Małe Licho i Anioł z Kamienia - recenzja

Małe Licho i Anioł z Kamienia - recenzja

Bożka wreszcie dopadła zwyczajność. "Wreszcie" jest tutaj określeniem jak najbardziej prawidłowym. Pół chłopiec-pół widmo mieszkający razem z całą galerią istot nadprzyrodzonych oraz zupełnie zwyczajną mamą w niezwykłym, pełnym tajemnic domu doczekał świąt, a chwilę potem zimowych ferii. Wszystko byłoby cudownie, gdyby nie irytujący i kompletnie nie empatyczny Anioł Tsadkiel.

W takim domu jak dom Bożka łatwo jednak zaakceptować dziwactwa jego mieszkańców. Zdarza się jednak sytuacja wyjątkowa: choroba dopada wszystkich prawie domowników i jedynym sposobem na przetrwanie kwarantanny jest wysłanie Bożka wraz z Tsadkielem do miejsca, o którym Bożek jedynie słyszał półgębkiem przekazane opowieści: domu ciotki, który zaszyty jest głęboko w dzikiej puszczy. Okropna wydawałoby się perspektywa staje się dla Bożka niezwykłą przygodą, w której aż roi się od magicznych istot, które w sposób wcale nieoczywisty stoją po stronie dobra albo zła, tajemniczych miejsc i dróg, także do piekła. Opowieść zdominowana jest przez trudną relację chłopca z antypatycznym aniołem, która prowadzi do zupełnie szczęśliwego zakończenia. Droga ta jednak nie jest jednak prosta.

Druga część przygód Bożka wciąga jest równie mocno, jak pierwsza. Zabawna, inteligentna, czasem mroczna, jest jedną z ciekawszych pozycji książkowych dla dzieci 2019 roku. Nie jest z pewnością książką lekką, łatwą i przyjemną. Ba, demoniczne postaci i cmentarne konotacje mogą wystraszyć co bardziej wrażliwych czytelników. Ale jeśli Wasze dzieci lubią inteligentne opowieści z dreszczykiem, to kolejne przygody Bożka będą w sam raz.

Polecamy.

Autor: Marta Kisiel
Tytuł: Małe Licho i Anioł z Kamienia

Wydawnictwo Wilga, 2019, książka dla dzieci od lat 10

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/male-licho-i-aniol-z-kamienia-marta-kisiel-sku6240886cf787fe58515e.html

 

 

 

 

Przeczytaj również

Książki dla uczniów na nagrody 2024 - TOP 8 pomysłów dla każdej klasy

Nagrody książkowe dla uczniów na zakończenie roku - pomysły

 Już niedługo koniec roku szkolnego 2023/2024! Ostatnie poprawki, zaliczenia, klasówki, propozycje ocen, a także przygotowanie ocen, występów, apelu, ale także nagród i prezentów dla zdolnych i wzorowych uczniów.

To niemal oczywiste, że najlepszą nagrodą za wyniki czy prezentem jest książka, dlatego przygotowaliśmy dla Was pomocne zestawienie top 8 wyjątkowych tytułów dla uczniów z każdej klasy szkoły podstawowej.

Więcej…
REKLAMA
REKLAMA