Zmień swoje ustawienia cookies

Łódzkie - wycieczki szkolne

poniedziałek, 03 luty 2020 10:44

Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Muzeum Historii Miasta Zduńska powstało w 1993 roku, ma charakter historyczny. Gromadzi zbiory w zakresie archeologii, historii, etnografii, sztuki od okresu neolitu do końca XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem zbiorów XIX i XX wiecznych. Muzeum zgromadziło ponad dziesięć tysięcy eksponatów. Większość to dary i znaleziska. Około dwóch tysięcy spośród nich eksponowanych jest w Muzeum – Domu Urodzin św. Maksymiliana, jako depozyt. Stanowią prawie całość ekspozycji.
czwartek, 18 listopad 2021 17:54

Sieradzki Park Etnograficzny

Oceń ten artykuł
(1 głos)
  Sieradzki Park Etnograficzny położony jest przy ul. Grodzkiej 1, między Żegliną a Zalewem Paradzianka, w pobliżu Wzgórza Zamkowego. Idea powstania parku etnograficznego zrodziła się w latach 60-tych z inicjatywy ówczesnej Dyrektorki Muzeum pani Zofii Neymanowej.
niedziela, 24 październik 2021 07:19

Muzeum Sztuki w Łodzi

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Muzeum Sztuki w Łodzi jest jednym z najstarszych muzeów sztuki współczesnej na świecie. Unikalna historia powstania Muzeum stanowi przykład międzynarodowej solidarności i współpracy pomiędzy artystami.
niedziela, 24 październik 2021 16:08

Muzeum Sztuki w Łodzi - MS2

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
ms² mieści się w poprzemysłowym budynku tkalni na terenie dawnego kompleksu produkcyjnego należącego do Izraela Poznańskiego. W latach 1872–1892 na blisko trzydziestohektarowej działce wzniesiono istniejące do dziś fabryczne budynki. Po wojnie zakłady upaństwowiono. W 1971 roku produkujący tekstylia kompleks został objęty ochroną konserwatora zabytków. W latach 1991-1997 wygasła w nim produkcja przemysłowa. Od 2006 roku na terenie zakładów działa centrum handlowo-rozrywkowe Manufaktura.
niedziela, 24 październik 2021 17:01

Muzeum Pałac Herbsta

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Pałac Herbsta to miejsce niezwykłe. Jego historia nierozerwalnie związana jest nie tylko z losami rodziny Herbstów i Scheiblerów, lecz także z dziejami Księżego Młyna, czyli dawnej osady przemysłowej. Położone nad rzeką Jasień tereny były obszarem, na którym powstało potężne przedsiębiorstwo włókiennicze Scheiblerów. Miało ono fundamentalne znaczenie dla rozwoju przemysłu włókienniczego w Łodzi.
poniedziałek, 22 listopad 2021 11:00

Muzeum Walewskich w Tubądzinie

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Muzeum Walewskich w Tubądzinie mieści się w murowanym piętrowym klasycystycznym dworze, który  został zbudowany w II poł. XVIII w. przez Macieja Zbijewskiego. Od 1891 r. właścicielem dworu wraz z majątkiem ziemskim został Kazimierz Stanisław Walewski. Zgromadził on cenne pamiątki, związane z historią swojej rodziny oraz ziemi sieradzkiej.
czwartek, 11 maj 2017 08:10

Muzeum Kinematografii w Łodzi

Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Muzeum Kinematografii w Łodzi jest jedynym w Polsce muzeum, chroniącym zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej.
czwartek, 06 kwiecień 2017 15:53

Muzeum Wnętrz Dworskich

Oceń ten artykuł
(6 głosów)
W 1981 roku przy Muzeum Ziemi Wieluńskiej utworzono oddział w Ożarowie – Muzeum Wnętrz Dworskich, mieszczący się w barokowym dworku wybudowanym w drugiej połowie XVIII w. przez kasztelana wieluńskiego – Władysława Bartochowskiego.
poniedziałek, 03 kwiecień 2017 10:44

Muzeum Ziemi Wieluńskiej

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu mieści się w dawnym klasztorze ss. Bernardynek z początku XVII w., ufundowanym przez matkę hetmana wielkiego Stanisława Koniecpolskiego.
środa, 03 listopad 2021 14:19

Muzeum Okręgowe w Sieradzu

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Muzeum Okręgowe w Sieradzu  powstało w 1937 r.  Pierwsze eksponaty do sieradzkiego muzeum trafiły dzięki staraniom i darom m.in. Kazimierza Walewskiego z Tubądzina, starosty sieradzkiego Kazimierza Łazarskiego oraz ks. Walerego Pogorzelskiego.
REKLAMA