Eksplodujące Kotki. Wersja dla 2 graczy - recenzja

Eksplodujące Kotki. Wersja dla 2 graczy - recenzja

Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność recenzować grę "Eksplodujące Minionki". Gra na stałe weszła do panteonu naszych ulubionych gier, które można zabrać w drogę i które uprzyjemniają czas niezależnie kiedy i gdzie się w nie gra. Tym razem w nasze ręce trafił egzemplarz Eksplodujących Kotków. Co więcej Eksplodujących Kotków dla 2 graczy, czyli wersji mini dla tych, których czas wolny dopada w dublecie.

 

Zasady gry w Eksplodujące Kotki wersja dla dwóch graczy

Zasady gry są banalnie proste, karty zabawne i w tym drzemie główny urok gry. Do tego zestawu dodana jest szczypta ryzyka i niepewności na wzór osławionej w filmach kryminalnych i thillerach "rosyjskiej ruletki".

Jak to działa? W pudełku do gry mamy ukrytą instrukcję i 32 karty do gry. Z talii kart wyciągamy 1 kartę eksplodującego kotka i 2 karty "rozbrój". Talię kart tasujemy, rozdajemy po 7 kart. Każdy z graczy dostaje dodatkowo 1 kartę "rozbrój" i w ten sposób ma w ręce 8 kart. Do talii władamy kartę eksplodującego kotka, tasujemy ponownie i kładziemy rewersem do góry pomiędzy graczami. Grę mamy już przygotowaną i rozpoczynamy walkę o przetrwanie... I tu mamy znaczącą różnicę w stosunku do rosyjskiej ruletki, ponieważ mamy narzędzia walki i obrony - karty, które trzymamy w ręku. A karty te dają wiele różnych możliwości. Możemy dzięki nim na przykład: podebrać kartę z talii przeciwnika, zaatakować, każąc przeciwnikowi wziąć 2 karty z talii pośrodku, albo nawet użyć karty "rozbrój", aby uniknąć śmiertelnego niebezpieczeństwa. Generalnie walczymy o to, aby nie wybuchnąć i żeby ta nieprzyjemność przydarzyła się przeciwnikowi. Użyte karty kładziemy na stole i dobieramy jedną z przygotowanej wcześniej kupki, chyba że mamy kartę, która nas przed tym uchroni. Jeżeli trafimy na kartę eksplozji i w ręku mamy kartę "rozbrój", rozbrajamy bombę, a kartę z eksplodującym kotkiem wkładamy pomiędzy pozostałe karty w taki sposób, aby przeciwnik tego nie widział i drżał, bo może zaraz padnie na niego. Gramy, dopóki z przeciwnika nie pozostanie parujące krzesło i kupka popiołu :)

 

 

 

Nasza opinia na temat gry Eksplodujące Kotki - wersja dla 2 graczy 

Gra Eksplodujące Kotki to bardzo zabawna gra, która nie wymaga wielkich umiejętności, nadprzyrodzonej inteligencji i zdolności strategicznych Napoleona. Proste zasady, możliwość szybkiej rozgrywki i niewielkie gabaryty sprawiają, że to świetna propozycja dla osób, które wybierają się w dwójkę w podróż, albo też siedzą w domu, czy uprzyjemniają sobie czas na przerwie w szkole. Okazji może być wiele, a gra nie wymaga wielkich przygotowań. Taki zestaw ratunkowy na nudę, albo pomysł na przyjemne spędzenie czasu. Wymiary gry są mocno kieszonkowe, co ułatwia przenoszenie jej w plecaku czy torebce. Z pewnością trafia na naszą półkę bardziej ulubionych gier z zaznaczeniem, że zawsze fajniej się gra w więcej niż dwie osoby... A ten zestaw już tego nie umożliwia.

 

 

Eksplodujące Kotki - wersja dla 2 graczy

Wydawnictwo: Rebel
Liczba graczy: 2
Czas gry: 5-10 min.
Wiek: 12+

Strona sklepu Rebel: https://www.rebel.pl/gry-planszowe/eksplodujace-kotki-wersja-dla-2-graczy-2006520.html 

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA