Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

 

Lodowy pałac, żagle rozpostarte nad miastem? A może sfera muzyki? Filharmonia Szczecińska to miejsce, które każdy wyobraża sobie inaczej, ale każdy czuje się wyjątkowo. zwłaszcza najmłodsi.

Dla młodych melomanów to przestrzeń alternatywnych doznań dźwiękowych związanych ze sztukami wizualnymi. Dzieci i młodzież mogą wyruszyć w podróż do nieznanego wcześniej świata dźwięków i poznać kompozytorów, instrumenty i artystów.

EduFilharmonia to gama produktów dla dzieci, które łączą beztroską zabawę z edukacją muzyczną. Koncerty, warsztaty, wyjątkowe wydarzenia – zespół EduFilharmonia dostarcza młodym melomanom ogromnej dawki energii, która szybko przeradza się w twórczą aktywność muzyczną. Spiczasty budynek ze złotą orkiestrą symfoniczną początkowo onieśmiela młodych zwiedzających, a po chwili zamienia się w oswojoną „górę z białego szkła”. Dla dzieci Filharmonia to labirynt, w którym żyje muzyka. Wystarczy odrobina ciekawości, aby odkryć magiczny świat zdominowany przez klucze wiolinowe, instrumenty smyczkowe i nuty. 

Filharmonia Mieczysława Karłowicza to nie tylko wspaniała muzyka. To także piękny budynek, który został wysoko oceniony w wielu konkursach architektonicznych. Wizyta w Filharmonii odbywa się w wybrane piątki. Każda wycieczka trwa około 45 minut. Wycieczka rozpoczyna się w Filharmonii i prowadzi przez Salę Kameralną, w której wyświetlane są filmy, galerie poziomu 4, salę symfoniczną, galerie prawosławne, sklepy z pamiątkami i publikacje.

 

{youtube}F9BspHb0aa8{/youtube}

 

 

Oferta koncertowa dla szkół

Koncerty kameralne dla przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych

„DoNuta przedstawia” to cykl koncertów kameralnych skierowany do najmłodszych słuchaczy – w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Tematyka i formuła prowadzenia spotkań pozwala dzieciom podążać za ich naturalną ciekawością i odkrywać walory muzyki granej na żywo. Treści edukacyjne wplecione w muzyczne podróże są znakomitym uzupełnieniem procesu kształcenia – formujemy wrażliwość, uczymy aktywnego słuchania, łączymy teorię z praktyką.

Spotkania z DoNutą mogą stać się doskonałym preludium do rozpoczęcia muzycznej przygody również jako twórca – dzięki aktywnym zabawom opartym o muzyczny repertuar, wybrany specjalnie dla najmłodszych! W cyklu „DoNuta przedstawia” na scenie sali kameralnej wystąpią zaproszeni muzyczni goście oraz Muzycy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

 

Koncerty szkolne dla klas 4 -8 szkół podstawowych

Utwory polskich kompozytorów cieszą się uznaniem melomanów na całym świecie. Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski, Witold Lutosławski, Grażyna Bacewicz to twórcy, którym zawdzięczamy obraz Polski jako ojczyzny wspaniałych artystów.

W szczecińskim królestwie muzyki, specjalnie dla uczniów klas IV-VIII, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii zagra repertuar, który wyszedł spod pióra rodzimych kompozytorów. W czasie trzech koncertów uczniowie zapoznają się z polską muzyką, jej genezą i historycznym kontekstem, w jakim powstawała, nierzadko związanym z emigracyjnych doświadczeniem twórców.

Cykl koncertów szkolnych „Polski bryk” pozwoli uczniom na obcowanie z historycznym dorobkiem kompozytorskim i doświadczanie muzyki na żywo w najlepszych warunkach akustycznych.

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2023

Adres:

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
ul. Małopolska 48
70-515 Szczecin

Telefon kontaktowy:

+48 91 430 95 11

Adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Adres www:

https://filharmonia.szczecin.pl/

Parking dla autobusów:

Brak informacji

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych i gości indywidualnych:

Zwiedzanie obiektu: Cena biletu: 5 zł/os.

Cennik przewodników:

Brak informacji

Minimalny czas zwiedzania:

60 minut

Maksymalny czas zwiedzania:

120 minut

Godziny i dni otwarcia: Brak informacji

 

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

https://filharmonia.szczecin.pl/edu_filharmonia 

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych:

Brak informacji

Stałe ekspozycje:

brak informacji

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA