Z książką w drogę

czwartek, 28 maj 2020 19:08

Dziewczynka z Atramentu i Gwiazd. Recenzja

Oceń ten artykuł
(1 głos)
"Dziewczynka z Atramentu i Gwiazd"  Wydawnictwo Literatura "Dziewczynka z Atramentu i Gwiazd" Wydawnictwo Literatura
Trzynastoletnia Isabella, córka kartografa Ta, mieszka na Wyspie Moya. Uwielbia słuchać opowieści Ta o dalekich krajach i magicznych historii o świecie, który zna. Szczególnie uwielbia legendę o Arincie, odważnej dziewczynie, która tysiąc lat wcześniej uratowała wyspę Moya przed zakusami demona Yote. Marzy też o dalekich podróżach śladem swojego taty, lecz niestety nie ma na to szans. Wyspa Moya znalazła się bowiem pod rządami terroru Gubernatora Adori, który jakiś czas temu przypłynął tu z dalekiej Afrik.

Gubernator oddzielił miasteczko, w którym mieszka dziewczynka, od reszty wyspy izolując je od świata. Nikt nie wie co się dzieje za murami, jacy ludzie tam mieszkają, czy w ogóle ktoś mieszka. Nikt nie może wypłynąć, ani nawet kąpać się w morzu. Mimo frustracji i lęku przed ludźmi Gubernatora i jego zakazami, życie w miasteczku toczy się spokojnym rytmem. Isabella chodzi do szkoły i wbrew wszystkiemu zaprzyjaźnia się z Lupe, córką Gubernatora. Pewnego dnia okazuje się, że w wyniku niefrasobliwości Lupe dochodzi do nieszczęścia, a zaraz potem nieporozumienia między przyjaciółkami. Pod wpływem słów rozgoryczenia Isabeli Lupe ukradkiem znika z miasteczka. W miasteczku dochodzi w między czasie do rozruchów. Dzieją się dziwne, niewyjaśnione i groźne wydarzenia, a Ta trafia do więzienia. Gubernator Adori organizuje jednocześnie wyprawę ratunkową, która ma uratować jej córkę. Do grupy poszukiwawczej dołącza przebrana za chłopca w roli kartografa Isabella, która ma pomóc w poruszaniu się po nieznanym i dzikim terenie. 

W podróży okazuje się, że stare legendy nagle odżywają, a przed Isabellą staje nieoczekiwane i mroczne wyzwanie...

Powieść Kiran Millwood Hargrave, to książka pełna magii i kolorów, które skutecznie przykuwają uwagę. Mity i legendy stają się w niej żywe i określają linię podróży młodej bohaterki. Wspaniale zarysowane postacie, postawione w pełnym niepokoju świecie, zdominowanym przez żądnego władzy Gubernatora i opowieści, których nie da się okiełznać, stają się szczególnie żywe i barwne. Ta opowieść niemal sama się czyta i pochłania bez reszty.

Serdecznie polecamy! 

Autor: Kiran Millwood Hargrave
Tytuł: Dziewczynka z atramentu i gwiazd

Wydawnictwo Literackie 2019, książka dla dzieci i młodzieży od lat 11. A także dla starszych.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/5010/Dziewczynka-z-atramentu-i-gwiazd---Kiran-Millwood-Hargrave 

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 25 sierpień 2020 06:58

Przyjaciele Portalu

Książki na drogę

Lalani z dalekich mórz. R...

on 29 wrzesień 2021
Lalani z dalekich mórz. Recenzja

Lalani to niepozorna dwunastolatka mieszkająca na wyspie okrążonej niezmierzonymi wodami. Głównym punktem tej wyspy jest...

Kuba na tropie czyli wszy...

Kuba na tropie czyli wszystko to, czego nie powiedzą wam w szkole. Recenzja

Często trudno jest "zarazić" (to mało popularne dziś słowo) dzieci i młodzież zainteresowaniem do historii...

Jak założyć magiczny skle...

on 27 kwiecień 2021
Jak założyć magiczny sklepik w tydzień. Recenzja

Magenta Nagła powraca! I to z przytupem. W dodatku nie zważając na nic robi magiczne...

Tatry. Przewodnik dla duż...

on 22 kwiecień 2021
Tatry. Przewodnik dla dużych i małych. Recenzja

O ile przewodniki z reguły kojarzą się z niewielkimi gabarytowo publikacjami, które łatwo zmieszczą się...

« »
© 2015-2019 podrozezklasa.pl. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates | Documentation