piątek, 04 styczeń 2019 09:38

Serce na sznurku - recenzja

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
"Serce na sznurku" Wydawnictwo Wilga "Serce na sznurku" Wydawnictwo Wilga
Książka "Serce na sznurku" Małgorzaty Domagalik, to historia dwójki bohaterów, niedźwiedzia polarnego Ksawerego oraz małej foczki, których losy w dramatycznych okolicznościach splatają się i dają szansę na stworzenie niezwykłej przyjaźni. Historia ta rozpoczyna się dosyć drastycznie, w momencie gdy mała foka traci swoją matkę w wyniku polowania zorganizowanego przez "czarne buciory" czyli przez ludzi.

Niemal jednocześnie ponury i egoistycznie nastawiony do świata niedźwiedź Ksawery traci w podobnych okolicznościach przyjaciela. Foka panicznie uciekając przed niebezpieczeństwem trafia do domu Ksawerego, który - jak każdy z niedźwiedzi polarnych - traktuje fokę jako źródło pożywienia (można powiedzieć, że foka trafiła z deszczu pod rynnę).  Ksawery natomiast wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż na ratunek żonie przyjaciela. Opowieść rozwija się dramatycznie dotykając bolącej problematyki śmierci i utraty najbliższych osób. Można powiedzieć, że autorka postawiła przed sobą trudne zadanie stworzenia powieści ważnej, która leczy z najbardziej traumatycznych uczuć, jakie mogą dotknąć dziecko. Książka pokazuje młodym czytelnikom, że sytuacje, które wydają się być beznadziejne, mogą przerodzić się w coś zupełnie nieoczekiwanego. Przyjaźń możemy znaleźć zarówno u tych, których może uznajemy za gorszych od siebie, a także u tych, którzy patrzą na nas z góry. "Lodołamaczem" jest tutaj serdeczność, poświęcenie i dobroć.
"Serce na sznurku" to ciekawa i ujmująca książka. Ma czasami może słabsze momenty, ale autorka zręcznie wyprowadza akcję na prostą. Może też świetnie nadać się na prezent, tym bardziej, że jest pięknie wydana i ilustrowana. Polecam.

Autor: Domagalik Małgorzata
Tytuł: Serce na sznurku

Wydawnictwo Wilga, Wrocław 2018, książka dla dzieci 6-10 lat

Książkę w dobrej cenie kupisz tutaj: KSIĘGARNIA ON LINE 

 

Reklama

{source}
<div id="47fd6afd-fc0b-495e-affa-028278d08469"></div> <script type="text/javascript"> var widgetParams = "{ 'Id':'47fd6afd-fc0b-495e-affa-028278d08469','AffId':'11809'}"; var params=encodeURIComponent(JSON.stringify(widgetParams)); var link = 'https://weben1.com/ElasticWidget2/Generate?query='+params; var iframe = document.createElement('iframe'); iframe.frameBorder=0; iframe.width = "100%"; iframe.height="205px"; iframe.id="webe"; iframe.setAttribute("src", link); document.getElementById("47fd6afd-fc0b-495e-affa-028278d08469").appendChild(iframe); </script>
{/source}

Ostatnio zmieniany środa, 30 styczeń 2019 11:22

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA