Galeria Sztuki w Olsztynie

Galeria Sztuki w Olsztynie

BWA Galeria Sztuki jest najważniejszą galerią sztuki w Olsztynie i regionie. Jej siedziba znajduje się w centrum miasta w reprezentacyjnym gmachu, w którym oprócz galerii BWA mieści się Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Galeria działa tu od 1973 roku, a początki jej istnienia sięgają 1958 roku.

BWA Galeria Sztuki ma bardzo dobre warunki wystawiennicze i posiada własne zbiory sztuki. Podstawowym celem działalności galerii jest prezentowanie polskiej i zagranicznej sztuki współczesnej na wystawach czasowych oraz prowadzenie działalności edukacyjnej. Galeria BWA jest otwarta na działania w obszarze różnorodnych form artystycznych, od klasycznych dziedzin sztuki, jak malarstwo, grafika, rzeźba, czy fotografia, poprzez performance, instalacje, aż po najnowsze działania w obszarze nowych mediów. 

BWA Galeria Sztuki w oparciu o program wystawienniczy organizuje odczyty, prelekcje, warsztaty prowadzone przez specjalnie zapraszanych historyków i krytyków sztuki, artystów. W ramach organizowanych i prezentowanych w BWA wystaw odbywają się spotkania z artystami i kuratorami, twórcami kolekcji sztuki. We współpracy z Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym przygotowujemy pokazy filmów z dziedziny sztuki najnowszej.

PROGRAM EDUKACYJNY "ZE SZTUKĄ NA TY"

Prowadzimy specjalny program edukacyjny skierowanym do dzieci i młodzieży ze szkół gimnazjalnych i licealnych pt.: „Ze sztuką na ty” realizowany we współpracy z Urzędem Miasta Olsztyn. Szkoły podpisują umowy z BWA i uczestniczą w ramach zajęć szkolnych w lekcjach sztuki odbywających się w galerii podczas trwania poszczególnych wystaw. Koszty uczestnictwa dzieci i młodzieży finansuje Urząd Miasta Olsztyn, Wydział Edukacji. W galerii grupy szkolne są oprowadzane przez przygotowanego pracownika merytorycznego BWA. Prelekcja, rozmowa z dziećmi, czy młodzieżą dostosowana jest do wieku, stopnia przygotowania do odbioru sztuki. Nauczyciel i uczestnicy otrzymują materiały promocyjne dotyczące wystawy.

Wystawy w BWA są znakomitą okazją do spotkania nauczycieli i młodzieży szkolnej ze sztuką współczesną. Gorąco namawiamy do skorzystania z tej formy edukacji. Żadna reprodukcja nie przekaże wiernie prawdziwego piękna dzieła sztuki. Lekcja w galerii może zainspirować wyobraźnię, pobudzić myślenie estetyczne, wyzwolić kreatywność tak potrzebną dzieciom na tym szczególnym etapie ich rozwoju.

Rezerwacja zajęć dla grup szkolnych - zapisy pod nr tel. (89) 522 27 09

Galeria zdjęć:

Źródło: Galeria Sztuki BWA w Olsztynie

 

Informacje organizacyjne dla wycieczek szkolnych:

Adres:

Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie
al. Marsz. J. Piłsudskiego 38
10-450 Olsztyn

Telefon kontaktowy: Tel.:+48 (89) 527 94 66
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Adres www:

http://www.bwa.olsztyn.pl 

Parking dla autobusów:

Brak

Szczegółowy cennik dla grup zorganizowanych:

10 zł normalny
5 zł ulgowy
opiekunowie grup bezpłatnie
weekendy - bilety ulgowe

Ulgowe bilety wstępu do Galerii przysługują:
1) uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentom (studiów dziennych, zaocznych, wieczorowych, doktoranckich),
2) emerytom, rencistom, inwalidom, osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami,
3) nauczycielom szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych
i akademickich,
4) wychowawcom placówek opiekuńczo-wychowawczych, oświatowo-wychowawczych i resocjalizujących,
5) zwiedzającym wystawy w soboty i niedziele.

Cennik przewodników: brak informacji
Minimalny czas zwiedzania: 0,5 h
Maksymalny czas zwiedzania: 2 h

 

Godziny i dni otwarcia:

Poniedziałek: galeria nieczynna
Biuro: 8.00-16.00
Wtorek-Piątek: 10.00-18.00
Sobota-Niedziela: 11.00-18.00

Lekcje muzealne/warsztaty dla szkół:

Jak w opisie

Ważne informacje dla wycieczek szkolnych: Rezerwacja zajęć dla grup szkolnych - zapisy pod nr tel. (89) 522 27 09
Stałe ekspozycje:

brak informacji

Planowane wydarzenia:

brak informacji

 

 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA