem 16 624 89 89.

Stałe ekspozycje:

wirtualne zwiedzanie: 
http://fotoklika.pl/spacer/2017/jaroslaw/trasa_podziemie.html 

 Planowane wydarzenia:

Oferta specjalna - Łączone zwiedzanie Podziemnego Przejścia Turystycznego oraz Podziemnej Trasy Turystycznej im. Feliksa Zalewskiego z przewodnikiem w ramach jednego biletu.

 

Ostatnio zmieniany środa, 17 listopad 2021 13:42

Artykuły powiązane

  • Muzea dla Ukrainy. Darmowe bilety, wejściówki, bezpłatne warsztaty i zajęcia dla dzieci i dorosłych uchodźców z Ukrainy Muzea dla Ukrainy. Darmowe bilety, wejściówki, bezpłatne warsztaty i zajęcia dla dzieci i dorosłych uchodźców z Ukrainy
    Do pomocy uchodźcom z Ukrainy przyłączają się również muzea i instytucje kultury w całej Polsce. Dzięki darmowym wejściówkom do muzeów, możliwości skorzystania z warsztatów i innych zajęć jest szansa, że zarówno dzieci jak i dorośli choć na chwilę zapomną o bieżących problemach i koszmarze wojny. Przy okazji poznają choć trochę polską kulturę i historię, zaznajomią się z językiem. Sztuka jest językiem uniwersalnym.
  • Muzeum Historii Partaczy Muzeum Historii Partaczy
    Muzeum Historii Partaczy to pierwsza i jedyna toruńska, interaktywna placówka ukazująca życie średniowiecznych rzemieślników. Muzeum istnieje od 2016 roku i mieści się w samym centrum toruńskiej starówki, przy ulicy Chełmińskiej 5 - barokowym spichlerzu z 1756 roku, zaledwie 100 metrów od Ratusza Staromiejskiego.

5 Rynek
Jarosław, Województwo podkarpackie.
Polska ,37
+48 16 624 89 89
poniedziałek: Zamknięte,wtorek: 09:00–16:00,środa: 09:00–16:00,czwartek: 09:00–16:00,piątek: 09:00–16:00,sobota: 09:00–16:00,niedziela: 10:00–16:00